See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy materiałów medycznych - z podziałem na sześć Części na rok 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy materiałów medycznych - z podziałem na sześć Części (Pakiety) na rok 2025 dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki zamówienia określone zostały w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 156035-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione (procedura przyspieszona na podstawie możliwości przewidzianej prawem krajowym - art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp). Istnieje obiektywna, pilna potrzeba zawarcia umowy lub umów zapewniających Szpitalowi Powiatowemu w Czarnkowie sukcesywne dostawy określonych w OPZ materiałów medycznych, materiałów do sterylizacji oraz rękawic i to w terminie już od 1 stycznia 2025 r. z uwagi na upływające 31 grudnia 2024r. terminy obowiązywania analogicznych umów w tym przedmiocie. Zamawiający Szpital ma od lat trudności z pozyskaniem i zatrudnieniem na stałe dostatecznej ilości personelu, który mógłby z wyprzedzeniem przygotować zaktualizowany opis potrzebnych materiałów medycznych i dzięki temu przeprowadzić odpowiednio wcześniej postępowanie zamówieniowe w celu zwarcia tych umów. Zaangażowany aktualnie personel Szpitala jest znacząco obciążony innymi, licznymi obowiązkami i brak jest osób, które mogłyby zajmować się odpowiednio wcześnie tym zamówieniem. Skrócenie terminu od przekazania Ogłoszenia o zamówieniu do upływu terminu składania ofert z 30 do 17 dni jest uzasadnione z uwagi na dość typowy dla wykonawców charakter i przedmiot zamówienia, który został podzielony na piętnaście mniejszych części dopuszczając także mniejszych wykonawców. Są to dostawy materiałów medycznych jednorazowego użytku: powtarzalne, zawierane cyklicznie co roku, o czym wykonawcy wiedzą. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy materiałów medycznych od wykonawców krajowych, profesjonalnie oferujących sprzedaż i dostawy poszczególnych grup materiałów (części). Wykonawcy ci są w stanie bez dużego nakładu czasu przygotować i złożyć oferty. Zrezygnowano z wielu czasochłonnych wymagań formalnych, w tym m. in. zastosowano art. 139 ust. 2 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr I
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji dla poszczególnych Części zamówienia w zakresie do 50% wartości zamawianego asortymentu. 1) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy, 2) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy, opcja zostanie uruchomiona po przekroczeniu limitu ilości materiałów dla poszczególnych asortymentów w danej Części zamówienia, 3) uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego, liczba materiałów w ramach opcji może być wykorzystana w całości (50%) albo w części (mniej niż 50%), 4) wynagrodzenie przysługuje tylko za faktycznie wykorzystaną część opcji, 5) uruchomienie opcji może ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego, 6) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji w toku realizacji umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr II
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr III
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr IV
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr V
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr VI
Interne Kennung: ZP/PN/1/2025/P6