2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa licencji na oprogramowanie dla Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji na oprogramowanie dla Polskiej Akademii Nauk w podziale na dwie części: 1) Część 1 zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji. Przedmiot zamówienia obejmuje pośrednictwo w zawarciu umowy licencyjnej na oprogramowanie, a następnie w ramach ww. umowy sprzedaż i dostarczenie produktów objętych umową licencyjną (dalej nazywanych „produktami”). W skład produktów wchodzą: W ramach umowy subskrypcyjnej: Microsoft 365 EDU A5 per user lub równoważny – 750 sztuk licencji (subskrypcja pakietu licencji w tym m. in. subskrypcja systemu operacyjnego, subskrypcja pakietu biurowego online oraz on-premise, subskrypcja usługi zarządzania urządzeniami oraz tożsamością użytkowników, subskrypcja platformy teams, serwer poczty exchange). Okres subskrypcji wynosi 36 miesięcy, z rocznym cyklem rozliczeniowym (płatność w trzech transzach: lata 2026, 2027,2028). Tam, gdzie Zamawiający jednoznacznie nie wskazuje wersji licencji, wymaga dostarczenia najnowszej aktualnej wersji oprogramowania na dzień złożenia oferty. Tam, gdzie jest możliwy wybór pomiędzy wersja „faculty” i „student” licencje przeznaczone dla Zamawiającego muszą być w wersji „faculty”. Zamawiający dopuszcza oferowanie Produktów równoważnych. Warunki równoważności dla wymienionych Produktów są opisane w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ. Zamawiający jest uprawniony do podpisywania umów subskrypcyjnych. Zamawiający obecnie korzysta z licencji Microsoft 365 A5 (Education Faculty Pricing) 1Y. Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1a do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6a do SWZ. 2) Część 2 zamówienia Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 sztuk licencji na rozszerzenie zakresu dostępu do usługi Microsoft Entra ID P2 lub równoważny (wcześniej Azure AD P2) na okres 12 miesięcy. Obecnie Zamawiający korzysta z ww. usługi w ramach pojedynczego tenanta (usługa powiązana z usługami, m.in.: Office 365, MS Teams, Exchange). Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1b do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6b do SWZ. 2. Wykonawca, w zakresie wskazanym wprost w treści szczegółowo opisanego przedmiotu zamówienia dla obu części (Załączniki nr 1a i 1b do SWZ) dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców produktów równoważnych, pod warunkiem spełnienia przez produkt równoważny - opisanych w treści opisu przedmiotu zamówienia - kryteriów równoważności. 3. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia w Załącznikach nr 1a i 1b do SWZ Zamawiający wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę̨ dopuszcza się zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego pod warunkiem zachowania takich samych rozwiązań technicznych, jakościowych i funkcjonalności. Zamawiający będzie oceniał zaproponowane rozwiązania z uwzględnieniem tych kryteriów. 4. Wykonawca, który w ofercie powoła się na zastosowanie produktów równoważnych do opisywanych w treści SWZ, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, poprzez podanie nazwy produktu równoważnego w treści specyfikacji technicznej oferowanego produktu dla obu części (Załączniki nr 1a i 1b do SWZ) oraz wykazanie równoważności oferowanego produktu w stosunku do danej pozycji opisu przedmiotu zamówienia. Za produkt równoważny zostanie uznany jedynie licencja, o nie gorszych parametrach i funkcjonalnościach, niż te opisane przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania. 5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia SWZ znajdują się odniesienia do norm jakościowych, specyfikacji technicznych, certyfikatów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Przez certyfikat, normę jakościową równoważną rozumie się takie, które potwierdzają, że dostarczone produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z normami jakościowymi lub poświadcza zgodność działań Wykonawcy z równoważnymi normami jakościowymi odwołującymi się do systemów zapewniania jakości opartych na odpowiednich normach europejskich lub potwierdza odpowiednio stosowanie przez Wykonawcę równoważnych środków zapewnienia jakości. 6. Odbiór dostarczonego przedmiotu zamówienia nastąpi w formie protokołu odbioru, po uprzednim stwierdzeniu jego zgodności z warunkami zamówienia. 7. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia dla każdej części zamówienia jest siedziba Zamawiającego. Polska Akademia Nauk Pałac Kultury i Nauki pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa pokój. 2405, piętro 24 8. Opis przedmiotu zamówienia dla obu części wg Wspólnego Słownika Zamówień – CPV: 48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne 48700000-5 Pakiety oprogramowania użytkowego
Vorherige Bekanntmachung: 164062-2026
Interne Kennung: BZP.26.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji. Przedmiot zamówienia obejmuje pośrednictwo w zawarciu umowy licencyjnej na oprogramowanie, a następnie w ramach ww. umowy sprzedaż i dostarczenie produktów objętych umową licencyjną (dalej nazywanych „produktami”). W skład produktów wchodzą: W ramach umowy subskrypcyjnej: Microsoft 365 EDU A5 per user lub równoważny – 750 sztuk licencji (subskrypcja pakietu licencji w tym m. in. subskrypcja systemu operacyjnego, subskrypcja pakietu biurowego online oraz on-premise, subskrypcja usługi zarządzania urządzeniami oraz tożsamością użytkowników, subskrypcja platformy teams, serwer poczty exchange). Okres subskrypcji wynosi 36 miesięcy, z rocznym cyklem rozliczeniowym (płatność w trzech transzach: lata 2026, 2027,2028). Tam, gdzie Zamawiający jednoznacznie nie wskazuje wersji licencji, wymaga dostarczenia najnowszej aktualnej wersji oprogramowania na dzień złożenia oferty. Tam, gdzie jest możliwy wybór pomiędzy wersja „faculty” i „student” licencje przeznaczone dla Zamawiającego muszą być w wersji „faculty”. Zamawiający dopuszcza oferowanie Produktów równoważnych. Warunki równoważności dla wymienionych Produktów są opisane w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ. Zamawiający jest uprawniony do podpisywania umów subskrypcyjnych. Zamawiający obecnie korzysta z licencji Microsoft 365 A5 (Education Faculty Pricing) 1Y. Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1a do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6a do SWZ. 2. Wykonawca, w zakresie wskazanym wprost w treści szczegółowo opisanego przedmiotu zamówienia dla części (Załączniki nr 1a do SWZ) dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców produktów równoważnych, pod warunkiem spełnienia przez produkt równoważny - opisanych w treści opisu przedmiotu zamówienia - kryteriów równoważności. 3. Termin wykonania zamówienia: Przedmiot zamówienia należy wykonać maksymalnie do 10 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 01.06.2026 r. Zakres świadczenia usług będzie realizowany przez okres 36 miesięcy. 4. Zamawiający wymaga wniesienia wadium dla Części 1 zamówienia w wysokości: 20 000,00 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 300 sztuk licencji na rozszerzenie zakresu dostępu do usługi Microsoft Entra ID P2 lub równoważny (wcześniej Azure AD P2) na okres 12 miesięcy. Obecnie Zamawiający korzysta z ww. usługi w ramach pojedynczego tenanta (usługa powiązana z usługami, m.in.: Office 365, MS Teams, Exchange). Opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 1b do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 6b do SWZ. 2. Wykonawca, w zakresie wskazanym wprost w treści szczegółowo opisanego przedmiotu zamówienia dla części (Załączniki nr 1a do SWZ) dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawców produktów równoważnych, pod warunkiem spełnienia przez produkt równoważny - opisanych w treści opisu przedmiotu zamówienia - kryteriów równoważności. 3. Termin wykonania zamówienia: Przedmiot zamówienia należy wykonać maksymalnie do 10 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. 4. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium dla Części 2 zamówienia.