See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp w leśnictwach Koszarawa Bystra, Sopotnia Dolna i Sopotnia Górna.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie zabezpieczeń przeciwerozyjnych osuwających się skarp na terenie Nadleśnictwa Jeleśnia w leśnictwach Koszarawa Bystra, Sopotnia Dolna i Sopotnia Górna.
Vorherige Bekanntmachung: 214125-2026
Interne Kennung: S.270.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Budowa zabezpieczenia przeciwerozyjnego osuwających się skarp w formie konstrukcji oporowej (kaszyce drewniano-kamienne) w leśnictwie Koszarawa Bystra.
Beschreibung: Całkowita długość projektowanego zabezpieczenia w Leśnictwie Koszarawa Bystra w obszarze działek 7820/51,7820/48 oddział 47c , na terenie miejscowości Koszarawa wyniesie 73,10 m, wysokość 3,00 m i będzie wykonana w jednym odcinku. Projektuje się zabezpieczenie osuniętych skarp przy drodze leśnej, będące przedmiotem niniejszego opracowania, w postaci konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej, tzw. kaszycowej. Polegać ona będzie na wykonaniu konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej z belek okrągłych tworzących ruszt a następnie wypełnieniu go kamieniem. Konstrukcja kaszycy (korpus) będzie wykonywana z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 1,3 m. poprzecznie, oraz z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 6,1 m. podłużnie, tworząc moduły 6-metrowe lub krótsze. Połączenie belek poprzecznych i podłużnych na wrąb. Wypełnienie kaszyc stanowić będzie kamień łamany klinowany ręcznie tak aby wypełniał skrzynie kaszyc oraz klinując się – usztywnił je. W miejscach łączenia poszczególnych modułów kaszycowych należy przewiązać je zazębiając poszczególne belki podłużne z wspólnymi belkami poprzecznymi pojedynczo lub tam gdzie jest to możliwe- podwójnie. Wymiary powstałych skrzyń kaszycy: 1,25m x 0,80m. Do wykonania przestrzennej drewnianej kaszycy konieczne jest stosowanie drewna odpornego na butwienie, zastosowanie znajdzie tu: świerk, jodła, modrzew, lub inne uzgodnione z zamawiającym. Kamień: łamany do budowli inżynieryjnych, atestowany Wysokość kaszyc - dobrana do warunków terenowych (uzależniona od wysokości osunięcia skarpy), i wyniesie 3 m. Fundament do głębokości 1,5 m poniżej terenu. Poszczególne moduły kaszyc będą połączone poprzez zazębienie na wręb. Od strony dróg leśnych korpus kaszyc będzie zabezpieczony dodatkowo narzutem skalnym tworząc dodatkowy opór stabilizujący osuniętą skarpę.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Budowa zabezpieczenia przeciwerozyjnego osuwających się skarp w formie konstrukcji oporowej (kaszyce drewniano-kamienne) w leśnictwie Sopotnia Dolna.
Beschreibung: Całkowita długość projektowanego zabezpieczenia w Leśnictwie Sopotnia Dolna w obszarze działki 7075/1 oddział 150 HGK , na terenie miejscowości Sopotnia Wielka wyniesie 30,50m , wysokość 3,00m i będzie wykonana w czterech odcinkach równolegle. Projektuje się zabezpieczenie osuniętych skarp przy drodze leśnej, będące przedmiotem niniejszego opracowania, w postaci konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej, tzw. Kaszycowej. Polegać ona będzie na wykonaniu konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej z belek okrągłych tworzących ruszt a następnie wypełnieniu go kamieniem. Konstrukcja kaszycy (korpus) będzie wykonywana z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 1,3 m. poprzecznie, oraz z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 6,1 m. podłużnie, tworząc moduły 6-metrowe lub krótsze. Połączenie belek poprzecznych i podłużnych na wrąb. Wypełnienie kaszyc stanowić będzie kamień łamany klinowany ręcznie tak aby wypełniał skrzynie kaszyc oraz klinując się – usztywnił je. W miejscach łączenia poszczególnych modułów kaszycowych należy przewiązać je zazębiając poszczególne belki podłużne z wspólnymi belkami poprzecznymi pojedynczo lub tam gdzie jest to możliwe- podwójnie. Wymiary powstałych skrzyń kaszycy: 1,25 m x 0,80 m. Do wykonania przestrzennej drewnianej kaszycy konieczne jest stosowanie drewna odpornego na butwienie, zastosowanie znajdzie tu: świerk, jodła, modrzew, lub inne uzgodnione z zamawiającym. Kamień: łamany do budowli inżynieryjnych, atestowany Wysokość kaszyc - dobrana do warunków terenowych (uzależniona od wysokości osunięcia skarpy), i wyniesie 3 m. Fundament do głębokości 1,5 m poniżej terenu. Poszczególne moduły kaszyc będą połączone poprzez zazębienie na wręb. Od strony dróg leśnych korpus kaszyc będzie zabezpieczony dodatkowo narzutem skalnym tworząc dodatkowy opór stabilizujący osuniętą skarpę.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Budowa zabezpieczenia przeciwerozyjnego osuwających się skarp w formie konstrukcji oporowej (kaszyce drewniano-kamienne) w leśnictwie Sopotnia Górna.
Beschreibung: Całkowita długość projektowanego zabezpieczenia w Leśnictwie Sopotnia Górna w obszarze działki 7030 oddział 172 I , na terenie miejscowości Sopotnia Wielka wyniesie 42,70m , wysokość 3,00 m i będzie wykonana w jednym odcinku. Projektuje się zabezpieczenie osuniętych skarp przy drodze leśnej, będące przedmiotem niniejszego opracowania, w postaci konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej, tzw. kaszycowej. Polegać ona będzie na wykonaniu konstrukcji oporowej drewniano-kamiennej z belek okrągłych tworzących ruszt a następnie wypełnieniu go kamieniem. Konstrukcja kaszycy (korpus) będzie wykonywana z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 1,3 m. poprzecznie, oraz z drewna okrągłego okorowanego o średnicy belki 20 cm, długości 6,1 m. podłużnie, tworząc moduły 6-metrowe lub krótsze. Połączenie belek poprzecznych i podłużnych na wrąb. Wypełnienie kaszyc stanowić będzie kamień łamany klinowany ręcznie tak aby wypełniał skrzynie kaszyc oraz klinując się – usztywnił je. W miejscach łączenia poszczególnych modułów kaszycowych należy przewiązać je zazębiając poszczególne belki podłużne z wspólnymi belkami poprzecznymi pojedynczo lub tam gdzie jest to możliwe- podwójnie. Wymiary powstałych skrzyń kaszycy: 1,25m x 0,80m. Do wykonania przestrzennej drewnianej kaszycy konieczne jest stosowanie drewna odpornego na butwienie, zastosowanie znajdzie tu: świerk, jodła, modrzew, lub inne uzgodnione z zamawiającym. Kamień: łamany do budowli inżynieryjnych, atestowany Wysokość kaszyc - dobrana do warunków terenowych (uzależniona od wysokości osunięcia skarpy), i wyniesie 3 m. Fundament do głębokości 1,5 m poniżej terenu. Poszczególne moduły kaszyc będą połączone poprzez zazębienie na wręb. Od strony dróg leśnych korpus kaszyc będzie zabezpieczony dodatkowo narzutem skalnym tworząc dodatkowy opór stabilizujący osuniętą skarpę.
Interne Kennung: Część 3