367688-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Nazwa zadania: „Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.” Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna” ETAP I – Wykonawca wykona pełno branżową dokumentację projektową (tj. dokumentację budowlano–wykonawczą), kosztorys inwestorski pełny, specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót (STWiOR) dla czterech zbiorników hydrotechnicznych (suchych zbiorników) zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót, wraz z uzyskaniem niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i prawomocnych decyzji, a także następującymi dokumentami stanowiących integralną część niniejszej umowy: a) SWZ, b) Programem Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), c) ofertą Wykonawcy. Uwaga – Wykonawca nie może złożyć w imieniu Zamawiającego Wniosku pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót bez pisemnej zgody Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania w projekcie rozwiązań standardowych, skutkujących optymalizacją kosztów budowy i eksploatacji projektowanych obiektów. Minimalna pojemność wszystkich zbiorników wskazano w opracowaniu PFU, którą musi osiągnąć Wykonawca. ETAP II – wykonanie robót budowalnych realizowanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej i wykonawczej, obejmujący w szczególności: a) przygotowanie harmonogramu robót, b) zapewnienie przez Wykonawcę robót kierowania budową przez uprawnioną osobę tj. ustanowienie Kierownika budowy, c) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych, d) wykonanie robót budowlanych na podstawie przygotowanej dokumentacji budowlanej i wykonawczej oraz prawomocnego pozwolenia na budowę/zgłoszenia, e) wykonanie dokumentacji powykonawczej, w tym geodezyjno- powykonawczej, mapy z obliczaną pojemnością zbiorników. f) obowiązek zakończenia procesu budowlanego przez Wykonawcę tj. należy skuteczne zgłosić zakończenie robót właściwym instytucjom oraz uzyskać w imieniu i na rzecz Zamawiającego prawomocne decyzje pozwolenia na użytkowanie obiektów hydrotechnicznych. Za datę zakończenia przedmiotu Umowy uznaje się dzień dostarczenia Zamawiającemu ostatecznej decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektów hydrotechnicznych. Wszystkie etapy umowy należy wykonać w oparciu o załączony w załączniku nr 10A do SWZ: Program Funkcjonalno-Użytkowy – „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 zbiorników w Leśnictwie ŚCINAWKA położonych na działkach ew. nr 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna” wraz z kosztorysami ofertowymi (załącznik nr 10B do SWZ). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: Zadanie obejmuje wykonanie budowli hydrotechnicznych – 4 suchych zbiorników retencyjnych w układzie przepływowym dla których charakterystycznym parametrem jest pojemność powodziowa i tak przewiduje się następujące wymagane minimalne pojemności zbiorników: • Zbiornik numer 1 – 8 100 m3 • Zbiornik numer 2 – 700 m3 • Zbiornik numer 3 – 4 300 m3 • Zbiornik numer 4 – 2 500 m3 Obszar objęty zamierzeniem stanowi wody publiczne potok górski Piekło w administracji Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Nadzór wodny w Kłodzku. Działki objęte zamierzeniem budowlanym stanowią własność Zamawiającego – brak jest ograniczeń w ich wykorzystaniu do planowanego przedsięwzięcia. Lokalizacja: Leśnictwo Ścinawka, działki ewidencyjne nr 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: • Prace projektowe (prace przedprojektowe, wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego, wykonanie przedmiarów robót) wraz z uzyskaniem przez Wykonawcę niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji). • Pełnienie nadzoru autorskiego. • Usługi towarzyszące pracom projektowym i robotom budowlanym. • Wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej oraz wydanych aktów administracyjnych kompletnych obiektów budowlanych spełniających wymagania opisane w programie funkcjonalno – użytkowym oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia • Zakończenie procesu budowlanego przez Wykonawcę poprzez należyte i skuteczne zgłoszenie zakończenia robót właściwym instytucjom (dokumentacja powykonawcza) w tym uzyskanie na rzecz Zamawiającego prawomocnych decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektów hydrotechnicznych. Za datę zakończenia przedmiotu Umowy uznaje się dzień dostarczenia Zamawiającemu ostatecznych decyzji pozwoleń na użytkowanie obiektów hydrotechnicznych. Zakres niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej i projektowej obejmuje m.in.: • Projekt zagospodarowania terenu • Projekt architektoniczno-budowlany • Projekt techniczny • Informacja BIOZ • Przedmiar robót i kosztorys • Szczegółowa specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (SST) • Mapę co celów projektowych z lokalizacją obiektu w układzie współrzędnych 1992 z rozszerzeniem *.xml lub *.shp w celu umieszczenia obiektu w Leśnej Mapie Numerycznej • Inne opracowania wynikające z konieczności uzyskania wszelkich zgód i pozwoleń, w tym dokumentacja powykonawcza. • Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej/ch decyzji o pozwolenia na budowę zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane • Uzyskanie prawomocnych decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektów hydrotechnicznych. Pozostałe informacje w SWZ.
Interne KennungSA.270.17.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensSzczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45222000 Oberbauarbeiten, außer Brücken, Tunneln, Schächten und Unterführungen, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen
5. Los
LosLOT-0001
TitelOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna
BeschreibungSzczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne KennungOpracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem prawomocnych decyzji administracyjnych, pełnienie nadzoru autorskiego oraz wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Zaprojektowanie i wybudowanie 4 suchych zbiorników na wodę w leśnictwie Ścinawka, położonych na działkach ewidencyjnych nr: 420, 421, 645, 178, 647, obręb Ścinawka Górna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45000000 Bauarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen