367502-2026 - Wettbewerb
Polen – Installation von Straßenverkehrssignalen – „Modernizacja i rozbudowa systemu sygnalizacji świetlnej w centrum miasta i innych newralgicznych lokalizacjach” w ramach projektu pn. „Przyszłość w Równowadze. Wspólnie ze Szwajcarią dla lepszego i bezpiecznego Słupska”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Modernizacja i rozbudowa systemu sygnalizacji świetlnej w centrum miasta i innych newralgicznych lokalizacjach” w ramach projektu pn. „Przyszłość w Równowadze. Wspólnie ze Szwajcarią dla lepszego i bezpiecznego Słupska”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej-Witosa-Korfantego oraz przebudowy istniejącej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kopernika-Kilińskiego-Grodzkiej-Sienkiewicza, w podziale na części: 1) Część nr 1 - Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej-Witosa-Korfantego. 2) Część nr 2 – Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kopernika-Kilińskiego-Grodzkiej-Sienkiewicza. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części. Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części. 3. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie Części nr 1 – Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej-Witosa-Korfantego: 1) zabudowa sterownika sygnalizacji świetlnej, 2) instalacja nowych masztów, słupów oraz konstrukcji wysięgnikowych, 3) wykonanie kanalizacji kablowej z montażem studni kablowych, 4) wykonanie przecisków poprzecznych pod jezdnią, 5) ułożenie kabli sygnalizacyjnych dla sygnalizatorów, kamer, przycisków dla pieszych, sygnalizatorów akustycznych, 6) montaż sygnalizatorów na masztach i konstrukcjach wysięgnikowych, 7) montaż kamer detekcyjnych na masztach oraz konstrukcjach wysięgnikowych, 8) montaż przycisków dla pieszych, 9) podłączenie kabli w sterowniku sygnalizacji świetlnej, 10) wykonanie pomiarów kontrolnych instalacji i uruchomienie sterownika sygnalizacji, 11) wykonanie poszerzeń istniejącej ścieżki z nawierzchni bitumicznej, 12) wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem SOR. 4. Opis przedmiotu zamówienia w zakresie Części nr 2 - Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kopernika-Kilińskiego-Grodzkiej-Sienkiewicza: 1) instalacja nowych masztów, słupów oraz konstrukcji wysięgnikowych, 2) wykonanie kanalizacji kablowej z montażem studni kablowych, 3) wykonanie przecisków poprzecznych pod jezdnią, 4) ułożenie kabli sygnalizacyjnych dla sygnalizatorów, kamer, przycisków dla pieszych, sygnalizatorów akustycznych, 5) montaż sygnalizatorów na masztach i konstrukcjach wysięgnikowych, 6) montaż kamer detekcji na masztach, 7) montaż przycisków dla pieszych, 8) podłączenie kabli w sterowniku sygnalizacji świetlnej, 9) wykonanie pomiarów kontrolnych instalacji i uruchomienie sterownika sygnalizacji, 10) roboty w zakresie branży drogowej w tym m. in. przebudowę – poszerzenie istniejącej jezdni, przebudowę – poszerzenie istniejących dróg dla pieszych i rowerów, remont – przebrukowanie istniejącej nawierzchni, remont zjazdów zwykłych i zatoki postojowej, remont istniejących wpustów ulicznych, remont nawierzchni asfaltowej jezdni, obsianie trawą, 11) wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem SOR. 5. Dodatkowo przedmiot zamówienia dla każdej z części obejmuje zakres poniższych czynności: 1) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem wymaganych opinii i zatwierdzenia oraz wdrożenia jej na czas wykonania robót uwzględniając komunikację pieszą i rowerową w obrębie modernizowanych przejść, 2) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, 3) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, w tym zestawienia długości i powierzchni wybudowanych i przebudowanych poszczególnych elementów infrastruktury pasa drogowego, wykonanie wszelkich innych robót towarzyszących niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności określonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach, uzgodnieniach branżowych, 4) zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia podziemnego przed uszkodzeniem, 5) przed rozpoczęciem robót należy wyznaczyć strefy ochronne dla wszystkich drzew w granicach prowadzonych robót (oznaczone trwale w terenie, mogą być np. wygrodzone), średnica strefy winna być wyznaczona zgodnie ze współczesną wiedzą dendrologiczną w oparciu o gatunek drzew i ich stan zdrowotny. Prace ziemne lub inne działania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego czy urządzeń mechanicznych, w obrębie bryły korzeniowej i korony drzew lub zieleni niskiej powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom. Prace należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić roślinności wysokiej i niskiej, w tym jej systemu korzeniowego oraz korony. W razie potrzeby zabezpieczyć osłonami pnie drzew przed uszkodzeniem. Na realizację niniejszego zamówienia uzyskano dofinansowanie ze środków Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej w celu zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast. Nazwa Projektu: „Przyszłość w Równowadze. Wspólnie ze Szwajcarią dla lepszego i bezpiecznego Słupska”. Zamawiający nie przewiduje możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. Zgodnie z art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. Wewnętrzny numer identyfikacyjny zamówienia: ZP.261.17.2026.ZP6
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233294 Installation von Straßenverkehrssignalen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45112100 Grabenaushub, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej-Witosa-Korfantego
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Zaborowskiej-Witosa-Korfantego: 1) zabudowa sterownika sygnalizacji świetlnej, 2) instalacja nowych masztów, słupów oraz konstrukcji wysięgnikowych, 3) wykonanie kanalizacji kablowej z montażem studni kablowych, 4) wykonanie przecisków poprzecznych pod jezdnią, 5) ułożenie kabli sygnalizacyjnych dla sygnalizatorów, kamer, przycisków dla pieszych, sygnalizatorów akustycznych, 6) montaż sygnalizatorów na masztach i konstrukcjach wysięgnikowych, 7) montaż kamer detekcyjnych na masztach oraz konstrukcjach wysięgnikowych, 8) montaż przycisków dla pieszych, 9) podłączenie kabli w sterowniku sygnalizacji świetlnej, 10) wykonanie pomiarów kontrolnych instalacji i uruchomienie sterownika sygnalizacji, 11) wykonanie poszerzeń istniejącej ścieżki z nawierzchni bitumicznej, 12) wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem SOR. 2. Dodatkowo przedmiot umowy obejmuje zakresem poszczególne czynności: 1) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem wymaganych opinii i zatwierdzenia oraz wdrożenia jej na czas wykonania robót uwzględniając komunikację pieszą i rowerową w obrębie modernizowanych przejść, 2) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, 3) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, w tym zestawienia długości i powierzchni wybudowanych i przebudowanych poszczególnych elementów infrastruktury pasa drogowego, wykonanie wszelkich innych robót towarzyszących niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności określonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach, uzgodnieniach branżowych, 4) zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia podziemnego przed uszkodzeniem, 5) przed rozpoczęciem robót należy wyznaczyć strefy ochronne dla wszystkich drzew w granicach prowadzonych robót (oznaczone trwale w terenie, mogą być np. wygrodzone), średnica strefy winna być wyznaczona zgodnie ze współczesną wiedzą dendrologiczną w oparciu o gatunek drzew i ich stan zdrowotny. Prace ziemne lub inne działania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego czy urządzeń mechanicznych, w obrębie bryły korzeniowej i korony drzew lub zieleni niskiej powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom. Prace należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić roślinności wysokiej i niskiej, w tym jej systemu korzeniowego oraz korony. W razie potrzeby zabezpieczyć osłonami pnie drzew przed uszkodzeniem. Wewnętrzny identyfikator zamówienia ZP.261.17.2026.ZP6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45112100 Grabenaushub, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2: Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kopernika-Kilińskiego-Grodzkiej-Sienkiewicza.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kopernika-Kilińskiego-Grodzkiej-Sienkiewicza: 1) instalacja nowych masztów, słupów oraz konstrukcji wysięgnikowych, 2) wykonanie kanalizacji kablowej z montażem studni kablowych, 3) wykonanie przecisków poprzecznych pod jezdnią, 4) ułożenie kabli sygnalizacyjnych dla sygnalizatorów, kamer, przycisków dla pieszych, sygnalizatorów akustycznych, 5) montaż sygnalizatorów na masztach i konstrukcjach wysięgnikowych, 6) montaż kamer detekcji na masztach, 7) montaż przycisków dla pieszych, 8) podłączenie kabli w sterowniku sygnalizacji świetlnej, 9) wykonanie pomiarów kontrolnych instalacji i uruchomienie sterownika sygnalizacji, 10) roboty w zakresie branży drogowej w tym m. in. przebudowa – poszerzenie istniejącej jezdni, przebudowa – poszerzenie istniejących dróg dla pieszych i rowerów, remont – przebrukowanie istniejącej nawierzchni, remont zjazdów zwykłych i zatoki postojowej, remont istniejących wpustów ulicznych, remont nawierzchni asfaltowej jezdni, obsianie trawą, 11) wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem SOR. 2. Dodatkowo przedmiot umowy obejmuje zakresem poszczególne czynności: 1) opracowanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem wymaganych opinii i zatwierdzenia oraz wdrożenia jej na czas wykonania robót uwzględniając komunikację pieszą i rowerową w obrębie modernizowanych przejść, 2) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, 3) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, w tym zestawienia długości i powierzchni wybudowanych i przebudowanych poszczególnych elementów infrastruktury pasa drogowego, wykonanie wszelkich innych robót towarzyszących niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia w szczególności określonych w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach, uzgodnieniach branżowych, 4) zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia podziemnego przed uszkodzeniem, 5) przed rozpoczęciem robót należy wyznaczyć strefy ochronne dla wszystkich drzew w granicach prowadzonych robót (oznaczone trwale w terenie, mogą być np. wygrodzone), średnica strefy winna być wyznaczona zgodnie ze współczesną wiedzą dendrologiczną w oparciu o gatunek drzew i ich stan zdrowotny. Prace ziemne lub inne działania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego czy urządzeń mechanicznych, w obrębie bryły korzeniowej i korony drzew lub zieleni niskiej powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom. Prace należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić roślinności wysokiej i niskiej, w tym jej systemu korzeniowego oraz korony. W razie potrzeby zabezpieczyć osłonami pnie drzew przed uszkodzeniem. Wewnętrzny identyfikator zamówienia ZP.261.17.2026.ZP6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45112100 Grabenaushub, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen