See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vask og leje af beklædning til medarbejdere indenfor tandpleje, pleje, træning og køkken
Beschreibung: Udbuddet vedrører vask og leje af beklædning til tandpleje, plejen, træning og køkken. Udbuddet gennemføres på vegne af Sydjysk Indkøbsfællesskab, hvor Haderslev, Vejen og Varde deltager i dette udbud. Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling
Vorherige Bekanntmachung: 722584-2025
Interne Kennung: 521337
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 24 måneder.