363820-2025 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – Roboty budowlane – Rozbudowa i przebudowa Biblioteki Książąt Czartoryskich
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Roboty budowlane – Rozbudowa i przebudowa Biblioteki Książąt Czartoryskich
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są prace budowlano-instalacyjne w ramach zadania „Rozbudowa i przebudowa Biblioteki Książąt Czartoryskich, ul. Św. Marka 17, Kraków”. 2. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobligowany uzyskać pozwolenie na użytkowanie po zawiadomieniu Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie o zakończeniu budowy. 3. Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty zgodnie z: - Projektem Umowy (załącznik nr 5 do SWZ), - Zał. 2a do SWZ - Wytycznymi zamawiającego w zakresie realizacji robót budowlanych - Zał. 2b do SWZ - Dokumentacją Projektowa (Projekt Budowlany, Projekty Techniczne – Wykonawcze wraz z erratami, Przedmiary) - Zał. 2c do SWZ - Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót, - Zał. 2d do SWZ - Standardem Muzeum dla systemów okablowania strukturalnego IT oraz systemów technicznych budynkowych, - Zał. 2e do SWZ – Pozwoleniami (na budowę Decyzja nr 605/6740.2/2022 z dn. 10.11.22 r., Pozwolenia konserwatorskie: Decyzja nr ZN-I.5142.467.2021 z dn. 08.03.22 r. i Decyzja nr ZA.5161.39.2023 z dn. 12.07.23 r. i inne wydane decyzje, pozwoleniami, uzgodnieniami, które okażą się konieczne w celu realizacji przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa) - Zał. 2f do SWZ – Cz. objęta klauzulą poufności SWZ - Projekty wykonawcze instalacji niskoprądowych wraz z ERRATAMI do tych projektów - zał. 2g do SWZ - Rysunki i opracowania uzupełniające (geologia, rys. konstrukcyjne i uzup.) - zał. 2h do SWZ - decyzja zmiana terminu ważności pozwolenia archeologicznego 1) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3) Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". W tym, jeśli występują, nowsze odpowiedniki wskazanej normy, z zastrzeżeniem pkt 3. 2) Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3) W przypadku zaoferowania norm równoważnych lub techniki wykonania robót budowlanych, Wykonawca musi wraz z drukiem „Formularz Ofertowy” przedstawić za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowane normy lub technika wykonania robót budowlanych jest równoważna do rozwiązań wskazanych w dokumentacji postępowania czyli taka, która charakteryzuje się głównymi parametrami/opisami na poziomie co najmniej odpowiadającym określonej normie/technice wykonania robót. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja o której mowa w ust. 3 oraz załącznik nr 2 do SWZ – Wytyczne Zamawiającego w zakresie realizacji robót budowlanych. 5. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej dla zainteresowanych Wykonawców, wg zasad określonych w rozdziale XXXIII SWZ. Z uwagi na specyficzne położenie budynku Zamawiający zaleca odbycie wizji przez wszystkich zainteresowanych złożeniem oferty. 6. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty oraz zainstalowane urządzenia na okres co najmniej 36 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 7 i 8 , termin liczony będzie od daty odbioru przedmiotu umowy (podpisanie protokołu odbioru). 7. Wykonawca na wykonaną sieć logiczną udzieli Zamawiającemu 25 letnią gwarancję systemową. 8. Wykonawca na wykonany dach/pokrycie dachowe udzieli Zamawiającemu 10 letnią gwarancję. 9. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego z tytułu prowadzenia działalności oraz posiadanego mienia obejmująca szkody wyrządzone przez ubezpieczonych osobom trzecim oraz wzajemnie pomiędzy ubezpieczonymi z tytułu czynów niedozwolonych (odpowiedzialność deliktowa) oraz z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (odpowiedzialność kontraktowa) wg zasad określonych w § 24 Projektu Umowy
Vorherige Bekanntmachung: 92358-2025
Interne Kennung: EP.ZP.271.54.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45262400 Baustahlmontagearbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45331220 Installation von Klimaanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 42961100 Zugangskontrollsystem, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45410000 Putzarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Roboty budowlane – Rozbudowa i przebudowa Biblioteki Książąt Czartoryskich”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są prace budowlano-instalacyjne w ramach zadania „Rozbudowa i przebudowa Biblioteki Książąt Czartoryskich, ul. Św. Marka 17, Kraków”. 2. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca jest zobligowany uzyskać pozwolenie na użytkowanie po zawiadomieniu Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie o zakończeniu budowy. 3. Wykonawca zobowiązany jest realizować roboty zgodnie z: - - Projektem Umowy (załącznik nr 5 do SWZ), - Zał. 2a do SWZ - Wytycznymi zamawiającego w zakresie realizacji robót budowlanych - Zał. 2b do SWZ - Dokumentacją Projektowa (Projekt Budowlany, Projekty Techniczne – Wykonawcze wraz z erratami, Przedmiary) - Zał. 2c do SWZ - Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót, - Zał. 2d do SWZ - Standardem Muzeum dla systemów okablowania strukturalnego IT oraz systemów technicznych budynkowych, - Zał. 2e do SWZ – Pozwoleniami (na budowę Decyzja nr 605/6740.2/2022 z dn. 10.11.22 r., Pozwolenia konserwatorskie: Decyzja nr ZN-I.5142.467.2021 z dn. 08.03.22 r. i Decyzja nr ZA.5161.39.2023 z dn. 12.07.23 r. i inne wydane decyzje, pozwoleniami, uzgodnieniami, które okażą się konieczne w celu realizacji przedmiotu zamówienia oraz obowiązującymi przepisami prawa) - Zał. 2f do SWZ – Cz. objęta klauzulą poufności SWZ - Projekty wykonawcze instalacji niskoprądowych wraz z ERRATAMI do tych projektów - zał. 2g do SWZ - Rysunki i opracowania uzupełniające (geologia, rys. konstrukcyjne i uzup.) - zał. 2h do SWZ - decyzja zmiana terminu ważności pozwolenia archeologicznego 4. Równoważność w odniesieniu do norm i specyfikacji technicznych. 1) Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) i ust. 3) Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". W tym, jeśli występują, nowsze odpowiedniki wskazanej normy, z zastrzeżeniem pkt 3. 2) Zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. 3) W przypadku zaoferowania norm równoważnych lub techniki wykonania robót budowlanych, Wykonawca musi wraz z drukiem „Formularz Ofertowy” przedstawić za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, że oferowane normy lub technika wykonania robót budowlanych jest równoważna do rozwiązań wskazanych w dokumentacji postępowania czyli taka, która charakteryzuje się głównymi parametrami/opisami na poziomie co najmniej odpowiadającym określonej normie/technice wykonania robót. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja o której mowa w ust. 3 oraz załącznik nr 2 do SWZ – Wytyczne Zamawiającego w zakresie realizacji robót budowlanych. 5. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej dla zainteresowanych Wykonawców, wg zasad określonych w rozdziale XXXIII SWZ. Z uwagi na specyficzne położenie budynku Zamawiający zaleca odbycie wizji przez wszystkich zainteresowanych złożeniem oferty. 6. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty oraz zainstalowane urządzenia na okres co najmniej 36 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 7 i 8 , termin liczony będzie od daty odbioru przedmiotu umowy (podpisanie protokołu odbioru). 7. Wykonawca na wykonaną sieć logiczną udzieli Zamawiającemu 25 letnią gwarancję systemową. 8. Wykonawca na wykonany dach/pokrycie dachowe udzieli Zamawiającemu 10 letnią gwarancję. 9. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczonego z tytułu prowadzenia działalności oraz posiadanego mienia obejmująca szkody wyrządzone przez ubezpieczonych osobom trzecim oraz wzajemnie pomiędzy ubezpieczonymi z tytułu czynów niedozwolonych (odpowiedzialność deliktowa) oraz z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania (odpowiedzialność kontraktowa) wg zasad określonych w § 24 Projektu Umowy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331220 Installation von Klimaanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 42961100 Zugangskontrollsystem, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45262400 Baustahlmontagearbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45343000 Brandschutz-Installationsarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen