36447-2026 - Ergebnis
Polen – Erdgas – Dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa gazu ziemnego wysokometanowego o symbolu E obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. 2. Wykaz punktów poboru paliwa gazowego stanowi załącznik nr 3 do Specyfikacji warunków zamówienia. 3. Przewidywana ilość gazu ziemnego objęta zamówieniem w jednostkach przeliczeniowych stanowi załącznik nr 4 do Specyfikacji warunków zamówienia. 4. Przedstawiona ilość gazu ziemnego ma charakter szacunkowy i informacyjny służący wyłącznie do obliczenia ceny oferty. Rzeczywista ilość zakupionego gazu wynikać będzie z bieżących potrzeb Zamawiającego i faktycznego jego zużycia w okresie obowiązywania umowy. W przypadku różnicy pomiędzy zużyciem szacunkowym a rzeczywistym, Wykonawca nie będzie z tego tytułu dochodził roszczeń finansowych innych, niż te wynikające z rzeczywiście zużytego przez Zamawiającego paliwa gazowego. 5. Jakość dostarczonego gazu powinna być zgodna z Polską Normą PN-C-04750:2011 Paliwa gazowe lub równoważną. Powyższa norma określa ustalone standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech sprzedawanego gazu. Za jakość paliwa odpowiada Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) gazu zgodnie z § 30 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.). Zasady świadczenia usług dystrybucji określone są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (PURE). Wobec tego IRiESD wyznacza standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dystrybucji gazu. 6. Wykonawca oświadcza, że na dzień zawarcia umowy dysponuje 100 % szacowanej ilości paliwa gazowego. 7. Zamawiający wymaga, aby ewentualna zmiana sprzedawcy gazu ziemnego przebiegała dla Zamawiającego bez zakłóceń w dostawie paliwa gazowego obejmującej sprzedaż i dystrybucję, dlatego Wykonawca zobowiązany jest do dopełnienia w imieniu Zamawiającego wszelkich formalności związanych ze zmianą sprzedawcy paliwa gazowego, na podstawie odrębnie udzielonego pełnomocnictwa. 8. Wykonawca zapewni Zamawiającemu co najmniej dwóch opiekunów dedykowanych do realizacji zamówienia w celu zagwarantowania sprawnej obsługi umowy. 9. Wykonawca będzie pełnił funkcję Operatora Handlowego i Podmiotu Odpowiedzialnego za Bilansowanie Handlowe w znaczeniu nadanym ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.), zwaną dalej ustawą „Prawo energetyczne” dla paliwa gazowego sprzedanego do obiektów Zamawiającego. Bilansowanie rozumiane jest jako pokrycie strat wynikających z różnicy zużycia gazu prognozowanego w stosunku do rzeczywistego w danym okresie rozliczeniowym. 10. Koszty związane z bilansowaniem handlowym oraz przygotowywaniem i zgłaszaniem grafików zapotrzebowania na paliwo gazowe do OSD uwzględnione są w cenie paliwa gazowego. 11. Podmiotem odpowiedzialnym za rozliczanie niezbilansowanego paliwa gazowego będzie Wykonawca. 12. Rozliczenia za świadczoną dostawę paliwa gazowego odbywać się będą na podstawie rzeczywistych wskazań układu pomiarowego oraz zgodnie z okresem rozliczeniowym OSD w oparciu o odczyty dokonywane przez OSD. 13. Ustalenia ilości pobranego paliwa gazowego dokonuje się na podstawie iloczynu wielkości zużycia paliwa gazowego, ustalonej w jednostkach objętości na podstawie wskazań układu pomiarowego oraz współczynnika konwersji zgodnie z zasadami określonymi w § 38 rozporządzenia Ministra Energii z dnia 15 marca 2018 r., w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie paliwami gazowymi (Dz. U. z 2021 r. poz. 280 z późn. zm.), albo w odpowiednim przepisie później wydanego obowiązującego w trakcie realizacji umowy aktu prawnego. 14. Stawki opłat dystrybucyjnych/przesyłowych pobierane przez Wykonawcę są określone w taryfie OSD dla odpowiedniej grupy taryfowej, do której dany PP na podstawie taryfy OSD został zakwalifikowany. 15. Ceny jednostkowe, stawki i opłaty, nie ulegną zmianie w okresie obowiązywania umowy. 16. Należność Wykonawcy za pobrane paliwo gazowe w okresach rozliczeniowych obliczana będzie indywidualnie dla każdego PP w danej grupie taryfowej przy zastosowaniu cen jednostkowych, stawek i opłat. Do wyliczonej należności Wykonawca doliczy podatek VAT według obowiązującej stawki. 17. Należności za paliwo gazowe regulowane będą na podstawie faktur VAT wystawianych przez Wykonawcę. 18. Faktury rozliczeniowe wystawiane będą na koniec okresu rozliczeniowego w terminie do 14 dni od otrzymania przez Wykonawcę odczytów liczników pomiarowych od OSD. 19. W nawiązaniu do art. 455 ust. 1 Ustawy strony mają prawo do zmiany treści umowy. Zmiany treści umowy uregulowane są w § 7 Istotnych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 11 do SWZ. 20. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 21. Zgodnie z art. 257 ustawy Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostały mu przyznane. 22. Zamawiający zastrzega sobie, że całkowita wartość zamówienia nie może przekroczyć posiadanych środków finansowych. 23. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, w którym w odpowiedzi na publiczne ogłoszenie o zamówieniu, oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, na podstawie art. 132 Ustawy. 2. Wartość szacunkowa zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 3 Ustawy. 3. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie aukcji elektronicznej w celu wyboru oferty najkorzystniejszej na stronie https://aukcje.uzp.gov.pl. 4. Zamawiający w niniejszym postępowaniu będzie stosował tzw. „procedurę odwróconą”, o której jest mowa w przepisie art. 139 Ustawy. Zamawiający informuje, że najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający wykona w stosunku do wszystkich ofert czynności wynikające z dyspozycji art. 223, art. 224 ust. 1 i art. 226 Ustawy.
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy