366967-2026 - Ergebnis
Tschechien – Wasserbauarbeiten – 02.030 Opatření pod přehradní hrází, OHO, stavba č. 4395
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: 02.030 Opatření pod přehradní hrází, OHO, stavba č. 4395
Beschreibung: Veřejná zakázka bude realizována za účasti finančních prostředků Ministerstva zemědělství v rámci dotačního podprogramu 129 373 „Odstranění následků povodní roku 2024“. Předmětem této veřejné zakázky je odstranění povodňových škod způsobené povodní v roce 2024 a realizace protipovodňové úpravy koryta vodního toku Opavy. Stávající koryto bude rozšířeno ze současných 12 m na cca 30 - 100 m. Součástí stavby budou demolice a výstavba dopravních staveb (komunikace a silniční most). Bližší popis a technické podmínky jsou uvedeny v zadávací dokumentaci a jejich přílohách.
Interne Kennung: 1782
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: § 56 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44212100 Brücke, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Změna ceny v důsledku změny DPH - v případě, že v období mezi předložením nabídky účastníka a podpisem smlouvy o dílo, případně v průběhu plnění předmětu smlouvy dojde ke změnám sazeb DPH, upraví se nabídkové ceny s DPH. V takovém případě bude cena plnění upravena podle výše sazeb DPH platných v době plnění předmětu veřejné zakázky. 2. Veškeré termíny dle této smlouvy mohou být po dohodě (pouze písemným dodatkem ke smlouvě) přiměřeně prodlouženy v důsledku mimořádných nepředvídatelných a nepřekonatelných překážek vzniklých nezávisle na vůli stran smlouvy, a to max. o dobu trvání takových překážek. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu. 3. Termín pro dokončení a předání díla vč. dokladové části dle této smlouvy může být přiměřeně prodloužen v případě, že dojde ke změně sjednaného rozsahu díla postupem v souladu se smlouvou, a to o dobu nezbytně nutnou k provedení takové změny. Takové prodloužení bude provedeno pouze formou písemného dodatku k této smlouvě. Takovým prodloužením nesmí dojít ke změně celkové povahy závazku z této smlouvy. Toto prodloužení se považuje za vyhrazenou změnu. 4. V případě, že bude v průběhu realizace stavebních prací dle veřejné zakázky nařízen příslušným orgánem archeologický průzkum a budou muset být za tímto účelem přerušeny práce na díle, bude termín pro provedení díla prodloužen o dobu shodnou, po kterou nebylo možné pokračovat v provádění prací dle smlouvy o dílo, a to na základě písemného dodatku k uzavřené smlouvě. Přerušení prací na díle z důvodu uvedeného v předchozí větě neopravňuje zhotovitele k uplatnění jakýchkoliv sankcí ani nároku na náhradu škody. 5. V případě realizace související stavby „02.040 Opatření v úseku Zátor-Loučky, OHO“ bude vybraný dodavatel v koordinaci se zadavatelem (objednatelem) a vybraným zhotovitelem stavby „02.040 Opatření v úseku Zátor-Loučky, OHO“ přednostně využívat přebytek vhodného zemního materiálu, který bude deponován na skládce do 3 km, pro realizaci SO 030.12.1. Pravobřežní ochranná hráz. Pokud toto nenastane, zajistí zhotovitel vhodný materiál nákupem s dovozem do 20 km. Oba tyto postupy jsou součástí položkového rozpočtu. 6. Zahájení plnění veřejné zakázky je podmíněno řádným ukončením zadávacího řízení a podpisem smlouvy s vybraným dodavatelem. V případě neočekávaného prodloužení trvání zadávacího řízení si zadavatel vyhrazuje právo jednostranně změnit termín zahájení a ukončení plnění veřejné zakázky o dobu shodnou s dobou zpoždění zahájení plnění veřejné zakázky oproti předpokládanému termínu zahájení prací. 7. Pokud z jakýchkoliv důvodů na straně zadavatele bude nemožné termín předpokládaného zahájení veřejné zakázky dodržet (zejména prodloužením doby trvání zadávacího řízení) a předpokládaný termín zahájení veřejné zakázky se zpozdí o více než 30 dnů, je účastník, s nímž bude uzavřena smlouva oprávněn požadovat změnu doby plnění tak, že jím navržený termín dokončení díla bude upraven o dobu shodnou, po kterou nebylo možné plnění veřejné zakázky zahájit po uplynutí této 30 denní lhůty. Dojde-li k důvodům na straně zadavatele, pro které bude zadavatelem změněn předpokládaný termín zahájení, bude smlouva uzavíraná mezi zadavatelem a vybraným dodavatelem obsahovat již termíny upravené podle skutečného termínu zahájení.