2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla Grupy Zakupowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na potrzeby Podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej (utworzonej przez KHK na podstawie Umów /Porozumień o wspólnym prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zakupu energii elektrycznej). 2. Podmioty wchodzące w skład Grupy Zakupowej: 1). Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (KHK Sp. z o.o.) 2). Centrum Dziedzictwa Szkła Sp. z o.o. 3). Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie 4). CEDR ENERGO Sp. z o.o. 5). ECO IMAGE Sp. z o.o. 6). Gmina Baligród wraz z jednostkami podległymi 7). Gmina Besko wraz z jednostkami podległymi 8). Gmina Bukowsko wraz z jednostkami podległymi 9). Gmina Chorkówka wraz z jednostkami podległymi 10). Gmina Cisna wraz z jednostkami podległymi 11). Gmina Czarna wraz z jednostkami podległymi 12). Gmina Dębica wraz z jednostkami podległymi 13). Gmina Dukla wraz z jednostkami podległymi 14). Gmina Dydnia wraz z jednostkami podległymi 15). Gmina Haczów wraz z jednostkami podległymi 16). Gmina Jaśliska wraz z jednostkami podległymi 17). Gmina Jedlicze wraz z jednostkami podległymi 18). Gmina Komańcza wraz z jednostkami podległymi 19). Gmina Korczyna wraz z jednostkami podległymi 20). Gmina Krościenko Wyżne wraz z jednostkami podległymi 21). Gmina Lesko wraz z jednostkami podległymi 22). Gmina Miasta Sanok wraz z jednostkami podległymi 23). Gmina Miasta Starachowice wraz z jednostkami podległymi 24). Gmina Miasto Krosno wraz z jednostkami podległymi 25). Gmina Miejsce Piastowe wraz z jednostkami podległymi 26). Gmina Nowy Żmigród wraz z jednostkami podległymi 27). Gmina Olszanica wraz z jednostkami podległymi 28). Gmina Pilzno wraz z jednostkami podległymi 29). Gmina Rymanów wraz z jednostkami podległymi 30). Gmina Sanok wraz z jednostkami podległymi 31). Gmina Solina wraz z jednostkami podległymi 32). Gmina Tarnowiec wraz z jednostkami podległymi 33). Gmina Tyrawa Wołoska wraz z jednostkami podległymi 34). Gmina Wojaszówka wraz z jednostkami podległymi 35). Gmina Zagórz wraz z jednostkami podległymi 36). Gmina Zarszyn wraz z jednostkami podległymi 37). Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Szczawnym 38). Gminne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu Sp. z o.o. 39). Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. 40). Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie 41). Krośnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Krośnie 42). Leskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. 43). Muzeum Podkarpackie w Krośnie 44). Muzeum Ziemi Leżajskiej 45). Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie 46). Powiat Bieszczadzki wraz z jednostkami podległymi 47). Powiat Jasielski wraz z jednostkami podległymi 48). Powiat Krośnieński wraz z jednostkami podległymi 49). Powiat Leżajski wraz z jednostkami podległymi 50). Powiat Sanocki wraz z jednostkami podległymi 51). Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie Spółka Akcyjna 52). REMONDIS KROEKO Sp. z o.o. 53) .Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. 54). Spółdzielnia Budowlano- Mieszkaniowa "Jedność" w Krośnie 55). Uczelnia Państwowa w Sanoku 3. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jako Podmiot upoważniony do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz wszystkich Podmiotów – członków Grupy Zakupowej zawrze z wyłonionym Wykonawcą jedną umowę wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: DZ-2300-8/TI/R/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na potrzeby Podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej (utworzonej przez KHK na podstawie Umów /Porozumień o wspólnym prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie zakupu energii elektrycznej). Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jako Podmiot upoważniony do przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia w imieniu i na rzecz wszystkich Podmiotów – członków Grupy Zakupowej zawrze z wyłonionym Wykonawcą jedną umowę wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. 2. Zakup energii elektrycznej nie obejmuje świadczenia usługi dystrybucji energii elektrycznej. 3. Zakup energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie – Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r., przepisach wykonawczych do tej ustawy, a w szczególności Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 roku w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego, Taryfie dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (Taryfie OSD), Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD) oraz powszechnie obowiązujących przepisach prawnych. 4. Zapotrzebowanie w energię elektryczną wg rodzaju taryf, punktów poboru szczegółowo opisuje załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający po wyłonieniu Wykonawcy i podpisaniu umowy przekaże niezbędne dokumenty (odrębne dla każdego podmiotu) do zgłoszenia umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz uaktualnione dane w wersji edytowalnej – plik Excel. Wskazane w załączniku nr 4 do SWZ wartości zużycia energii zostały przyjęte do obliczenia szacunkowej wartości zamówienia, co nie odzwierciedla rzeczywistego wykorzystania energii elektrycznej w czasie trwania umowy i w żadnym razie nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń ze strony Wykonawcy. 5. Szacowane zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie umownym dla wszystkich podmiotów wchodzących w skład Grupy Zakupowej wynosi ok. 106,6 GWh i należy przyjąć, że jest równe dla każdego kwartału w danym roku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w rozdziale IV SWZ i załączniku nr 4 do SWZ.