See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach zadania pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu rehabilitacyjnego w ramach zadania pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w podziale na 10 części: Zadanie nr 1 – Aparat do krioterapii miejscowej – 3 szt. Zadanie nr 2 – Aparat do terapii uciskowej – 2 szt. Zadanie nr 3 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 2 szt. Zadanie nr 4 – Skupiona fala uderzeniowa – 2 szt. Zadanie nr 5 – Urządzenie do radiofrekwencji – 1 szt. Zadanie nr 6 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych – 3 komplety Zadanie nr 7 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 1 szt. Zadanie nr 8 – Urządzenie medyczne do usuwania wydzielin z dróg oddechowych – 3 szt. Zadanie nr 9 – Urządzenia do kinezyterapii – 2 szt. Zadanie nr 10 – Wanna do masażu wirowego wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia – 4 szt. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, rozładunek, montaż, uruchomienie i przeszkolenie personelu zgodnie z formularzami asortymentowo – cenowymi stanowiącymi załączniki nr 3.1-3.10 do SWZ i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia, tabelą warunków technicznych i eksploatacyjnych stanowiących Załączniki nr 1.1.-1.10 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 786439-2025
Interne Kennung: DZP/PN/86/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 11 września 2019 r.Prawo zamówień publicznych zamawiający zdecydował o zastosowania w/w przepisu w przedmiotowym przetargu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu wynika z konieczności ochrona zdrowia pacjentów.Skrócenie terminu składania ofert ma na celu dokonanie pilnego zakupu sprzętu i aparatury medycznej, która zapewni zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych, poszerzenia możliwości leczenia pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego trybu udzielania zamówienia publicznego.Ponadto, zakup nowego wyposażenia medycznego przyspieszy procedurę realizacji badań medycznych,jako że część sprzętu kwalifikuje się do wymiany z uwagi na trwałe zużycie.Zakup sprzętu znacząco zwiększy potencjał infrastrukturalny Zamawiającego i umożliwi szerszą realizację świadczeń w ramach umów z NFZ,co zapewni skrócenie czasu oczekiwania pacjenta na zabiegi rehabilitacyjne, poprawienie efektów klinicznych i jakości życia pacjentów onkologicznych. Zamawiający na przedmiot zamówienia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia na realizację programu wieloletniego pn.Narodowa Strategia Onkologiczna, w zakresie zadania pn.:„Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla pacjentów onkologicznych” w 2025 r.Wychodząc zaś na przeciw działaniom Ministerstwa Zdrowia w zakresie poprawy warunków leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych i jednocześnie zgodnie z warunkami umowy dotacyjnej,Zamawiający nie mógł rozpocząć procedury przetargowej przed podpisaniem umowy dotacyjnej.Przedłużający się proces wyboru oferentów, na który Zamawiający nie miał wpływu, spowodował że umowa dotacyjna została podpisana dopiero w dniu 25.11.2025 r.Zastosowanie więc ustawowego terminu na składanie ofert uniemożliwi realizację ważnego i koniecznego projektu mającego bezpośredni wpływ na czas i jakość udzielanych świadczeń leczniczych z zakresu rehabilitacji leczniczej pacjentów onkologicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33165000 Ausrüstung für Kryochirurgie und Kryotherapie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte, 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Aparat do krioterapii miejscowej – 3 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.1 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Aparat do terapii uciskowej – 2 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.2 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 2 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.3 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Skupiona fala uderzeniowa – 2 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.4 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Urządzenie do radiofrekwencji – 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.5 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Szyny rehabilitacyjne do kończyn górnych i dolnych – 3 komplety
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.6 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Zestaw do diagnostyki i rehabilitacji kończyn górnych i dolnych – 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.7 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Urządzenie medyczne do usuwania wydzielin z dróg oddechowych – 3 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.8 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 8
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 – Urządzenia do kinezyterapii – 2 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.9 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 9
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie nr 10 – Wanna do masażu wirowego wodno-wirowego kończyn górnych i dolnych oraz tułowia – 4 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1.10 do SWZ.
Interne Kennung: Zadanie nr 10