See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Helhedsorienteret indsats med forandringsteoretisk funderede metoder
Beschreibung: Udbuddet vedrører helheds- og udviklingsorienterede beskæftigelsesindsatser for udsatte ledige efter lov om en aktiv beskæftigelsesindsats.Formålet med indsatsen, er, at de mest socialt udsatte borgere bliver støttet i at opnå job/småjob eller afklares til fleksjob eller førtidspension.Indsatsen tager udgangspunkt i forandringsteoretisk funderede metoder med fokus på udvikling gennem inkluderende arbejdsfællesskaber, relationer og hverdagsmestring. Indsatsen skal samtidig understøtte en sammenhængende og tværfaglig tilgang til borgernes progression og udvikling.Yderligere information om udbuddet kan findes på hjemmesiden: Helhedsorienteret indsats med forandringsteoretisk funderede metoder | Fagligt indkøb i BIF.
Interne Kennung: 284593454
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens