2. Verfahren
Verfahren
Titel: sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości 17 000 m3
Beschreibung: I. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości 17 000 m3 (17 000 000 litrów), zwanego dalej „olejem napędowym”. II. 1. Oferowany olej napędowy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, musi: 1) spełniać wymagania jakościowe i posiadać parametry określone w załączniku nr 3 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych Dz.U.2024.1018 z dnia 2024.07.10 – zwanego dalej „rozporządzeniem” - dla oleju napędowego „standardowego” (zdefiniowanego w treści rozporządzenia jako „olej napędowy standardowy”) z zastrzeżeniem pkt 2, 2) posiadać temperaturę zablokowania zimnego filtru (CFPP) zgodną z rozporządzeniem, o którym mowa w pkt 1, a ponadto dostosowaną do aktualnie panujących u Zamawiającego warunków atmosferycznych, co w szczególności musi zagwarantować Zamawiającemu w okresie trwania realizacji dostaw (trwania umowy) bezproblemowe stosowanie dostarczonego oleju napędowego w stacjach paliw (ich instalacjach) oraz w układach zasilania pojazdów Zamawiającego, nawet przy występowaniu temperatur otoczenia poniżej -30 Cº. 2. W celu zapewnienia właściwej realizacji postanowień określonych w ust. 1 pkt 2 oraz w sytuacji występowania lub prognozowania występowania bardzo niskich temperatur otoczenia w okresie zimowym trwającym od 16 listopada do końca lutego Wykonawca zobowiązany będzie również : 1) dostarczać olej napędowy spełniający wymagania jakościowe i posiadający parametry określone w załączniku nr 3 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych Dz.U.2024.1018 z dnia 2024.07.10 dla oleju napędowego „o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych” (zdefiniowanego w treści rozporządzenia jako „olej napędowy o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych) zwanego dalej „olejem niskotemperaturowym”; 2) szacuje, że w toku realizacji umowy ilość zamawianego oleju niskotemperaturowego nie przekroczy 300 m3, tj. dostaw około 10 cystern. 3. W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie tego zamówienia, a realizacją umowy (zawartej w wyniku jego rozstrzygnięcia) nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie warunków i wymagań jakościowych oleju napędowego, Wykonawca ten zobowiązany będzie realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian.
Vorherige Bekanntmachung: 126089-2026
Interne Kennung: U/PN/2026/01/2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: sukcesywne dostawy oleju napędowego w ilości 17 000 m3 (17 000 000 litrów),
Beschreibung: 1. Oferowany olej napędowy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, musi: 1) spełniać wymagania jakościowe i posiadać parametry określone w załączniku nr 3 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych Dz.U.2024.1018 z dnia 2024.07.10 – zwanego dalej „rozporządzeniem” - dla oleju napędowego „standardowego” (zdefiniowanego w treści rozporządzenia jako „olej napędowy standardowy”) z zastrzeżeniem pkt 2, 2) posiadać temperaturę zablokowania zimnego filtru (CFPP) zgodną z rozporządzeniem, o którym mowa w pkt 1, a ponadto dostosowaną do aktualnie panujących u Zamawiającego warunków atmosferycznych, co w szczególności musi zagwarantować Zamawiającemu w okresie trwania realizacji dostaw (trwania umowy) bezproblemowe stosowanie dostarczonego oleju napędowego w stacjach paliw (ich instalacjach) oraz w układach zasilania pojazdów Zamawiającego, nawet przy występowaniu temperatur otoczenia poniżej -30 Cº. 2. W celu zapewnienia właściwej realizacji postanowień określonych w ust. 1 pkt 2 oraz w sytuacji występowania lub prognozowania występowania bardzo niskich temperatur otoczenia w okresie zimowym trwającym od 16 listopada do końca lutego Wykonawca zobowiązany będzie również : 1) dostarczać olej napędowy spełniający wymagania jakościowe i posiadający parametry określone w załączniku nr 3 rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych Dz.U.2024.1018 z dnia 2024.07.10 dla oleju napędowego „o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych” (zdefiniowanego w treści rozporządzenia jako „olej napędowy o polepszonych właściwościach niskotemperaturowych) zwanego dalej „olejem niskotemperaturowym”; 2) szacuje, że w toku realizacji umowy ilość zamawianego oleju niskotemperaturowego nie przekroczy 300 m3, tj. dostaw około 10 cystern. 3. W sytuacji, gdy w okresie pomiędzy złożeniem przez Wykonawcę oferty w postępowaniu o udzielenie tego zamówienia, a realizacją umowy (zawartej w wyniku jego rozstrzygnięcia) nastąpi zmiana przepisów prawa w zakresie warunków i wymagań jakościowych oleju napędowego, Wykonawca ten zobowiązany będzie realizować przedmiot zamówienia z uwzględnieniem tychże zmian.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji