2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad budową obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Olesno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru nad budową obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Olesno”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres planowanych przez Zamawiającego do wykonania obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku nr 10 do SWZ. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym jego etapie oraz kontroli nanoszonych zgodnie ze wskazaniami poprawek; 3) Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; 4) W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie do pisemnego opiniowania zapytań do SWZ oraz uczestnictwa w merytorycznej ocenie ofert składanych w ramach postepowań na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. 6) Wykonawca winien zapoznać się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” w celu prawidłowej weryfikacji dokumentacji projektowej oraz kontroli poprawności realizacji robót budowlanych. Zamawiający przekaże Podręcznik Wykonawcy w dniu zawarcia Umowy. 7) Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych inspektor nadzoru musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy robót budowlanych, umową z Wykonawcą robót budowlanych, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; 8) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; 9) Inspektor nadzoru może samodzielnie wprowadzić zmiany w dokumentacji projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. 10) Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w okresie realizacji budowy w szczególności na etapie prowadzenia robót budowlanych należy: a) uczestnictwo w protokolarnym przekazaniu Wykonawcy robót budowlanych placu budowy; b) osobisty pobyt na terenie realizacji inwestycji oraz bieżące reprezentowanie Zamawiającego na budowie, sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z przepisami prawa, postanowieniami umowy oraz projektu. Czas pracy inspektora powinien być dostosowany do czasu pracy Wykonawcy robót. W razie pilnej konieczności Wykonawca zobowiązany jest stawić się na plac budowy najpóźniej w ciągu 24 godzin od otrzymania informacji telefonicznie lub poprzez e-mail; c) organizacja nadzoru w sposób zapewniający terminowość dokonywanych odbiorów robót i prób technicznych, eliminując możliwość powstania opóźnień w realizacji; d) wydawanie poleceń i instrukcji Wykonawcy robót budowlanych celem prawidłowego i rzetelnego wykonania prac określonych w umowie; e) sprawdzanie jakości wykonywanych robót, wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów wadliwych i niedopuszczonych do obrotu i stosowania;f) sprawdzanie i odbiór robót zanikających oraz uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych, przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych robót przy realizacji obiektów hydrotechnicznych i przekazywanie ich do użytkowania; g) kontrolowanie przestrzegania na budowie zasad bezpieczeństwa pracy i utrzymania porządku; h)nadzór nad terminowością wykonywania inwestycji, w szczególności w zakresie dotrzymania terminów zakończenia prac i uzyskania przez Wykonawcę realizującego budowę wszelkich dokumentów niezbędnych do odbioru inwestycji i przekazania jej do eksploatacji (zgodnie z harmonogramem prac); i) kontrola, weryfikowanie poprawności i zatwierdzanie wszelkich dokumentów wymaganych od Wykonawcy realizującego budowę koniecznych do odbioru i przekazania inwestycji do eksploatacji (w tym certyfikatów, atestów, świadectw jakości i dopuszczenia do stosowania), a następnie przekazywanie ich Zamawiającemu;j) wstrzymywanie robót prowadzonych w sposób zagrażający bezpieczeństwu lub niezgodnie z wymaganiami zawartej umowy i niezwłoczne, pisemne zawiadamianie Zamawiającego o tym fakcie; k) dokonywanie wpisów do dziennika budowy; l) zatwierdzanie wszelkich materiałów i urządzeń przewidzianych do wykorzystania przez Wykonawcę robót budowlanych; m) sprawdzanie autentyczności dokumentów oraz certyfikatów, zabezpieczeń, gwarancji i własności urządzeń, za które zgodnie z umową odpowiedzialny jest Wykonawca robót;m) sprawdzanie autentyczności dokumentów oraz certyfikatów, zabezpieczeń, gwarancji i własności urząd
Vorherige Bekanntmachung: 847177-2025
Interne Kennung: SA.270.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać pełen zakres czynności inspektora nadzoru inwestorskiego określony przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane. Zakres planowanych przez Zamawiającego do wykonania obiektów w ramach MRN3 został określony w załączniku nr 10 do SWZ. 2) Wykonawca zobowiązany będzie do kontroli oraz pisemnego opiniowania w terminie do 5 dni dostarczanej przez projektanta realizującego zamówienie na wykonanie dokumentacji projektowej wszelkich elementów wytworzonych w procesie projektowym pozostających w związku z weryfikowanym i nadzorowanym zadaniem na każdym jego etapie oraz kontroli nanoszonych zgodnie ze wskazaniami poprawek; 3) Wykonawca zobowiązany będzie do czynnego udziału w zebraniach i spotkaniach organizowanych przez Zamawiającego w trakcie powstawania dokumentacji projektowej oraz w czasie realizacji robót budowlanych, a także w rozliczeniach finansowych i kontrolach prowadzonych przez jednostki konsultujące i finansujące inwestycje oraz organy administracji publicznej; 4) W ramach nadzoru nad prawidłowym wykonaniem dokumentacji projektowej inspektor nadzoru zobowiązany będzie do sporządzenia koreferatu w terminie do 14 dni od przekazania przez Zamawiającego kompletnej dokumentacji projektowej; 5) Wykonawca na wniosek Zamawiającego zobowiązany będzie do pisemnego opiniowania zapytań do SWZ oraz uczestnictwa w merytorycznej ocenie ofert składanych w ramach postepowań na wykonanie dokumentacji projektowej oraz realizację robót budowlanych. 6) Wykonawca winien zapoznać się z zasadami i wytycznymi, które zawiera „Podręcznik wdrażania projektu” w celu prawidłowej weryfikacji dokumentacji projektowej oraz kontroli poprawności realizacji robót budowlanych. Zamawiający przekaże Podręcznik Wykonawcy w dniu zawarcia Umowy. 7) Przed przekazaniem placu budowy Wykonawcy robót budowlanych inspektor nadzoru musi zaznajomić się z dokumentacją projektowo-kosztorysową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, przyjętym harmonogramem finansowo-rzeczowym, ofertą Wykonawcy robót budowlanych, umową z Wykonawcą robót budowlanych, jak również terenem inwestycji, jego uzbrojeniem i istniejącymi urządzeniami i obiektami hydrotechnicznymi; 8) W wypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej, przed rozpoczęciem budowy bądź w toku jej realizacji, wad lub niedokładności albo też konieczności wprowadzenia w dokumentacji zmian w celu zastosowania innych rozwiązań konstrukcyjnych lub innych materiałów niż przewidziane pierwotnie w dokumentacji projektowej lub w celu osiągnięcia oszczędności i obniżenia kosztów, inspektor nadzoru powinien zwrócić się z pisemnym wnioskiem do Zamawiającego o wprowadzenie zmian lub poprawek w dokumentacji; 9) Inspektor nadzoru może samodzielnie wprowadzić zmiany w dokumentacji projektowej po uzgodnieniu ich z autorem projektu i kierownikiem budowy, dokonując odpowiedniego wpisu w dzienniku budowy oraz nanosząc te poprawki w dokumentacji projektowej. Poprawki te nie mogą prowadzić do zwiększenia kosztów nadzorowanych robót budowlanych i mieć negatywnego wpływu na środowisko i bezpieczeństwo. 10) Do obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w okresie realizacji budowy w szczególności na etapie prowadzenia robót budowlanych należy: Szczegółowy opis zawarty w SWZ - 4. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, 4.5. pkt 10).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie przewiduje się opcji