See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy sukcesywne produktów leczniczych stosowanych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych oraz Chemioterapii na okres 24 miesięcy dla 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy
Beschreibung: Dostawy sukcesywne produktów leczniczych stosowanych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych oraz Chemioterapii na okres 24 miesięcy dla 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy
Interne Kennung: 62/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, skraca termin składania ofert do 15 dni, ponieważ w niniejszym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu jest obiektywnie uzasadnione okolicznościami faktycznymi oraz interesem publicznym. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawy wysokospecjalistycznych produktów leczniczych stosowanych w ramach Szpitalnych Programów Lekowych (SZPL) oraz Szpitalnych Programów Chemioterapii (SZPCH). Produkty te są bezpośrednio związane z realizacją terapii pacjentów, w szczególności w obszarach onkologii, hematologii, neurologii, immunologii oraz innych dziedzin medycyny specjalistycznej, i mają kluczowe znaczenie dla zachowania ciągłości leczenia. W przypadku terapii realizowanych w ramach SZPL i SZPCH: • leczenie odbywa się według ściśle określonych schematów terapeutycznych i harmonogramów podań, • brak dostępności produktu leczniczego w wyznaczonym terminie skutkuje koniecznością przerwania lub przesunięcia terapii, • opóźnienia mogą prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, utraty efektu terapeutycznego oraz konieczności stosowania alternatywnych, często mniej efektywnych lub bardziej kosztownych metod leczenia. Dodatkowo wskazać należy, iż od 1 kwietnia 2026 r. weszły w życie zmiany w wykazie leków refundowanych, obejmujące wprowadzenie nowych produktów leczniczych oraz rozszerzenie wskazań terapeutycznych w ramach programów lekowych. Zmiany te skutkują koniecznością niezwłocznego dostosowania asortymentu zamawianych produktów do aktualnych decyzji refundacyjnych, a tym samym pilnego przeprowadzenia postępowania w celu zabezpieczenia dostępności nowych terapii dla pacjentów kwalifikujących się do leczenia zgodnie z obowiązującymi przepisami. Brak szybkiego wdrożenia nowych leków objętych refundacją mógłby prowadzić do: • ograniczenia dostępu pacjentów do aktualnych, refundowanych terapii, • konieczności stosowania terapii mniej optymalnych klinicznie, • ryzyka niewykorzystania możliwości terapeutycznych przewidzianych w obowiązujących programach lekowych, • powstania niezgodności pomiędzy realizowanymi świadczeniami a aktualnym stanem prawnym. Potrzeba pilnego udzielenia zamówienia wynika również z konieczności zapewnienia nieprzerwanej dostępności leków przed upływem terminów obowiązywania aktualnych umów oraz przed wyczerpaniem zabezpieczeń kontraktowych. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert mogłoby doprowadzić do istotnych negatywnych skutków, w szczególności: • zagrożenia ciągłości terapii pacjentów objętych programami lekowymi i chemioterapią, • konieczności podejmowania działań interwencyjnych i zakupów doraźnych poza procedurą, • realizacji zakupów na mniej korzystnych warunkach ekonomicznych, • wzrostu kosztów po stronie Zamawiającego, • ryzyka niewykonania lub nienależytego wykonania świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Podkreślenia wymaga, iż „pilna potrzeba” w rozumieniu przepisów p.z.p. nie jest tożsama z wystąpieniem zdarzeń nadzwyczajnych lub siły wyższej, lecz obejmuje również sytuacje wymagające przyspieszenia procedury w celu zapobieżenia negatywnym skutkom organizacyjnym, finansowym i klinicznym. W niniejszej sprawie potrzeba ta ma charakter realny i aktualny, a jej źródłem jest konieczność zapewnienia ciągłości leczenia pacjentów oraz dostosowania działalności Zamawiającego do aktualnych regulacji refundacyjnych. Dodatkowo należy wskazać, iż rynek produktów leczniczych objętych programami lekowymi i chemioterapią ma charakter specyficzny. W odniesieniu do wielu pozycji objętych zamówieniem: • występuje ograniczona liczba wykonawców, często jeden wykonawca (producent lub podmiot posiadający wyłączną dystrybucję), • brak jest realnej konkurencji w zakresie zamienności produktów w ramach danego programu terapeutycznego, • produkty są ściśle zdefiniowane i funkcjonują w ramach uregulowanego systemu refundacyjnego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Toxinum botulinicum typum A ad iniectabile - proszek do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań
Beschreibung: zgodnie z zapisami SWZ i formularza cenowego
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w trakcie realizacji umowy przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, polegającego na zwiększeniu ilości asortymentu wskazanego w Załączniku nr 1 do umowy o maksymalnie 50% pierwotnie zapotrzebowanych ilości lub poprzez wydłużenie terminu realizacji umowy o maksymalnie 12 miesięcy. 2. Zamawiający przewiduje możliwość do skorzystania z prawa opcji w przypadku zaistnienia jednej z poniższych okoliczności: a) zwiększenie wykorzystania ilościowego asortymentu objętego Załącznikiem nr 1 do umowy przed upływem terminu zakończenia umowy, b) przedłużenie kończącego się terminu obowiązywania umowy przy jednoczesnym niewykorzystaniu asortymentu, c) zwiększenie i przedłużenie przy jednoczesnym wykorzystaniu ilościowym asortymentu wraz z kończącym się terminem obowiązywania umowy. 3. Prawo opcji oznacza, że asortyment objęty prawem opcji zostanie zakupiony w zależności od potrzeb i posiadanych środków przez Zamawiającego zgodnie z następującymi zasadami: a) dostawy na podstawie skorzystania z prawa opcji realizowane będą na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, również w zakresie terminów określonych w §2 I. ust. 1 oraz konsekwencji ich niedotrzymania, b) ceny jednostkowe netto/brutto określa Załącznik nr 1 do niniejszej umowy. 4. Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć przedmiot umowy objęty opcją po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego o realizacji prawa opcji ze wskazaniem zakresu tej opcji. 5. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. Zamawiający uprawniony jest do złożenia zawiadomienia o skorzystaniu z prawa opcji wielokrotnie, do wyczerpania wartości wskazanej w §1 ust.3 w okresie obowiązywania umowy. 6. Zawiadomienie, o którym mowa w ust. 5 Zamawiający przekaże Wykonawcy w terminie nie krótszym niż 15 dni przed rozpoczęciem realizacji zakresu objętego prawem opcji. 7. Realizowanie prawa opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Nieskorzystanie z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego z tego tytułu, w tym o zapłatę odszkodowania. 8. Realizacja prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Interferonum beta-1a
Interne Kennung: 2
Beschreibung der Optionen: JAK DLA LOT-0001
Los: LOT-0003
Titel: 3. Interferonum beta-1a
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: 4. Interferonum beta-1b
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: 5. Teriflunomidum
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: 6. Peginterferonum beta-1a
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: 7. Cladribinum
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: 8. Glatirameri acetas
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: 9. Tofersenum
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: 10. Certolizumabum pegol
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: 11. Sekukinumab - roztwór do wstrzykiwań
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: 12. Pirfenidonum
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: 13. Daratumumabum
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: 14. Luspaterceptum
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: 15. Elranatamab
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: 16. Talquetamabum
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: 17. Teclistamabum
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: 18. Mitoxantronum
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: 19. Doxorubicinum (w pegylowanych liposomach)
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: 20. Fludarabini phosphas
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: 21. Imatinibum
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: 22. Bendamustini hydrochloridum
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: 23. Risdiplamum
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: 24. Afliberceptum
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: 25. Dexamethasonum
Interne Kennung: 25