2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowóz uczniów do szkół na terenie gminy Krajenka w roku szkolnym 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy i Miasta Krajenka oraz dowozu uczniów niepełnosprawnych do ośrodków szkolno – wychowawczych, szkół i przedszkoli specjalnych na terenie Powiatu Złotowskiego, a także ich odwożenie po zajęciach. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje również zapewnienie opieki dla uczniów podczas przewozów. 3. Przedmiot zamówienia zostaje podzielony na 4 części, zgodnie z opisem w załączniku nr 1 do SWZ: 3.1. Część 1 – Dowóz uczniów – trasa mała 3.2. Część 2 - Dowóz uczniów – trasa duża 3.3. Część 3 - Dowóz uczniów – trasa Skórka 3.4. Część 4 – Dowóz uczniów niepełnosprawnych. 4. Przedmiot i zakres zamówienia oraz opis obowiązków Wykonawcy zawarty został w załącznikach nr 1 i 2 do SWZ. 5. Zamawiający zastrzega możliwość ograniczenia zakresu usługi, a w konsekwencji również całkowitego wynagrodzenia określonego w umowie. Ograniczenie przez Zamawiającego zakresu przedmiotu zamówienia nie stanowi niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Wykonawcy nie przysługuje wówczas prawo do żądania wynagrodzenia za zaniechany zakres usług. Minimalna wartość świadczenia wynosi 75 % dla każdej z części.
Interne Kennung: CUW.271.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwanej dalej "PZP." oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 2. Szacunkowa wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w obwieszczeniu Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wydanym na podstawie art. 3 ust. 2 PZP. 3. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, opisanych w rozdziale 9 i 10 SWZ . 11.Dokumenty, oświadczenia lub podmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą. Wraz z ofertą (formularzem ofertowym, przygotowanym zgodnie z pkt 19 SWZ) wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie, o których mowa w art. 125 ust. 1 Pzp przygotowane poprze formularz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) – załącznik nr 3 do SWZ a) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, JEDZ składa każdy z wykonawców (art. 125 ust. 4 ). b) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Wykonawca wraz ze swoim oświadczeniem przedstawia także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby – zał. nr 5 (art. 125 ust. 5), 2) oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – załącznik nr 4 do SWZ. a) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie, oświadczenie składa każdy z wykonawców (art. 125 ust. 4 ). b) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Wykonawca wraz ze swoim oświadczeniem przedstawia także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby – załącznik nr 4 a do SWZ, 3) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy, zgodnie z art. 118 ust. 3 PZP, np. wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ – jeżeli dotyczy 4) pełnomocnictwo lub inny dokument z którego wynika umocowanie do reprezentowania wykonawcy i złożenia oferty – jeżeli dotyczy. 5) Pełnomocnictwo wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego - jeżeli dotyczy 6) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie z którego wynika, które usługi, wykonają poszczególni wykonawcy – np. wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ – jeśli dotyczy. 12. Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego przez wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona. 12.1. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania następujących podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia udziału w postępowaniu: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 ustawy PZP oraz ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 7 do SWZ; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 8 do SWZ W przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, dokumenty i oświadczenia o których mowa w pkt 12.1.1), 12.1.3) składa także podmiot udostępniający zasoby. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 12.1. 1) - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 12.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CZEŚĆ 1 – trasa mała
Beschreibung: Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy i Miasta Krajenka i z powrotem. 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. wykonywanie regularnych przewozów zgodnie z rozkładem jazdy w ilości ok 107,4 km dziennie – 187 dni, 1.2. Wykonywanie przewozów dodatkowych na zajęcia pozalekcyjne, uroczystości, zawody itp. w ilości do 250 km miesięcznie 1.3. Zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie przewozu 2. Szacunkowa ilość km które przejadą autobusy w okresie realizacji zamówienia wynosi 22 583 km, w tym 20 083 km w ramach regularnych przewozów i 2500 km w ramach przewozów dodatkowych. Powyższe ilości mogą ulec zmianie. 3. Termin realizacji zamówienia wg obecnie obowiązującego harmonogramu roku szkolnego od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. 4. Zakres usług obejmuje wykonywanie przewozu uczniów jednym autobusem o liczbie miejsc siedzących min 30 5. Pozostały opis przedmiotu zamówienia i warunki zawarte są w zał. nr 1 i 2 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: CZEŚĆ 2 – trasa duża
Beschreibung: Dowóz uczniów do szkół i przedszkoli na terenie Gminy i Miasta Krajenka i z powrotem. 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. wykonywanie regularnych przewozów zgodnie z rozkładem jazdy w ilości ok 156,1 km dziennie – 187 dni, 1.2.Wykonywanie przewozów dodatkowych na zajęcia pozalekcyjne, uroczystości, zawody itp. w ilości do 250 km miesięcznie 1.3.Zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie przewozu 2. Szacunkowa ilość km które przejadą autobusy w okresie realizacji zamówienia wynosi 31 690 km, w tym 29 190 km w ramach regularnych przewozów i 2500 km w ramach przewozów dodatkowych. Powyższe ilości mogą ulec zmianie. 3.Termin realizacji zamówienia wg obecnie obowiązującego harmonogramu roku szkolnego od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. 4.Zakres usług obejmuje wykonywanie przewozu uczniów jednym autobusem o liczbie miejsc siedzących min 60. 5.Pozostały opis przedmiotu zamówienia i warunki zawarte są w zał. nr 1 i 2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: CZEŚĆ 3 – trasa Skórka
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. wykonywanie regularnych przewozów zgodnie z rozkładem jazdy w ilości ok 86,3 km dziennie – 187 dni, 1.2. Wykonywanie przewozów dodatkowych na zajęcia pozalekcyjne, uroczystości, zawody itp. w ilości do 250 km miesięcznie 1.3. Zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie przewozu 2. Szacunkowa ilość km które przejadą autobusy w okresie realizacji zamówienia wynosi 18 638 km, w tym 16 138 km w ramach regularnych przewozów i 2500 km w ramach przewozów dodatkowych. Powyższe ilości mogą ulec zmianie. 3. Termin realizacji zamówienia wg obecnie obowiązującego harmonogramu roku szkolnego od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. 4. Zakres usług obejmuje wykonywanie przewozu uczniów jednym autobusem o liczbie miejsc siedzących min 60. 5.Pozostały opis przedmiotu zamówienia i warunki zawarte są w zał. nr 1 i 2 do SWZ
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Dowóz uczniów niepełnosprawnych.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1.1. Przewóz z miejsca zamieszkania do ośrodków szkolno – wychowawczych, szkół i przedszkoli specjalnych i z powrotem. 1.2. Zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie przewozu 2. Szacunkowa ilość km, które przejdzie pojazd wynosi 38 730 km. 3. Zakres usługi obejmuje wykonywanie przewozu dzieci jednym pojazdem, przystosowanym do przewozu min. 20 osób (w tym kierowcy i opiekuna) oraz dodatkowo 1 osoby na wózku inwalidzkim 4.Pozostały opis przedmiotu zamówienia i warunki zawarte są w zał. nr 1 i 2 do SWZ.