364068-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego – 1 sztuka. Zamawiający wymaga zaoferowania okresu gwarancji na przedmiot zamówienia na minimum 24 miesiące. Oferty z krótszym okresem gwarancji niż określone powyżej zostaną odrzucone. Uwaga! Okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert zgodnie z rozdziałem XVIII SWZ. 3. Nazwa zamówienia ujęta w tytule zamówienia nie stanowi nazwy własnej producentów/dystrybutorów produktów, lecz jest to oznaczenie wyłącznie pomocnicze zastosowane przez Zamawiającego. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. 5. Rozwiązania i produkty równoważne oraz kryteria stosowane w celu oceny równoważności produktów: 1) Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia zawartym w SWZ i jego załącznikach wskazane zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, należy rozumieć je tylko jako przykładowe, tj. Zamawiający dopuszcza produkty równoważne, co oznacza że wskazaniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 2) Kryteria stosowane w celu oceny równoważności produktu stanowią minimalne parametry i/lub wymagania: techniczne, jakościowe, użytkowe, funkcjonalne, fizykochemiczne i eksploatacyjne, określone przez Zamawiającego w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 6 (dalej zwane: „kryteriami równoważności”). 3) W celu zapewnienia jakości badań laboratoryjnych prowadzonych w ramach działalności naukowo-badawczej, rzetelności tychże badań, ich wiarygodności, precyzyjności, konieczności porównań oraz ze względu na unikalność, niepowtarzalność, ściśle określoną metodykę prowadzonych badań, Wykonawca oferujący produkty równoważne w stosunku do produktów opisanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 6, zobowiązany jest udowodnić w ofercie (za pomocą wszelkich środków dowodowych, w szczególności za pomocą kart charakterystyki produktu), że oferowane przez niego produkty (każdy z osobna) spełniają kryteria równoważności; 4) Wykonawca, który powoła się na produkty równoważne w stosunku do opisywanych przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w sposób niebudzący wątpliwości, że oferowany przez niego produkt spełnia kryteria równoważności określone przez Zamawiającego, poprzez złożenie wraz z ofertą dowodów dotyczących oferowanych „produktów równoważnych”, potwierdzających okoliczności, o których mowa w pkt 3. Brak wypełnienia obowiązku, o którym mowa w zdaniu poprzednim skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 5) Za ofertę równoważną zamawiający uzna tę ofertę, która spełnia wszystkie wymagania minimalne Zamawiającego wskazane w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia; 6) Wszędzie tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym – odpowiednio - w wyżej wymienionych normach, ocenach technicznych, specyfikacjach technicznych i systemach referencji technicznych, co oznacza że odniesieniu takiemu każdorazowo towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Wykonawca oferując rozwiązania równoważne, zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, jest zobowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 7) Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
Interne KennungA-2401-45/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 132 ustawy PZP w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. 2. Wartość zamówienia przekracza progi unijne właściwe dla zamówienia, o których mowa w art. 3 ustawy PZP i jest niższa niż wyrażona w złotych równowartość kwoty 10 000 000 euro. 3. Zamawiający informuje, że w postępowaniu zastosuje tzw. uprzednią ocenę ofert (dawniej zwaną procedurą odwróconą), zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej Marketplanet OnePlace (dalej jako „Platforma Zakupowa” lub „System”) pod adresem https://ipanlublin.ezamawiajacy.pl pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule SWZ. 5. W zakresie nieuregulowanym w SWZ zastosowanie ma ustawa PZP oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie, w tym w szczególności, w zakresie formy sporządzania oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu oraz sposobu ich składania, zastosowanie mają przepisy rozporządzenia w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie jest podzielone na części. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty stanowiącym załącznik do SWZ. 6.1. Zamówienie ma charakter jednorodny w związku z czym nie ma możliwości podziału na części. Przedmiot postępowania stanowi całość, każdy z elementów musi być kompatybilny – wyłącznie kompatybilność urządzenia umożliwi pełne wykorzystanie jego funkcjonalności. Jeden dostawca zapewni jednakowe warunki gwarancji i obsługi serwisowej, natomiast przy kilku dostawcach byłoby to zróżnicowane. Realizacja przedmiotu postępowania bez podziału na zadania umożliwi sprawne i efektywne serwisowanie urządzenia – jego elementów składowych zarówno w okresie gwarancji jak i po jej zakończeniu, co z kolei powinno przełożyć się na zminimalizowanie czasu ewentualnego przestoju. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 i 8 ustawy PZP. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. 11. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. 12. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia, o których mowa w art. 442 ustawy PZP. 13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Koszty udziału w postępowaniu, w tym zwłaszcza koszty sporządzenia oferty, pokrywa wykonawca. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. 15. Zamawiający wymaga wniesienia wadium – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XIII SWZ. 16. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy – szczegółowe informacje w tym zakresie zostały zawarte w Rozdziale XXI SWZ. 17. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 18. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej. 19. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert w postaci katalogów elektronicznych.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego dla Instytutu Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie – 1 sztuka. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę na rzecz Zamawiającego aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego – 1 sztuka. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. ZESTAWIENIE MINIMALNYCH WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I UŻYTKOWYCH* Dostawa aparatu do ekstrakcji SER 148/3 firmy Velp według katalogu Alchem lub równoważnego – 1 sztuka Lp. PARAMETRY WYMAGANE MINIMALNE WARUNEK 1. zasada pracy: Randall (immersion – washing – recovery) półautomatyczny ekstraktor rozpuszczalnikowy Warunek konieczny 2. liczba pozycji: do 3 stanowisk Warunek konieczny 3. pojemność naczyń ekstrakcyjnych: kubki ekstrakcyjne do 150 ml Warunek konieczny 4. zakres masy próbki: 0,515 g. +/1 g Warunek konieczny 5. zakres temperatury pracy: 100260 °C Warunek konieczny 6. sterowanie czasem faz: Osobno: immersion, washing, recovery – każda 0999 min Warunek konieczny 7. liczba programów: minimum 10 programów Warunek konieczny 8. odzysk rozpuszczalnika: do 75% Warunek konieczny 9. powtarzalność: ≤1% Warunek konieczny 10. objętość rozpuszczalnika: 30100 ml +/5% Warunek konieczny 11. chłodzenie: zużycie wody do 2 l/min Warunek konieczny 12. wyświetlacz temperatury i parametrów Warunek konieczny 13. klasa ochrony/bezpieczeństwo: IP55, wysoki poziom ochrony operatora Warunek konieczny 14. zasilanie: 230 V / 50–60 Hz Warunek konieczny 15. moc znamionowa: do 500 W Warunek konieczny 16. wymiary: do 480 x 620 x 390 mm Warunek konieczny 17. masa: do 30 kg Warunek konieczny 18. Standardowe wyposażenie: kubki ekstrakcyjne 3 szt., gilzy ekstrakcyjne 1 opakowanie/25 szt., uchwyty gilz ekstrakcyjnych 3 szt., ekran grzejny, uszczelka vitonowa 3 szt., uszczelka butylowa 3 szt., instrukcja obsługi w języku polskim lub angielskim Warunek konieczny 19. Dodatkowe akcesoria tj. zapasowe szklane kubki ekstrakcyjne 3 szt. i 1 opakowanie/25 szt. gilz ekstrakcyjnych Warunek dodatkowy UWAGA: Kryterium oceny ofert 20. Gwarancja: minimum 24 miesiące Warunek konieczny UWAGA: Kryterium oceny ofert 21. Termin dostawy: maksymalnie do 30 dni kalendarzowych Warunek konieczny UWAGA: Kryterium oceny ofert