See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Łódź, WER Wrocław, WER Komorniki, DER Zielona Góra, DER Gorzów Wielkopolski, DER Kalisz (podział na 3 części)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: wynajem na okres 24 miesięcy wózków paletowych elektrycznych wraz z usługą serwisu urządzeń i ich naprawy dla potrzeb Regionu Logistyki Zachód - WER Łódź, WER Wrocław, WER Komorniki, DER Zielona Góra, DER Gorzów Wielkopolski, DER Kalisz.
Interne Kennung: BZ.26.226.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z faktu, że obowiązujące umowy w zakresie części nr 1 (Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Łódź) oraz części nr 2 (Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Wrocław) wygasają z dniem 30 czerwca 2026 r., przy jednoczesnym braku możliwości zabezpieczenia ciągłości operacji we własnym zakresie. Brak wyłonienia wykonawcy w odpowiednim czasie prowadziłby do realnego ryzyka przerwania ciągłości procesów operacyjnych, zakłócenia realizacji usług oraz negatywnego wpływu na funkcjonowanie jednostek Zamawiającego. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli zachować ciągłości świadczenia usługi, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania procesów logistycznych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie, o wartości przekraczającej równowartość kwoty określonej na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 2) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) - zwanej dalej „PZP”, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 PZP w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1) PZP w oparciu o art. 5 ust. 4 pkt 6) PZP. 2. Postępowanie prowadzone jest w procedurze, o której mowa w art. 139 ust. 1 PZP. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34911100 Handwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Łódź
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Łódź, tj.: 1) Wózek jezdniowy z elektrycznym napędem jazdy i elektrycznym napędem unoszenia (tzw. wózek paletowy elektryczny), udźwig min 1400 kg - 10 szt, 2) Wózek jezdniowy z elektrycznym napędem jazdy (tzw. wózek paletowy elektryczny z napędem jazdy, Udźwig 1000 kg - 2 szt. 2. Miejsca i terminy dostaw poszczególnych wózków, o których mowa w pkt. 1 określa harmonogram stanowiący załącznik nr 3 do umowy (Miejsca dostawy). 3. Wszystkie wózki będące przedmiotem zamówienia winny spełniać wymagania zgodnie z Załącznikiem nr 2 do umowy (Parametry techniczno-użytkowe wózków), a data ich produkcji nie może być starsza niż 01 stycznia 2016 roku. 4. W ramach uzgodnionego w umowie czynszu najmu wózków (bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia oraz pokrycia kosztów) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszelkich czynności służących do zapewnienia sprawności technicznej wózków oraz możliwości korzystania z nich przez Zamawiającego zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności: 1) wykonać przeglądy konserwacyjne raz na 6 miesięcy i inne przeglądy wózków oraz prowadzić dziennik konserwacji wózka, który na bieżąco będzie przedstawiany Zamawiającemu. 2) usuwać wszelkie usterki i inne nieprawidłowości w działaniu wózków, w tym dokonać wymiany wyeksploatowanych części wózka, np. akumulatorów, rolek, opon, olejów oraz elementów oświetlenia (jeżeli występują). 3) wykonać czynności niezbędne dla wykonania badań okresowych wózków, w tym zgłosić wózek do badania i wziąć udział w badaniu.
Interne Kennung: BZ.26.226.2026 - część nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest świadczyć na rzecz Zamawiającego usługę usuwania usterek i nieprawidłowości w działaniu wózków powstałych w wyniku korzystania z wózka niezgodnie z jego przeznaczeniem z winy umyślnej lub wskutek rażącego niedbalstwa Zamawiającego, przez - 52 roboczogodzin (prawo opcji). Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę określoną w zdaniu pierwszym w zakresie dotyczącym danego wózka w okresie, na jaki ten wózek został oddany do używania. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nieskorzystanie z prawa opcji w całości bądź w części nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Wrocław
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Wrocław, tj.: 1) Wózek jezdniowy z podestem i elektrycznym napędem jazdy oraz elektrycznym napędem unoszenia (tzw. wózek paletowy elektryczny z podestem) ładowany baterią kwasową - udźwig min. 2000 kg - 8 szt. 2. Miejsca i terminy dostaw poszczególnych wózków, o których mowa w pkt. 1 określa harmonogram stanowiący załącznik nr 3 do umowy (Miejsca dostawy). 3. Wszystkie wózki będące przedmiotem zamówienia winny spełniać wymagania zgodnie z Załącznikiem nr 2 do umowy (Parametry techniczno-użytkowe wózków), a data ich produkcji nie może być starsza niż 01 stycznia 2016 roku. 4. W ramach uzgodnionego w umowie czynszu najmu wózków (bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia oraz pokrycia kosztów) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszelkich czynności służących do zapewnienia sprawności technicznej wózków oraz możliwości korzystania z nich przez Zamawiającego zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności: 1) wykonać przeglądy konserwacyjne raz na 6 miesięcy i inne przeglądy wózków oraz prowadzić dziennik konserwacji wózka, który na bieżąco będzie przedstawiany Zamawiającemu. 2) usuwać wszelkie usterki i inne nieprawidłowości w działaniu wózków, w tym dokonać wymiany wyeksploatowanych części wózka, np. akumulatorów, rolek, opon, olejów oraz elementów oświetlenia (jeżeli występują). 3) wykonać czynności niezbędne dla wykonania badań okresowych wózków, w tym zgłosić wózek do badania i wziąć udział w badaniu.
Interne Kennung: BZ.26.226.2026 - część nr 2
Beschreibung der Optionen: Na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest świadczyć na rzecz Zamawiającego usługę usuwania usterek i nieprawidłowości w działaniu wózków powstałych w wyniku korzystania z wózka niezgodnie z jego przeznaczeniem z winy umyślnej lub wskutek rażącego niedbalstwa Zamawiającego, przez - 71,75 roboczogodzin (prawo opcji). Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę określoną w zdaniu pierwszym w zakresie dotyczącym danego wózka w okresie, na jaki ten wózek został oddany do używania. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nieskorzystanie z prawa opcji w całości bądź w części nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 - Wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Komorniki, DER Zielona Góra, DER Gorzów Wielkopolski, DER Kalisz
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem oraz obsługa techniczna wózków paletowych WER Komorniki, DER Zielona Góra, DER Gorzów Wielkopolski, DER Kalisz, tj.: 1) Wózek jezdniowy z podestem i elektrycznym napędem jazdy oraz elektrycznym napędem unoszenia (tzw. wózek paletowy elektryczny z podestem) - udźwig min. 2000 kg - 20 szt. 2) Wózek jezdniowy z elektrycznym napędem jazdy i elektrycznym napędem unoszenia (tzw. wózek paletowy elektryczny) udźwig min. 1400 kg - 2 szt. 2. Miejsca i terminy dostaw poszczególnych wózków, o których mowa w pkt. 1 określa harmonogram stanowiący załącznik nr 3 do umowy (Miejsca dostawy). 3. Wszystkie wózki będące przedmiotem zamówienia winny spełniać wymagania zgodnie z Załącznikiem nr 2 do umowy (Parametry techniczno-użytkowe wózków), a data ich produkcji nie może być starsza niż 01 stycznia 2016 roku. 4. W ramach uzgodnionego w umowie czynszu najmu wózków (bez prawa do dodatkowego wynagrodzenia oraz pokrycia kosztów) Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania wszelkich czynności służących do zapewnienia sprawności technicznej wózków oraz możliwości korzystania z nich przez Zamawiającego zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności: 1) wykonać przeglądy konserwacyjne raz na 6 miesięcy i inne przeglądy wózków oraz prowadzić dziennik konserwacji wózka, który na bieżąco będzie przedstawiany Zamawiającemu. 2) usuwać wszelkie usterki i inne nieprawidłowości w działaniu wózków, w tym dokonać wymiany wyeksploatowanych części wózka, np. akumulatorów, rolek, opon, olejów oraz elementów oświetlenia (jeżeli występują). 3) wykonać czynności niezbędne dla wykonania badań okresowych wózków, w tym zgłosić wózek do badania i wziąć udział w badaniu.
Interne Kennung: BZ.26.226.2026 - część nr 3
Beschreibung der Optionen: Na podstawie jednostronnego oświadczenia Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest świadczyć na rzecz Zamawiającego usługę usuwania usterek i nieprawidłowości w działaniu wózków powstałych w wyniku korzystania z wózka niezgodnie z jego przeznaczeniem z winy umyślnej lub wskutek rażącego niedbalstwa Zamawiającego, przez - 73 roboczogodzin (prawo opcji). Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługę określoną w zdaniu pierwszym w zakresie dotyczącym danego wózka w okresie, na jaki ten wózek został oddany do używania. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji, a nieskorzystanie z prawa opcji w całości bądź w części nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego.