368135-2026 - Ergebnis
Polen – Krankenhausbetten – „Zakup 52 sztuk łóżek elektrycznych na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup 52 sztuk łóżek elektrycznych na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup 52 sztuk łóżek elektrycznych na potrzeby „Pro-Medica” w Ełku Sp. z o.o. Znak sprawy: 385/2026 realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. Łóżko wyposażone jest w materac aktywny (zmiennociśnieniowy), wieszak kroplówki, wysięgnik dla pacjenta z uchwytem. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne, jest to łóżko składające się z elementów, które stanowią jego integralną całość. Przedmiotowe dofinansowanie przewiduje zakup 52 sztuk łóżek szpitalnych, przy czym wniosek o dofinansowanie określa to jako jedną kategorię kosztową, co jest kolejną przesłanką uzasadniającą brak podziału na części przedmiotowego postępowania. 3. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Jest to jedno z planowanych w 2026 roku postępowań na zakup mebli i wyposażenia przeznaczenia medycznego. 4. Oprócz wymogów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę asortyment i sposób realizacji przedmiotu zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH – oznaczającą zasadę „nie czyń poważnych szkód” w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 5. Przedmiot zamówienia, kwalifikowany jako wyrób medyczny musi spełniać wymagania prawne dotyczące dopuszczenia do obrotu i używania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą o wyrobach medycznych z dnia 7 kwietnia 2022 r. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1620 ze zm.) i spełniać wszystkie wymagania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 7. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 8. Wymaga się, aby oferowany przedmiot zamówienia i wszystkie elementy dodatkowe wchodzące w jego skład, były fabrycznie nowe, wyprodukowane w 2025 lub w 2026 roku, niepodemonstracyjne, po zainstalowaniu gotowe do użytkowania bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych przez Zamawiającego. 9. Wszystkie wymagania określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 10. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się modyfikacji SWZ i/lub jej załączników przez Zamawiającego, bowiem należy je odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami. 11. Ilekroć w SWZ, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy " lub równoważne". 12. W takim przypadku podane cechy materiałów, nazw producentów, produktu lub urządzenia należy rozumieć jako definicje standardów, a nie konkretne rozwiązania (nie gorsze niż parametry użytkowe, funkcjonalne i techniczne materiałów, urządzeń lub produktów wskazanych w załącznikach do SWZ). 13. Wykonawca, który w ofercie powołuje się na rozwiązania równoważne, obowiązany jest wykazać w składanej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia ze wskazaniem nazwy i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć do oferty ich charakterystykę oraz dowody potwierdzające równoważność rozwiązań. 14. W przypadku niewskazania w ofercie rozwiązania równoważnego, Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ. 15. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 16. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do dnia 01.06.2026r. przy czym Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego wyznaczenia ostatecznego terminu dostawy, przypadającego nie później niż w terminie 15 dni roboczych po wskazanej dacie, z uwagi na trwające prace budowlane w budynku, w którym łóżka zostaną umiejscowione. Termin ten jest podyktowany końcowym rozliczeniem finansowym projektu, w ramach którego współfinansowany jest zakup niniejszego przedmiotu zamówienia. 17. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung166705-2026
Interne Kennung385/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192130 Motorisierte Betten, 33192100 Medizinische Betten, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup 52 sztuk łóżek elektrycznych
Interne KennungPakiet 1