See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem cyfrowych łączy telekomunikacyjnych cz. VII
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest najem cyfrowych łączy telekomunikacyjnych dla jednostek Policji województwa dolnośląskiego. 2. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje zapewnienie infrastruktury do podłączenia jednostek Policji woj. dolnośląskiego wraz z niezbędnymi urządzeniami sieciowymi oraz świadczenie przez operatora telekomunikacyjnego, dla KWP we Wrocławiu, usługi dzierżawy łączy transmisji danych Carrier Ethernet umożliwiających transmisję danych w postaci pakietowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do PPU. Jeżeli, zgodnie z załącznikiem nr 1 do PPU, Zam. wymaga dostarczenia sprzętu (tabela nr 6), sprzęt należy dostarczyć najpóźniej w dniu uruchomienia usługi. 3. Zam. zostało podzielone na 15 części – zgodnie z relacjami wskazanymi w treści formularza ofertowego. Wyk. może złożyć ofertę w jednej, dwóch, kilku lub wszystkich częściach postępowania. Maks. liczba części postępowania, w których Wyk. może złożyć ofertę: 15. 4. Wymag. w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, Zam. informuje, że przedmiot zam. nie jest przeznaczony do użytku osób fizycznych i ma wpływu na dostępność dla osób niepełnosprawnych. 5. Informacja dot. wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Brak jest czynności związanych z realizacją zamówienia, polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. – Kodeks pracy. 6. Miejsce realizacji usług: jednostki Policji woj. dolnośl. Adresy relacji dla poszczególnych części postępowania wskazano w zał. nr 2 do SWZ (formularz ofertowy). 7. Oferty równoważne: Ilekroć w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia i załącznikach, przedmiot zamówienia lub jego część został określony poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, ocen technicznych o których mowa w art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeśli mogłoby to prowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, intencją Zamawiającego było przedstawienie „typu” materiału bądź technologii, źródła lub szczególnego procesu. W takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych przyjmując, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, aprobat, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemu odniesienia należy przyjąć, że określono wymagania minimalne (wzorzec techniczny, jakościowy lub funkcjonalny) i jednocześnie dopuszczono przyjęcie przez Wyk. rozwiązań równoważnych opisywanym. Wszelkie „nazwy własne” dotyczące materiałów i urządzeń zawarte w opisie przedmiotu zamówienia należy traktować jako jedne z możliwych, co oznacza możliwość zastosowania materiałów, urządzeń innych producentów o równoważnych parametrach, cechach i właściwościach. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia jest mowa o odniesieniu do norm o materiałach, wyrobach lub sprzęcie z podaniem znaków towarowych, patentów, nazw własnych lub pochodzenia, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Oznaczenia i nazwy własne materiałów i produktów służą wyłącznie do opisania minimalnych parametrów technicznych, standardów jakościowych, które powinny spełniać te produkty. Za sprzęt/produkty równoważne przyjmuje się sprzęt/produkty spełniające wszystkie minimalne wymagania określone przez Zam. w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszczalne jest zaoferowanie przez Wyk. rozwiązania równoważnego, które zagwarantuje nie gorsze normy, parametry i standardy techniczno-jakościowe oraz funkcjonalne. 8. Dopuszczalność udziału podwykonawców: Wyk. może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zam. nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wyk. kluczowych części zamówienia. W przypadku realizacji przedmiotu zamówienia z wykorzystaniem podwykonawców, Zam. wymaga wskazania przez Wyk. tych części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania proponowanych firm podwykonawców (część II sekcja D JEDZ) – o ile są mu wiadome na tym etapie. 9. Klauzula informacyjna RODO - Rozdział II SWZ. 10. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w żadnej części postęp. 11. Zam. nie wymaga składania przedmiotowych śr. dowod. w żadnej części postęp. 13. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia i spełniania warunku udziału w postępowaniu. 14. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zam. informuje, że przewiduje unieważnienie postępowania o udzielenie zam., jeżeli środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. 15. Wyk. będzie związany ofertą przez okres 90 dni kalendarzowych, tj. do dnia 20.09.2025 r. Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64214400 Vermietung von Kommunikations-Bodenleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 postępowania
Beschreibung: 1. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje zapewnienie infrastruktury do podłączenia jednostek Policji woj. dolnośląskiego wraz z niezbędnymi urządzeniami sieciowymi oraz świadczenie przez operatora telekomunikacyjnego, dla KWP we Wrocławiu, usługi dzierżawy łączy transmisji danych Carrier Ethernet umożliwiających transmisję danych w postaci pakietowej. 2. Szczeg. opis przedmiotu zamówienia został zawarty w zał. nr 1 do PPU. 3. Jeżeli, zgodnie z załącznikiem nr 1 do PPU, Zam. wymaga dostarczenia sprzętu (tabela nr 6), sprzęt należy dostarczyć najpóźniej w dniu uruchomienia usługi. 4. Relacja łącza została wskazana w załączniku nr 2 do SWZ. 5. Termin wyk.a zamówienia: 24 miesięcy licząc od dnia uruchomienia łącza. Planowane daty rozpoczęcia świadczenia usługi wskazano w zał. nr 2 do PPU. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wyk., którzy spełniają warunek udziału w postęp. dotyczący posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zam. wymaga, aby Wyk. był wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych, o którym mowa w art. 10 ustawy z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne . W przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dot. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, uznaje się za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postęp. Zam. zażąda przedst. podmiotowych środków dowodowych, tj. Zaświadczenia o wpisie do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych, o którym mowa w art. 10 ustawy Prawo telekomunikacyjne . Zgodnie z art. 127 ust. 1 ustawy Pzp: Zam. nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczeg. i rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w jednolitym dokumencie (JEDZ) dane umożliwiające dostęp do tych środków. Forma składania podmiotowych środków dowodowych - Rozdz. IX SWZ. Zam. nie określa innych warunków udziału w postępowaniu. 7. Dopuszczalne zmiany umowy - Zam. przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 y Pzp oraz wskazanym w §14 PPU (zał. nr 1 do SWZ). 8. Zam. nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 9. Dokumenty składane wraz z ofertą. - Wypełniony i podpisany formularz ofertowy - w zał. nr 2 do SWZ. - Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zam., aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświad. o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozp. UE i związanej z tym ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zał. nr 3.1 do SWZ). W JEDZ należy wypełnić wskazane niewykreślone części: - wskazane niewykreślone pola w część II - wskazane niewykreślone pola w część III - w części IV należy wypełnić tylko pole alfa (ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) - część VI oświadczenia końcowe (należy wypełnić wykropkowane pola oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - W przyp., gdy ofertę (lub jakiekolwiek dok. dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wyk., do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifik. podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifik. podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wyk. przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifik. podpisem elektron.m potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. Dodatkowo Wyk. ubiegający się wspólnie o udzielenie zam. (np. spółki cywilne, konsorcja) dołączają do oferty: - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wyk. ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wyk. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postęp. i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wyk. Dok. ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wyk. (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przyp. wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przyp. konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifik. podpisem elektron. poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza) - oświadczenie, zgodnie z art. 117 ust 4 ustawy Pzp, z którego będzie wynikać, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (oświadczenie to koresponduje z postanowieniami Rozdziału X SWZ - zał. nr 5 do SWZ
Los: LOT-0002
Titel: część 2 postępowania
Beschreibung: 1. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje zapewnienie infrastruktury do podłączenia jednostek Policji woj. dolnośląskiego wraz z niezbędnymi urządzeniami sieciowymi oraz świadczenie przez operatora telekomunikacyjnego, dla KWP we Wrocławiu, usługi dzierżawy łączy transmisji danych Carrier Ethernet umożliwiających transmisję danych w postaci pakietowej. 2. Szczeg. opis przedmiotu zamówienia został zawarty w zał. nr 1 do PPU. 3. Jeżeli, zgodnie z załącznikiem nr 1 do PPU, Zam. wymaga dostarczenia sprzętu (tabela nr 6), sprzęt należy dostarczyć najpóźniej w dniu uruchomienia usługi. 4. Relacja łącza została wskazana w załączniku nr 2 do SWZ. 5. Termin wyk.a zamówienia: 36 miesięcy licząc od dnia uruchomienia łącza. Planowane daty rozpoczęcia świadczenia usługi wskazano w zał. nr 2 do PPU. 6. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wyk., którzy spełniają warunek udziału w postęp. dotyczący posiadania uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej: Zam. wymaga, aby Wyk. był wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych, o którym mowa w art. 10 ustawy z dnia 16.07.2004 r. Prawo telekomunikacyjne . W przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek dot. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, uznaje się za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postęp. Zam. zażąda przedst. podmiotowych środków dowodowych, tj. Zaświadczenia o wpisie do Rejestru Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych, o którym mowa w art. 10 ustawy Prawo telekomunikacyjne . Zgodnie z art. 127 ust. 1 ustawy Pzp: Zam. nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczeg. i rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17.02.2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w jednolitym dokumencie (JEDZ) dane umożliwiające dostęp do tych środków. Forma składania podmiotowych środków dowodowych - Rozdz. IX SWZ. Zam. nie określa innych warunków udziału w postępowaniu. 7. Dopuszczalne zmiany umowy - Zam. przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 y Pzp oraz wskazanym w §14 PPU (zał. nr 1 do SWZ). 8. Zam. nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 9. Dokumenty składane wraz z ofertą. - Wypełniony i podpisany formularz ofertowy - w zał. nr 2 do SWZ. - Wypełnione, w zakresie wskazanym przez Zam., aktualne na dzień składania ofert i podpisane oświadczenia, o których mowa w art. 125 Pzp (JEDZ – załącznik nr 3 do SWZ oraz oświad. o niepodleganiu wykluczeniu wynikające z rozp. UE i związanej z tym ustawy z 13.04.2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zał. nr 3.1 do SWZ). W JEDZ należy wypełnić wskazane niewykreślone części: - wskazane niewykreślone pola w część II - wskazane niewykreślone pola w część III - w części IV należy wypełnić tylko pole alfa (ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji) - część VI oświadczenia końcowe (należy wypełnić wykropkowane pola oraz podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - W przyp., gdy ofertę (lub jakiekolwiek dok. dołączone do oferty) podpisuje osoba nie wymieniona w dokumentach rejestrowych Wyk., do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej opatrzonej kwalifik. podpisem elektronicznym). Pełnomocnictwo w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifik. podpisem elektronicznym należy dołączyć do oferty. W przypadku, gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, wyk. przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifik. podpisem elektron.m potwierdzającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej. Potwierdzenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje notariusz lub mocodawca. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa (jego cyfrowe odwzorowanie) nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. Dodatkowo Wyk. ubiegający się wspólnie o udzielenie zam. (np. spółki cywilne, konsorcja) dołączają do oferty: - zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp, Wyk. ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia zobowiązani są ustanowić pełnomocnika. Do oferty należy dołączyć to pełnomocnictwo. Z treści pełnomocnictwa winno jednoznacznie wynikać prawo pełnomocnika do reprezentowania Wyk. w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo do reprezentowania w postęp. i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w imieniu Wyk. Dok. ten winien być podpisany przez osobę/osoby uprawnioną(-e) do jego udzielenia tj. zgodnie z formą reprezentacji każdego z Wyk. (UWAGA!!! Pełnomocnictwo podpisuje wyłącznie mocodawca kwalifikowanym podpisem elektronicznym). W przyp. wspólników spółki cywilnej dopuszczalne jest przedłożenie umowy spółki cywilnej, z której wynika zakres i sposób reprezentacji, a w przyp. konsorcjum przedłożenie umowy konsorcjum (oryginał - forma elektroniczna z kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi lub cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifik. podpisem elektron. poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dok. w postaci papierowej podpisane przez mocodawców lub notariusza) - oświadczenie, zgodnie z art. 117 ust 4 ustawy Pzp, z którego będzie wynikać, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (oświadczenie to koresponduje z postanowieniami Rozdziału X SWZ - zał. nr 5 do SWZ
Los: LOT-0003
Titel: część 3 postępowania
Los: LOT-0004
Titel: część 4 postępowania
Los: LOT-0005
Titel: część 5 postępowania
Los: LOT-0006
Titel: część 6 postępowania
Los: LOT-0007
Titel: część 7 postępowania
Los: LOT-0008
Titel: część 8 postępowania
Los: LOT-0009
Titel: część 9 postępowania
Los: LOT-0010
Titel: część 10 postępowania
Los: LOT-0011
Titel: część 11 postępowania
Los: LOT-0012
Titel: część 12 postępowania
Los: LOT-0013
Titel: część 13 postępowania
Los: LOT-0014
Titel: część 14 postępowania
Los: LOT-0015
Titel: część 15 postępowania