2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa, w rozumieniu art. 7 pkt 28 PZP, polegająca na objęciu ochroną ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej deliktowej i kontraktowej z tytułu posiadania mienia oraz prowadzonej działalności (ubezpieczenie dobrowolne) oraz ubezpieczenia mienia Zamawiającego (ZDMiKP w Bydgoszczy), od dnia 01.06.2026r. do dnia 31.05.2027r. 1.Wszelkie informacje zawarte w dokumentach zamówienia przeznaczone są wyłącznie do przygotowania oferty i w żadnym wypadku nie powinny być wykorzystane w innym celu, ani udostępniane osobom trzecim nieuczestniczącym w postępowaniu, chyba że jest to konieczne i niezbędne do udziału w postępowaniu i przygotowania oferty. 2.Wykonawca zobowiązany jest do zachowania poufności co do treści wszelkich dokumentów i informacji uzyskanych w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania, zgodnie z zasadą określoną w art. 35 i nast. ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej; 3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Części niejawnej SWZ, w Załączniku nr 7 „Wykaz mienia” oraz Załączniku nr 8 Opis Przedmiotu Zamówienia” 4.Na podstawie art. 133 ust. 3 PZP Zamawiający udostępni szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tylko tym wykonawcom, którzy prowadzą działalność ubezpieczeniową i zwrócą się z odpowiednim wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych dotyczących opisu przedmiotu zamówienia i działalności ZDMiKP zamieszczonych w Załącznikach nr 7, 8 do SWZ (wzór wniosku – Załącznik nr 5 do SWZ) na zasadach określonych w ust. 5. Składanie wniosku o udostępnienie Części poufnej SWZ: 1) Wykonawca składa wniosek poprzez złożenie za pośrednictwem Platformy: a) wypełnionego i podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym Wniosku wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SWZ. Wykonawca może złożyć Wniosek na własnym formularzu, lecz jego treść i układ muszą być zgodne z formularzem załączonym do niniejszej Specyfikacji, b) pełnomocnictwo/a do reprezentowania wykonawcy, jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG), c) (o ile dotyczy) pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców występujących wspólnie, 2) Pełnomocnictwa pod rygorem nieważności przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3) We Wniosku należy podać dane identyfikacyjne wykonawcy oraz znak sprawy, którego Wniosek dotyczy. Należy podać także adres mailowy, na który zostaną przesłane pliki zawierające informacje poufne oraz numer telefonu, na który Zamawiający prześle hasło do zaszyfrowanych danych. 4) Wykonawca składa Wniosek za pośrednictwem Platformy, na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ. 5) Wykonawca może złożyć Wniosek o udostępnienie Części poufnej SWZ w całym okresie od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, jednak nie później niż do upływu terminu na składanie wyjaśnień do treści SWZ, o którym mowa w art. 135 ust. 2 PZP. Złożenie Wniosku po tym terminie może skutkować brakiem możliwości przekazania przez Zamawiającego danych w czasie zapewniającym Wykonawcy należyte przygotowanie oferty. 6) Wykonawca zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy treści udostępnionych mu informacji i dokumentów. 7) Otrzymane w ten sposób informacje przez wykonawców nie mogą być udostępniane innym osobom i podmiotom oraz muszą służyć tylko i wyłącznie przygotowaniu oferty w niniejszym postępowaniu przez podmioty uprawione do wykonywania działalności ubezpieczeniowej. Zamawiający zobowiązuje wykonawców do zachowania poufnego charakteru otrzymanych informacji. 5.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający odstąpił od podziału zamówienia na części z uwagi na potrzebę zapewnienia pełnej integralności ochrony ubezpieczeniowej. Objęcie jednym postępowaniem ubezpieczenia mienia oraz odpowiedzialności cywilnej pozwala uniknąć ryzyka powstania tzw. luk ubezpieczeniowych oraz sporów między różnymi ubezpieczycielami co do zakresu ich odpowiedzialności w przypadku szkód o charakterze mieszanym (np. uszkodzenie mienia własnego połączone z roszczeniem osoby trzeciej). Ponadto, skumulowanie ryzyk w ramach jednego portfela ubezpieczeniowego umożliwia uzyskanie korzystniejszych warunków cenowych (efekt skali) oraz znacząco upraszcza proces likwidacji szkód i zarządzania realizacją umowy, co jest kluczowe dla zapewnienia ciągłości działania jednostki budżetowej. 6.W zakresie podwykonawstwa, zastosowanie mają przepisy art. 462-465 Pzp.Wykonawca jest zobowiązany wskazać w Ofercie oraz w JEDZ części zamówienia (w % lub zakres rzeczowy), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Brak oświadczenia wykonawcy w tym zakresie oznaczać będzie, że wykonawca zamierza samodzielnie realizować całość zamówienia. Wykonawca odpowiada za działania, uchybienia, zaniedbania podwykonawcy, jak za swoje działania. 7.Nr sprawy: NZ.2551.18.2026 8.Zamówienie zostało ujęte w planie postępowań zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 09.03.2026 nr 2026/BZP 00026510/05/P.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66513000 Rechtsschutz- und Allgefahrenversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA:1.Termin realizacji zamówienia (okres ubezpieczenia) - 12 miesięcy tj. od dnia 01.06.2026. do 31.05.2027r., z możliwością wydłużenia okresu ubezpieczenia o okres kolejnych 12 miesięcy w ramach prawa opcji. UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW:1)Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych (art.118 ust. 1 PZP).2)W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane (art.118 ust. 2 PZP).3)Podmiot udostępniający zasoby, o ile wykonuje czynności wymagające zezwolenia w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2015r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, posiada aktualne zezwolenie właściwego organu nadzoru na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w grupach ryzyk, których dotyczy przedmiot zamówienia, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.4)Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (art. 118 ust. 3 PZP).5)Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz zawiera w szczególności (art. 118 ust. 4 PZP):a)nazwę i wskazanie siedziby podmiotu udostępniającego wykonawcy swoje zasoby,b) nazwę i wskazanie siedziby wykonawcy, któremu podmiot trzeci udostępnił swoje zasoby,c)określenie zamówienia publicznego, tj.:„Ubezpieczenie mienia oraz odpowiedzialności cywilnej Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy” - NZ.2551.18.2026 d) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, (tj. informacje, jakie konkretnie zasoby zostaną udostępnione); Zobowiązanie musi w sposób wyraźny i jednoznaczny wyrażać wolę udzielenia wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie, odpowiedniego zasobu,e)sposób wykorzystania przez wykonawcę zasobów innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, (tj. informacje, w jaki sposób udostępnione zasoby będą wykorzystywane przy wykonywaniu zamówienia publicznego),f)charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, (tj. informacje, na jakiej podstawie wykonawca będzie nimi dysponował),g)zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego, h)czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.6)Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.112 ust.2 pkt 4 PZP, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy. 7)Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. 8)Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby.TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA 1. Zamawiający zastosuje procedurę postępowania, o której mowa w art. 139 ust. 1 Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.POSTANOWIENIA DODATKOWE 1. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości odstąpienia od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, w związku z tym, że w postępowaniu nie zachodzi żadna z sytuacji określonych w art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69 Pzp. 4. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 94 i 96 Pzp. 5.Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 Pzp. WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIENIA: 1. Projektowane zapisy umowy w sprawie zamówienia publicznego zawarte zostały w załączniku Nr 6 do SWZ. 2. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją przez wykonawcę projektowanych postanowień umowy. 3. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania zmian postanowień zawartej umowy w sprawie zamówienia publicznego w granicach wyznaczonych przepisami ustawy Pzp, w tym art. 455 Pzp oraz w sposób, w zakresie i na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje opcję, o której mowa w art. 441 ust. 1 PZP. Prawo opcji dotyczy mienia o charakterze i przeznaczeniu tożsamym z mieniem opisanym w OPZ, nabytego lub objętego w zarząd przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy. Realizacja prawa opcji polegać będzie na: a)zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego np. zgłoszenie do ubezpieczenia nowego mienia lub uzyskanie praw do nowego mienia np. maszyn budowlanych, budynków i budowli, nowych środków trwałych np. zakup nowego sprzętu elektronicznego lub wyposażenia - po cenach (stawkach) jakie wykonawca określił w swojej ofercie (dla realizacji zamówienia podstawowego). Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego, Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. Usługa doubezpieczenia objęta prawem opcji (maksymalna wartość opcji) nie może przekroczyć 10% wartości (zakresu) zamówienia podstawowego. Przedmiotem opcji może być w szczególności: • ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości (zakresu) zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia w każdym roku polisowym; • ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości (zakresu) zamówienia podstawowego ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia w każdym roku polisowym; • ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (Załącznik nr 3 - formularz cenowy). b) wykonywaniu usług ubezpieczenia objętych zakresem zamówienia podstawowego przez okres kolejnych (dodatkowych) 12 miesięcy po zakończeniu realizacji zamówienia podstawowego tj. w okresie od dnia 01.06.2028r. do dnia 31.05.2029r. Wydłużenie okresu ubezpieczenia o okres dodatkowych 12 miesięcy objęte prawem opcji (maksymalna wartość opcji) nie może przekroczyć 110% wartości (zakresu) zamówienia podstawowego.