2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sterilizační archy
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné a opakované dodávky jednorázových sterilizačních archů pro parní sterilizaci v rozsahu dle Přílohy č. 1 Technické specifikace. Dodávky budou realizovány na základě dílčích objednávek dle potřeb zadavatele.
Interne Kennung: ÚN 16/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33198200 Sterilisationstaschen oder -hüllen aus Papier
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Změny cen z důvodu změn inflace Cena (ceny) uvedené v Rámcové smlouvě a jejich přílohách se mohou měnit v průběhu trvání smlouvy, a to vlivem změny míry inflace. Pro změnu ceny z důvodu inflace je rozhodná hodnota míry inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen, vyjadřující procentní změnu průměrné cenové hladiny za poslední kalendářní rok oproti předchozímu průměru kalendářního roku. Zdrojem údajů pro stanovení míry inflace jsou údaje zveřejněné na internetových stránkách Českého statistického úřadu, případně na jiném oficiálním materiálu vydaném Českým statistickým úřadem. Inflační doložka Dodavatel může požádat o změnu ceny z důvodu růstu inflace v případě, že se průměrná roční míra inflace zvýší o více jak 5 % proti předchozímu roku. Roční mírou se rozumí časové období jednoho kalendářního roku. Pro vyjádření hodnoty míry inflace se rozumí číselná hodnota s jedním desetinným číslem. Současně musí dodavatel předložit doklady, ze kterých je zřejmé, že míra inflace se projevila na jeho vstupních nákladech přímo ovlivňujících cenu dodávaných produktů. Pak může dodavatel požádat o zvýšení ceny o procentní částku přesahující 5 %, nejvýše o 2,5 %. Změna ceny je platná po písemném odsouhlasení obou smluvních stran (dodavatel / objednatel) a byl o této změně oboustranně podepsán dodatek ke smlouvě. Účinnost takového dodatku nabývá vložením do registru smluv. Dodavatel může o změnu ceny z důvodu inflace požádat nejdříve po uplynutí druhého roku trvání smlouvy. Deflační doložka Objednatel může požádat o změnu ceny z důvodu poklesu inflace v případě, že se průměrná roční míra inflace sníží pod 5 % oproti předchozímu roku. Roční mírou se rozumí časové období jednoho kalendářního roku. Pro vyjádření hodnoty míry inflace se rozumí číselná hodnota s jedním desetinným číslem. Pak se může cena snížit o procentní částku nižší než 5 %, nejvýše o 2,5%. Změna ceny je platná po písemném odsouhlasení obou smluvních stran (dodavatel / objednatel) a byl o této změně oboustranně podepsán dodatek ke smlouvě. Účinnost takového dodatku nabývá vložením do registru smluv. Objednatel může o změnu ceny z důvodu inflace požádat nejdříve po uplynutí druhého roku trvání smlouvy. Změna dodavatele Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, budou-li splněny tyto podmínky: a) původní dodavatel vypoví smlouvu na realizaci veřejné zakázky, případně zadavatel tomuto dodavateli vypoví smlouvu z důvodů, stanovených v Rámcové smlouvě v čl. XI Ostatní ujednání, b) Zadavatel vyzve účastníka zadávacího řízení, který se v rámci hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí za vybraným dodavatelem, a který současně splnil všechny podmínky zadávací dokumentace a zákona. Zadavatel s tímto účastníkem uzavře smlouvu na plnění veřejné zakázky jen v za podmínek uvedených v nabídce, kterou podal v daném zadávacím řízení. c) V případě, že druhý účastník odmítne uzavřít smluvní vztah se zadavatelem, zadavatel osloví výše popsaným způsobem dalšího účastníka v daném zadávacím řízení.