2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Policji garnizonu śląskiego – KMP Gliwice, KP I Gliwice, KP II Gliwice, KP III Gliwice, KP IV Gliwice, KP V Gliwice, KP Pyskowice, KAP Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): a) Zadanie nr 1 - Odbiór odpadów komunalnych z KMP Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3a do SWZ; b) Zadanie nr 2 - Odbiór odpadów komunalnych z KP I Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3b do SWZ; c) Zadanie nr 3 - Odbiór odpadów komunalnych z KP II Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3c do SWZ; d) Zadanie nr 4 - Odbiór odpadów komunalnych z KP III Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3d do SWZ; e) Zadanie nr 5 - Odbiór odpadów komunalnych z KP IV Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3e do SWZ; f) Zadanie nr 6 - Odbiór odpadów komunalnych z KP V Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3f do SWZ; g) Zadanie nr 7 - Odbiór odpadów komunalnych z KP Pyskowice – szczegóły w załączniku nr 3g do SWZ; h) Zadanie nr 8 - Odbiór odpadów komunalnych z KAP Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3h do SWZ. Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów. Zamawiający ustala następujące warunki udziału w postępowaniu odpowiednio w zakresie: Uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – niniejszy warunek udziału w postępowaniu dotyczy wszystkich zadań (części) przedmiotu zamówienia 1.2.1 Wykonawca posiada aktualne zezwolenie na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy dla danego zadania lub aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy dla danego zadania zgodnie z wymogami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2025 poz. 733 z późn. zm.) w zakresie: 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 04 – opakowania z metali, 15 01 06 – Zmieszane odpady opakowaniowe, 15 01 07 – opakowania ze szkła, 20 01 08 – odpady kuchenne ulegające biodegradacji, 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji, 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 20 03 07 – odpady wielkogabarytowe. 1.2.2 Wykonawca posiada aktualny wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, o którym mowa w art. 49 i 50 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) w za-kresie transportu odpadów: 15 01 01 – opakowania z papieru i tektury, 15 01 02 – opakowania z tworzyw sztucznych, 15 01 04 – opakowania z metali, 15 01 06 – Zmieszane odpady opakowaniowe, 15 01 07 – opakowania ze szkła, 20 01 08 – odpady kuchenne ulegające biodegradacji, 20 02 01 – odpady ulegające biodegradacji, 20 03 01 – niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 20 03 07 – odpady wielkogabarytowe. Zdolności technicznej lub zawodowej – niniejszy warunek udziału w postępowaniu dotyczy wszystkich zadań (części) przedmiotu zamówienia 1.4.1 Wykonawca posiada bazę magazynowo-transportową o jakiej mowa w Rozporządzeniu Mi-nistra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 roku w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122 z późn. zm.) oraz dysponuje wyposażeniem umożliwiającym odbieranie odpadów komunalnych w ilości co najmniej: 1.4.1.1 Jeżeli Wykonawca składa ofertę na maksymalnie trzy zadania (części) musi mieć do dys-pozycji: a) 1 pojazd specjalistyczny o masie powyżej 7 ton przystosowany do odbierania zarówno zmie-szanych odpadów komunalnych jak i bioodpadów, b) 1 pojazd specjalistyczny o masie do 7 ton przystosowany do odbierania zarówno zmieszanych odpadów komunalnych jak i bioodpadów, c) 1 pojazd o masie do 7 ton do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych. 1.4.1.2 Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż trzy zadania (części) musi mieć do dyspozy-cji: a) 2 pojazdy specjalistyczne o masie powyżej 7 ton przystosowanych do odbierania zarówno zmieszanych odpadów komunalnych jak i bioodpadów, b) 1 pojazd specjalistyczny o masie do 7 ton przystosowane do odbierania zarówno zmieszanych odpadów komunalnych jak i bioodpadów, c) 1 pojazd o masie do 7 ton do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane zgodnie z art. 257 ustawy. Jeżeli cena oferty najkorzystniejszej przekroczy kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację, to Zamawiający podejmie decyzję czy będzie zawierał umowę do wysokości posiadanych środków, czy zwiększy środki przeznaczone na realizację, czy unieważni postępowanie. Wykaz podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych składanych przez Wykonawcę - Sekcja VIII SWZ.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skrócił termin składania ofert zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.), w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy. Zgodnie z treścią art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego, najpierw dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 – Odbiór odpadów komunalnych z KMP Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie nr 1 - Odbiór odpadów komunalnych z KMP Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3a do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 – Odbiór odpadów komunalnych z KP I Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 2 – Odbiór odpadów komunalnych z KP I Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3b do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 – Odbiór odpadów komunalnych z KP II Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 3 – Odbiór odpadów komunalnych z KP II Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3c do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 – Odbiór odpadów komunalnych z KP III Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 4 – Odbiór odpadów komunalnych z KP III Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3d do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5 – Odbiór odpadów komunalnych z KP IV Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 5 – Odbiór odpadów komunalnych z KP IV Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3e do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie 6 – Odbiór odpadów komunalnych z KP V Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 6 – Odbiór odpadów komunalnych z KP V Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3f do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie 7 – Odbiór odpadów komunalnych z KP Pyskowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 7 – Odbiór odpadów komunalnych z KP Pyskowice – szczegóły w załączniku nr 3g do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie 8 – Odbiór odpadów komunalnych z KAP Gliwice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez jednostki miejskie i powiatowe garnizonu śląskiego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w podziale na 8 zadań (części): Zadanie 8 – Odbiór odpadów komunalnych z KAP Gliwice – szczegóły w załączniku nr 3h do SWZ Szczegółowe informacje dotyczące opisu przedmiotu zamówienia i jego zakresu znajdują się w: a) załącznik nr 1 – Formularz ofertowy, b) załącznik nr 2 – Projektowane postanowienia umowy, c) załącznik nr 3a-3h – Formularz cenowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia dla każdego zadania odrębnie. Wspólny słownik CPV: 90511000-2 – usługa wywozu odpadów, 90512000-9 – usługa transportu odpadów.
Interne Kennung: ZP-2380-151-4/2026 - zadanie 8