2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do Wojskowego Instytutu Medycznego - Państwowego Instytutu Badawczego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB w Warszawie i do filii szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB w Legionowie. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub więcej części zamówienia. Za część zamówienia uważa się pojedynczy pakiet. 3. Zamówienie zostało podzielone na 2 pakiety. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do swz. 5. Wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania zamówienia na zasadach i warunkach określonych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 5 do swz.
Interne Kennung: P/273/2026/GEng/WIM – 57/ZP/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Istniejąca umowa wygasa w dniu 31.07.2026 r., a ceny energii w taryfach sprzedawców zostały uwolnione (powodując wzrost cen). Obiekty (w Warszawie i Legionowie) są zasilone w energię elektryczną przez wyłonionych w poprzednim przetargu dostawców, po cenach rynkowych z poprzedniego postępowania. Ze względów ekonomicznych (wejście na umowę rezerwową), konieczne jest pilne przeprowadzenia postępowania na dostawę energii elektrycznej i skrócenie terminu składania ofert do min. 15 dni, co jest w pełni uzasadnione w celu zabezpieczenia szpitala w dostawę energii elektrycznej po korzystniejszych cenach (bez rezerwowych - kilkukrotnie droższa energia). Za możliwością zastosowania przepisu skracającego termin, przemawia również charakter przedmiotu zamówienia, a przygotowane przez wykonawców ofert, nie powinny być czasochłonne (w porównaniu do innych dostaw specjalistycznych lub zamówień na np. roboty budowlane).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego - PIB w Warszawie przy ul. Szaserów 128.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego - PIB w Warszawie przy ul. Szaserów 128. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do swz.
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa energii elektrycznej do filii szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 8.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do filii szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego – PIB w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do swz.
Interne Kennung: Pakiet nr 2