2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE I OBSŁUGA KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO NA POKRYCIE DEFICYTU BUDŻETU ORAZ SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ Z TYTUŁU ZACIĄGNIĘTYCH KREDYTÓW, POŻYCZEK
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek i na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji obligacji. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1) Kwota kredytu w PLN: 3 931 575,90 zł. a) Prognozowane odsetki od kredytu- zgodnie z ofertą. b) Przewidywany termin postawienia Kredytu do dyspozycji Zamawiającego 30 czerwca 2025 roku. Uruchomienie kredytu nastąpi bez prowizji i opłat. Zamawiający może zmienić w/w termin lub rozłożyć kredyt na transze bez dodatkowych prowizji i opłat bankowych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przedterminowej spłaty kredytu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy. O zmianie terminu spłaty kredytu zamawiający poinformuje w formie pisemnej Wykonawcę. W przypadku przedterminowej spłaty części kredytu Wykonawca dokona aktualizacji „Harmonogramu spłat rat kapitałowych kredytu”, bez kosztów obciążających Zamawiającego. c) Okres karencji kredytu w spłacie: do 14 marca 2028 roku. d) Kredyt zostanie spłacony w 40 ratach. e) Terminy spłat kwot rat kapitałowych: do 15 marzec 2028 roku – 23 289,39 zł do 15 czerwiec 2028 roku – 23 289,40 zł do 15 wrzesień 2028 roku – 23 289,40 zł do 15 listopad 2028 roku – 23 289,40 zł do 15 marzec 2029 roku – 98 289,39 zł do 15 czerwiec 2029 roku – 98 289,40 zł do 15 wrzesień 2029 roku – 98 289,40 zł do 15 listopad 2029 roku – 98 289,40 zł do 15 marzec 2030 roku – 98 289,89 zł do 15 czerwiec 2030 roku – 98 289,80 zł do 15 wrzesień 2030 roku – 98 289,80 zł do 15 listopad 2030 roku – 98 289,80 zł do 15 marzec 2031 roku – 98 289,39 zł do 15 czerwiec 2031 roku – 98 289,40 zł do 15 wrzesień 2031 roku – 98 289,40 zł do 15 listopad 2031 roku – 98 289,40 zł do 15 marzec 2032 roku – 98 289,39 zł do 15 czerwiec 2032 roku – 98 289,40 zł do 15 wrzesień 2032 roku – 98 289,40 zł do 15 listopad 2032 roku – 98 289,40 zł do 15 marzec 2033 roku – 98 289,39 zł do 15 czerwiec 2033 roku – 98 289,40 zł do 15 wrzesień 2033 roku – 98 289,40 zł do 15 listopad 2033 roku – 98 289,40 zł do 15 marzec 2034 roku – 117 039,39 zł do 15 czerwiec 2034 roku – 117 039,40 zł do 15 wrzesień 2034 roku – 117 039,40 zł do 15 listopad 2034 roku – 117 039,40 zł do 15 marzec 2035 roku – 117 039,39 zł do 15 czerwiec 2035 roku – 117 039,40 zł do 15 wrzesień 2035 roku – 117 039,40 zł do 15 listopad 2035 roku – 117 039,40 zł do 15 marzec 2036 roku – 117 039,39 zł do 15 czerwiec 2036 roku – 117 039,40 zł do 15 wrzesień 2036 roku – 117 039,40 zł do 15 listopad 2036 roku – 117 039,40 zł do 15 marzec 2037 roku – 117 038,89 zł do 15 czerwiec 2037 roku – 117 038,90 zł do 15 wrzesień 2037 roku – 117 038,90 zł do 15 listopad 2037 roku – 117 038,90 zł f) Wniosek odnośnie uzyskania pozytywnej opinii o możliwości spłaty kredytu został złożony do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie (zostanie dostarczona przed podpisaniem umowy). g) Spłata odsetek w ratach kwartalnych począwszy od odsetek za II kwartał 2025 roku płatnych do 30 grudnia 2025 roku do ostatniej spłaty odsetek do 31 grudnia 2037 roku na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank. Dopuszcza się wstępne informowanie przez Bank w drodze faksu w terminie 7 dni przed data płatności odsetek. W przypadku, gdy termin spłaty raty kredytu czy odsetek przypadnie w dzień wolny od pracy, Kredytobiorca dokona wymaganej spłaty raty kredytu czy odsetek w pierwszym dniu roboczym następującym po wyznaczonej dacie spłaty. W okresie spłaty kredytu odsetki płatne będą od zadłużenia malejącego. h) Oprocentowanie kredytu według zmiennej stopy procentowej obowiązującej w okresach, za które są naliczane odsetki. Od wykorzystanego kredytu odsetki liczone według zmiennej stopy procentowej stanowiącej sumę stopy bazowej WIBOR 3M obowiązującej w okresie, za które odsetki są naliczane i marży Banku. Oprocentowanie kredytu ulega zmianie w zależności od zmiany stopy bazowej WIBOR 3M i ustalane jest dla jednomiesięcznych okresów obrachunkowych. Wysokość stopy bazowej WIBOR 3M ustalana jest jako stawka średnia WIBOR dla terminu 3- miesięcznego z okresu jednego miesiąca kalendarzowego, poprzedzającego okres, w którym obowiązuje. Oprocentowaniu podlega kwota faktycznie wykorzystanego kredytu przyjmując rzeczywistą liczbę dni w miesiącu oraz założenie, że rok liczy 365 dni. Zmiana oprocentowania wynikająca ze stawki WIBOR 3M nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga jej wypowiedzenia. Dla potrzeb złożenia oferty stopa bazowa WIBOR 3 M z dnia 4 czerwca 2025 wynosi 5,21 %. Dla potrzeb złożenia oferty należy przyjąć następujący termin wypłaty kredytu: 30 czerwca 2025 r. 2. Zabezpieczeniem spłaty kredytu i odsetek będzie weksel własny In blanco wraz z deklaracją wekslową. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 4. Powody niedokonania podziału zamówienia na części: z uwagi na obowiązek wystąpienia do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie z wnioskiem o wydanie opinii o możliwości spłaty kredytu długoterminowego w wysokości 3 931 575,90 PLN, który jest przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający stwierdził, że nie jest zasadne dzielenie zamówienia na części; 5. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. 7. Zamawiający na podst. art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP skraca termin składania ofert do 15 dni. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Interne Kennung: RF.272.01.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zamawiający, działając w oparciu o przepis art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych wyznacza skrócony, względem podstawowego (wynikającego z art. 138 ust. 1 P.z.p.), termin składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: UDZIELENIE I OBSŁUGA KREDYTU DŁUGOTERMINOWEGO NA POKRYCIE DEFICYTU BUDŻETU ORAZ SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ Z TYTUŁU ZACIĄGNIĘTYCH KREDYTÓW, POŻYCZEK I NA SPŁATĘ WCZEŚNIEJ ZACIĄGNIĘTYCH ZOBOWIĄZAŃ Z TYTUŁU EMISJI OBLIGACJI