See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa transportu sanitarnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu sanitarnego dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu, Al. Legionów 10 w podziale na siedem części (Pakiety). - Pakiet nr 1 – transport sanitarny pacjentów z zespołem specjalistycznym; - Pakiet nr 2 – transport sanitarny pacjentów z zespołem podstawowym; - Pakiet nr 3 – transport pacjentów dializowanych z dysfunkcją narządu ruchu; - Pakiet nr 4 – transport pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu; - Pakiet nr 5 – transport sanitarny pacjentów niewymagających opieki medycznej; - Pakiet nr 6 – transport krwi i preparatów krwiopochodnych, materiałów biologicznych i tkanek oraz odczynników laboratoryjnych, leków i wyników zleconych badań diagnostycznych; - Pakiet nr 7 – transport preparatów do żywienia pozajelitowego, dojelitowego, płynów infuzyjnych oraz sprzętu medycznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1A (Formularz asortymentowo – cenowy), Załącznik Nr 1B (Opis przedmiotu zamówienia) do SWZ. Informacje w zakresie zasad realizacji świadczenia usługi, oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 152135-2026
Interne Kennung: DZP-10/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie zastosowania procedury przyspieszonej i skrócenia terminu składania ofert Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), termin składania ofert w przetargu nieograniczonym nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jednocześnie, stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin krótszy – nie krótszy jednak niż 15 dni – jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Przesłanka „pilnej potrzeby” ma charakter oceny, jednak w orzecznictwie i doktrynie wskazuje się, że dotyczy ona sytuacji obiektywnych, rzeczywistych i niezależnych od woli Zamawiającego, których nie można było przewidzieć na etapie planowania postępowania, a które wymagają niezwłocznego podjęcia działań w celu zabezpieczenia ciągłości realizacji zadań publicznych. W niniejszym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia na świadczenie usług transportu medycznego. Środki finansowe przewidziane w aktualnie obowiązujących umowach zostaną wykorzystane przed upływem terminu ich obowiązywania. Sytuacja ta wynika z okoliczności, których Zamawiający nie mógł przewidzieć przy ustalaniu szacunkowej wartości zamówienia w poprzednim postępowaniu, w szczególności: • występowania czasowych awarii tomografu komputerowego, co skutkowało koniecznością zlecania badań diagnostycznych innym podmiotom leczniczym i zwiększeniem liczby transportów medycznych, • istotnego wzrostu liczby pacjentów dializowanych, co bezpośrednio przełożyło się na zwiększone zapotrzebowanie na transport sanitarny. Powyższe okoliczności mają charakter obiektywny, dynamiczny i pozostają poza wpływem Zamawiającego. W konsekwencji zachodzi realne ryzyko przerwania ciągłości świadczenia usług transportu medycznego, co mogłoby doprowadzić do zakłócenia realizacji świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skrócenie terminu składania ofert ma zatem na celu zapewnienie nieprzerwanej realizacji usług transportu medycznego oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa pacjentów i ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić zawarcie nowej umowy przed wyczerpaniem środków w obecnie obowiązujących kontraktach. Jednocześnie należy podkreślić, że skrócenie terminu do minimalnego okresu 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców. Rynek usług transportu sanitarnego jest rynkiem profesjonalnym, a potencjalni wykonawcy dysponują gotowymi zasobami (pojazdy, personel medyczny, zaplecze organizacyjne), co umożliwia im przygotowanie i złożenie oferty w skróconym terminie. Reasumując, w przedmiotowym postępowaniu spełnione zostały przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, uzasadniające zastosowanie procedury przyspieszonej. Skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione, proporcjonalne do zaistniałych okoliczności oraz nie prowadzi do ograniczenia konkurencji, zapewniając jednocześnie ciągłość i bezpieczeństwo realizacji świadczeń zdrowotnych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 - Usługa transportu sanitarnego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi transportu sanitarnego dla potrzeb Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu, Al. Legionów 10 w podziale na siedem części (Pakiety). - Pakiet nr 1 – transport sanitarny pacjentów z zespołem specjalistycznym; - Pakiet nr 2 – transport sanitarny pacjentów z zespołem podstawowym; - Pakiet nr 3 – transport pacjentów dializowanych z dysfunkcją narządu ruchu; - Pakiet nr 4 – transport pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu; - Pakiet nr 5 – transport sanitarny pacjentów niewymagających opieki medycznej; - Pakiet nr 6 – transport krwi i preparatów krwiopochodnych, materiałów biologicznych i tkanek oraz odczynników laboratoryjnych, leków i wyników zleconych badań diagnostycznych; - Pakiet nr 7 – transport preparatów do żywienia pozajelitowego, dojelitowego, płynów infuzyjnych oraz sprzętu medycznego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 1A (Formularz asortymentowo – cenowy), Załącznik Nr 1B (Opis przedmiotu zamówienia) do SWZ. Informacje w zakresie zasad realizacji świadczenia usługi, oraz wynagrodzenia zawiera Załącznik Nr 6 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy.
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 6
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Usługa transportu sanitarnego
Interne Kennung: DZP-10/2026 - Pakiet nr 7