See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammaftale vedrørende forsikringsrådgivning og -mægling samt pensionsrådgivning
Beschreibung: Udbuddet vedrører indgåelse af rammeaftaler om levering af uvildig forsikringsrådgivning og -mægling samt pensionsrådgivning til Domea.dk s.m.b.a. og tilknyttede boligorganisationer. Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud og er opdelt i to delkontrakter: 1) Forsikringsrådgivning og -mægling 2) Pensionsrådgivning Leverandører kan ansøge om prækvalifikation til én eller begge delkontrakter.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til direktiv 2014/24/EU. Alle interesserede økonomiske aktører kan anmode om deltagelse. Ordregiver vil udvælge maksimalt 5 ansøgere pr. delkontrakt, som opfylder de fastsatte egnethedskrav, og som efter en vurdering af de indleverede oplysninger anses for bedst egnede til at afgive tilbud. De udvalgte ansøgere vil herefter blive opfordret til at afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66140000 Portfolioverwaltung, 66510000 Versicherungen, 66518000 Versicherungsmakler- und -agenturdienste, 66518100 Dienste von Versicherungsmaklern, 66519310 Versicherungsberatung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Uvildig forsikringsrådgivning og -mægling
Beschreibung: Rammeaftale vedrørende levering af uvildig forsikringsrådgivning og -mægling til Domea.dk samt tilknyttede boligorganisationer.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Uvildig pensionsrådgivning
Beschreibung: Rammeaftale vedrørende levering af uvildig pensionsrådgivning til Domea.dk og medarbejdere.