2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”
Interne Kennung: RZ.271.3.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia oraz opis potrzeb i wymagań obejmuje: 1) odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości będących w zorganizowanym przez Związek systemie gospodarowania odpadami komunalnymi (tj. nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomość na której zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomość, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne – tzw. nieruchomości mieszane), w skład którego wchodzą trzy gminy: − Chrzanów − Libiąż − Trzebinia 2) odbieranie przeterminowanych leków oraz zużytych baterii i akumulatorów z wyznaczonych punktów na terenie Związku; 3) transport odebranych od właścicieli nieruchomości, niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod odpadu 20 03 01) do Instalacji Komunalnej, prowadzonej przez Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Balinie, ul. Głogowa 75; 4) transport odebranych od właścicieli nieruchomości opakowań z papieru i tektury (kod odpadu 15 01 01) do instalacji prowadzonej przez STENA Recycling Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich, ul. M. Konopnickiej 11; 5) transport odebranych od właścicieli nieruchomości opakowań ze szkła (kod odpadu 15 01 07) do instalacji prowadzonej przez SAR Recykling Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich, ul. Wyzwolenia 2; 6) transport poniżej wymienionych rodzajów odpadów komunalnych, odebranych od właścicieli nieruchomości i z wyznaczonych miejsc (leki, baterie) do instalacji wskazanych przez Wykonawcę w ofercie oraz ich zagospodarowanie w tych instalacjach zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami: 15 01 02 Opakowania z tworzyw sztucznych 15 01 04 Opakowania z metali 15 01 05 Opakowania wielomateriałowe 15 01 06 Zmieszane odpady opakowaniowe 20 01 08 Odpady kuchenne ulegające biodegradacji 20 01 31 Leki cytotoksyczne i cytostatyczne 20 01 32 Leki inne niż wymienione w 20 01 31 20 01 33 Baterie i akumulatory łącznie z bateriami i akumulatorami wymienionymi w 16 06 01, 16 06 02 lub 16 06 03 oraz nie sortowane baterie i akumulatory zawierające te baterie 20 01 34 Baterie i akumulatory inne niż wymienione w 20 01 33 20 01 39 Tworzywa sztuczne 20 01 40 Metale 20 02 01 Odpady zielone 20 03 07 Odpady wielkogabarytowe 7) wyposażenie właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz części nieruchomości niezamieszkałej w nieruchomościach mieszanych w worki na odpady komunalne zbierane selektywnie, tj. na papier, na tworzywa sztuczne i metale oraz na szkło; 8) wyposażenie właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi wielolokalowymi (w tym części nieruchomości zamieszkałej w nieruchomości mieszanej) w pojemniki na odpady zbierane selektywnie (na papier, na tworzywa sztuczne i metale oraz na szkło); 9) gotowość odpłatnego (na odrębne zlecenie właścicieli nieruchomości położonych na terenie Związku) świadczenia usług polegających na myciu i dezynfekcji pojemników. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono załączniku nr 11 do SWZ oraz w opisie potrzeb i wymagań zamieszczonym na stronie internetowej postępowania.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy PZP przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zastosowanie prawa opcji oznacza, że szacunkowe ilości poszczególnych odpadów, mogą ulec zwiększeniu, z jednoczesnym zwiększeniem maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy o maksymalnie 30% w stosunku do wynagrodzenia z chwili zawarcia umowy. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego; 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji – w terminie obowiązywania umowy; 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli, z minimum 30- dniowym wyprzedzeniem wobec dnia wejścia w życie prawa opcji, określonego w oświadczeniu Zamawiającego; 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji, jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego powyżej; 5) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie; 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy. W przypadku gdy wynagrodzenie wykonawcy w trakcie realizacji zamówienia zostało zmienione, w szczególności zwaloryzowane, rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek zmienionych, w szczególności zwaloryzowanych; 7) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania umowy lub jej zmiany. Szczegóły związane z prawem opcji zawarte zostały we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.