See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rivierkreeftenmonitoring
Beschreibung: De uitheemse rivierkreeft is een invasieve exoot die gedurende de afgelopen decennia rap haar opmars heeft gemaakt in- en rond de Nederlandse wateren. Uitheemse rivierkreeften hebben negatieve impact op het aquatische ecosysteem, onder andere doordat ze vegetatie verknippen en bodems en oevers van zacht substraat omwoelen. Dit resulteert in verstoring van het ecologisch evenwicht: waterplanten verdwijnen, het water wordt troebel waardoor de planten zich moeilijk kunnen herstellen. Het behalen van de KRW-doelen (Kaderrichtlijnwater) wordt hierdoor belemmerd. Als invasieve exoot kennen de voorkomende soorten uitheemse rivierkreeften in Nederland weinig predatoren, waardoor de omvang van deze soorten rap kon toenemen en nog steeds groeit. Op basis van ad hoc waarnemingen in het beheergebied is duidelijk dat de uitheemse rivierkreeft zich ondertussen heeft verspreid door het gehele beheergebied van AGV. Voor 2025 heeft echter, op enkele individuele waterlichamen na, nog geen reguliere monitoring plaatsgevonden in het beheergebied AGV om deze aanname te bekrachtigen. Door dit gebrek aan consistente monitoring is er zeer beperkt inzicht in de abundantie van uitheemse rivierkreeften binnen het beheergebied van waterschap AGV. In 2025 is AGV begonnen met het monitoren van de omvang van de uitheemse rivierkreeft populatie in het beheergebied van waterschap Amstel, Gooi en Vecht in 5 KRW lichamen: Oostelijke Binnenpolder, Westbroekse zodden. Maarsseveense zodden, Molenpolder en Hollands Ankeveense plassen. Doel van voorliggende opdracht is een uitgebreidere jaarlijkse kreeftenmonitoring in 2026 en volgende jaren.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73110000 Forschungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 73110000 Uitvoeren van onderzoek
Aanvullende classificatie (cpv): 73200000 Advies inzake onderzoek en ontwikkeling
5. Perceel
Perceel: LOT-0000