363402-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Wybór Pośrednika Finansowego w celu wdrożenia i zarządzania Instrumentem Finansowym w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego na terenie Gminy Damnica
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWybór Pośrednika Finansowego w celu wdrożenia i zarządzania Instrumentem Finansowym w ramach Pomorskiego Funduszu Antysmogowego na terenie Gminy Damnica
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług, polegających na wdrożeniu i zarządzaniu przez wybranego w niniejszym postępowaniu wykonawcę (zwanego również "Pośrednikiem Finansowym" lub "PF") Instrumentem Finansowym, z którego udzielane będą Jednostkowe Pożyczki dla Odbiorców Wsparcia, na zasadach i warunkach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy (dalej również: "Umowa"), które stanowią załącznik nr 1 do Zaproszenia do negocjacji. Parametry Jednostkowych Pożyczek udzielanych przez wykonawcę zostały określone w Metryce Produktu Finansowego "Pożyczka Antysmogowa" dla Gminy Damnica stanowiącej załącznik nr 2 do Umowy (dalej jako "Metryka Produktu Finansowego"). Zadanie będące przedmiotem niniejszego zamówienia może być świadczone wyłącznie w odniesieniu do Inwestycji określonych w Metryce Produktu Finansowego, realizowanych na terenie Gminy przez Odbiorców Wsparcia spełniających wymogi określone w Metryce Produktu Finansowego. Przez wykonawcę (Pośrednika Finansowego) rozumie się podmiot wybrany przez Zamawiającego do realizacji zadania wdrożenia i zarządzania Instrumentem Finansowym, polegającego w szczególności na utworzeniu Produktu Finansowego „Pożyczka Antysmogowa” dla Gminy Damnica oraz udzielaniu Jednostkowych Pożyczek. Szczegóły w Zaproszeniu do negocjacji.
Interne KennungPFR.DWIF.431.1.2025
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
Interne KennungLOT-001
Optionen
Beschreibung der OptionenPFR przewiduje możliwość zastosowania Prawa Opcji na zasadach określonych w Umowie. Prawo Opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego, przy czym: 1) Wysokość środków udostępnianych wykonawcy w ramach Prawa Opcji wynosi do 50% wysokości podstawowego zamówienia. Jednostkowe Pożyczki udzielane przez wykonawcę ze środków udostępnionych na podstawie Prawa Opcji będą udzielane w oparciu o zasady zawarte w Metryce Produktu Finansowego, stosowane do podstawowej części zamówienia. 2) PFR ma prawo do skorzystania z Prawa Opcji w terminie do 25 miesięcy od dnia zawarcia Umowy w przypadku, gdy spełnione zostaną przesłanki wskazane szczegółowo w § 14 Umowy. 3) W przypadku skorzystania przez PFR z Prawa Opcji, niezależnie od kwoty Dodatkowego Wkładu PFR, Okres Budowy Portfela dla Dodatkowego Wkładu PFR rozpoczyna się w dniu wypłaty przez PFR Transzy Dodatkowego Wkładu PFR do Instrumentu Finansowego i trwa 12 miesięcy. 4) Wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji Umowy w części dotyczącej Prawa Opcji, naliczone zostanie według stawki procentowej określonej przez wykonawcę we wstępnej propozycji cenowej. 5) W przypadku skorzystania przez PFR z Prawa Opcji, jeżeli nie zaznaczono tego inaczej, wszystkie postanowienia Umowy uznaje się za wiążące również w stosunku do Dodatkowego Wkładu PFR wnoszonego do Instrumentu Finansowego. 6) Skorzystanie z Prawa Opcji w części albo w całości jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji PFR, przy czym PFR przy jej podejmowaniu weźmie pod uwagę opinię wykonawcy oraz wolę i możliwości Gminy w zakresie zapewnienia dodatkowych środków na realizację Zamówienia w rozszerzonym zakresie. Nieskorzystanie przez PFR z Prawa Opcji nie rodzi po stronie wykonawcy jakichkolwiek roszczeń, w szczególności odszkodowawczych.