2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om annullation - Indkøb af projektansvarsforsikring til Boligforeningen 3B (Projektnavn: Folehaven Helhedsplan, samt etablering af tagboliger)
Beschreibung: Boligforeningen 3B ønsker tilbud på nedenstående (del-)aftale efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra lavest pris:Delaftale 1: ProjektansvarsforsikringDer henvises nærmere til kravspecifikationen og det øvrige udbudsmateriale.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.Ordregiver har gennemført et offentligt udbud, hvor der ved tilbudsfristens udløb ikke blev modtaget nogen tilbud. På denne baggrund annulleres udbuddet.Ordregiver agter herefter at placere kontrakten i henhold til udbudslovens § 80.
Interne Kennung: 284657333
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Boligforeningen 3B ønsker tilbud på nedenstående (del-)aftale efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra lavest pris:Delaftale 1: ProjektansvarsforsikringDer henvises nærmere til kravspecifikationen og det øvrige udbudsmateriale.Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmaterialet.