2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja i rozwój sprzętu medycznego na potrzebę pacjentów z rozpoznaniem kardiologicznym
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego dla Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno – Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o. o. w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój sprzętu medycznego na potrzebę pacjentów z rozpoznaniem kardiologicznym” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych” 2) Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane. 3) Miejsce dostawy: Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o. o. ul. Wojska Polskiego 52, 66-235 Torzym. 4) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załącznikach nr 2.1 do 2.4 do niniejszej SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podejmuje decyzję o skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę sprzętu medycznego. Przesłanką uzasadniającą skrócenie terminu jest wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, wynikającej z konieczności zapewnienia terminowej realizacji projektu współfinansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zgodnie z warunkami przyznanego dofinansowania, wydatkowanie środków finansowych musi nastąpić w terminie do dnia 30 czerwca, co oznacza konieczność nie tylko zawarcia umowy, lecz również realizacji dostaw w ściśle określonym czasie. Zachowanie standardowych terminów składania ofert mogłoby skutkować niemożnością dochowania powyższego terminu, a w konsekwencji utratą przyznanego dofinansowania lub koniecznością zwrotu środków publicznych. Sytuacja ta stanowi okoliczność, której Zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie planowania postępowania, a jej wystąpienie powoduje realne ryzyko naruszenia interesu publicznego. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców, gdyż przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępny na rynku, a jego specyfika nie wymaga długotrwałego przygotowania ofert. Mając na uwadze powyższe, skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione oraz konieczne dla zapewnienia sprawnej realizacji zamówienia i prawidłowego wykorzystania środków publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33123200 Elektrokardiografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa bieżni i cykloergometrów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa 7 bieżni i 7 cykloergometrów. Szczegółowe parametry sprzętu znajdują się w załączniku 2.1 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy.
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa aparatów EKG
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa 10 aparatów EKG. Szczegółowe parametry sprzętu znajdują się w załączniku 2.2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa ergospirometru
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa 1 ergospirometru. Szczegółowe parametry sprzętu znajdują się w załączniku 2.3 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa Holterów ciśnieniowych wraz z oprogramowaniem
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w tej części jest dostawa 5 Holterów ciśnieniowych wraz z oprogramowaniem. Szczegółowe parametry sprzętu znajdują się w załączniku 2.4 do SWZ.