365754-2026 - Ergebnis
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) w okresie od 01.07.2026r. do 31.12.2027r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKompleksowa dostawa energii elektrycznej (wraz z usługą dystrybucji) w okresie od 01.07.2026r. do 31.12.2027r.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej – dostawa wraz z usługą dystrybucji - w okresie od dnia 01.07.2026r. do 31.12.2027r. - do 17 punktów poboru (PPE), szczegółowo opisanych w Załączniku nr 1 do SWZ (Wykaz PPE), o szacowanym wolumenie – 440 050 kWh. 2. Powyższe dane mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej oraz z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, przy uwzględnieniu energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji lub pobranej z sieci OSD z zastosowaniem opustu. 3. Postępowaniem objęto PPE, w których są zamontowane panele fotowoltaiczne. 4. Prosument - rozliczenia system net-metering (poz. 1-15 Załącznika nr 1 do SWZ) 5. Prosument - rozliczenia system net-biling (poz. 16 oraz 17 Załącznika nr 1 do SWZ) 6. Zamawiający zobowiązany jest poinformować wykonawcę o zmianach wpływających na sposób prowadzenia rozliczeń, w szczególności o utracie statusu Prosumenta, zmianach łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej mikroinstalacji, rodzaju źródła energii w mikroinstalacji, trwałego odłączenia mikroinstalacji od sieci OSD, w terminie do 14 dni od dnia zmiany. 7. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia, zamawiający do oceny ofert zastosuje jedno kryterium – cena. 8. Standardy jakościowe. Zamawiający informuje, iż standardy jakościowe dostaw energii elektrycznej oraz świadczenia usług dystrybucji odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia opisują i regulują: 1) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (z późn.zm.). Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. (z późn.zm.). 2) Standardy dotyczące dystrybucji energii elektrycznej zawarte są w Taryfie Operatora. 9. Szczegóły dotyczące zużycia energii elektrycznej w poszczególnych PPE, mocy instalacji OZE, daty przyłączenia instalacji opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ Wykaz punktów poboru. 10. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 11. W odniesieniu do wszystkich PPE obowiązują umowy kompleksowe, które wygasną 30.06.2026r. – nie wymagają wypowiedzenia. 12. Stosowane okresy rozliczeniowe: C2x- 1 m-c; C1x - 2 m-ce 13. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych PPE) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w rozdziale III SWZ.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenNie dotyczy. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.