See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Profylaksebekendtgørelse på tildeling af digitalt ruteplanlægningsværktøj til Syddjurs Kommunes ældrepleje
Beschreibung: Syddjurs Kommune har til hensigt at indgå aftale med Deloitte Consulting (en del af Deloitte Statsautoriseret Revisionspartnerselskab) om anskaffelse af et digitalt ruteplanlægningsværktøj, Deloitte Plans til borgerteams i ældreplejen i Syddjurs Kommune. Formålet med anskaffelsen af det digitale ruteplanlægningsværktøj er at understøtte den borgernære organisering i teams samt sikre en bedre ruteplanlægning af ældreplejens daglige kørsel til og fra kommunens visiterede borgere.Værktøjet skal derfor som minimum kunne integrere med kommunens nuværende omsorgssystem, Cura Omsorg fra Systematic A/S samt indeholde obligatoriske integrationer til Den Fælleskommunale Infrastruktur., ligesom leverandøren skal varetage drift, servicering og hosting af software samt varetage uddannelse af relevante medarbejdere mv.Aftalen indgås for en periode på to år uden mulighed for forlængelse.
Interne Kennung: 283273569
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48211000 Softwarepaket für den Plattformenverbund
5. Los
Los: LOT-0000