368932-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Sanierungsarbeiten – KAB-udbud - Istandsættelse af flytteboliger
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKAB-udbud - Istandsættelse af flytteboliger
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne.Udbuddet er opdelt i fem delaftaler på henholdsvis:Delaftale 1 - Ballerup Ejendomsselskab (Lundegården & Ellebo) (1.166 boliger)Delaftale 2 - Ballerup Ejendomsselskab (748 boliger)Delaftale 3 - Lyngby Boligselskab (Fortunen 12-14) (683 boliger)Delaftale 4 - Hvidovre Boligselskab (638 boliger)Delaftale 5 - Lyngby Boligselskab (635 boliger)Opgaverne omfatter:• Malerarbejde, ved fraflytning• Gulvarbejde, ved fraflytning• Rengøring, ved fraflytning• Tilkøbstimer og ydelser• Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
Interne Kennung257600457
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPRÆKVALIFIKATIONSSFASEN Aktivitet Starttidspunkt Offentliggørelse af udbudsbekendtgørelse og udbudsmateriale21.5.25Frist for spørgsmål12.6.25 kl. 10.00Frist for udsendelse af sidste rettelsesblad13.6.25Frist for ansøgning 02.7.25 kl. 9.00 Evaluering af ansøgninger3+4.7.25TILBUDSFASEN Aktivitet Starttidspunkt Opfordring til at afgive tilbud (meddelelse om prækvalifikation)4.7.25 kl. 23.59Frivillig besigtigelse for Tilbudsgivere6.8.25Frist for spørgsmål til tilbudsfasen13.8.25 kl. 10.00Frist for besvarelse af spørgsmål og udsendelse af eventuelle rettelsesblade i tilbudsperioden14.8.25 Frist for afgivelse af tilbud 28.8.25 kl. 10.00 Referencedialog (udsendelse af skema og modtagelse af besvarelse) 28.8-4.9.25Evaluering af tilbud og indhentning af dokumentation for oplysninger afgivet i ESPD28.8.25 – 29.9.25Forventet meddelelse om tildelingsbeslutning29.9.25Stand still-periode29.9.25 - 9.10.25Første mulige dato for kontraktindgåelse10.10.25Forventet opstart af aftale1.11.25
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453100 Sanierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45454100 Mit Instandsetzungsarbeiten verbundene Arbeiten, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1 - Ballerup Ejendomsselskab (Lundegården & Ellebo)
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne. Udbuddet er opdelt i fem delaftaler, og tilbudsgivere kan vinde flere. Delaftale 1 er Ballerup Ejendomsselskab (Lundegården & Ellebo) med 1.166 boliger Opgaven omfatter: • Malerarbejde, ved fraflytning • Gulvarbejde, ved fraflytning • Rengøring, ved fraflytning • Tilkøbstimer og ydelser • Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45432000 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, Wandverkleidungs- und Tapezierarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 45454100 Mit Instandsetzungsarbeiten verbundene Arbeiten, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2 - Ballerup Ejendomsselskab
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne. Udbuddet er opdelt i fem delaftaler, og tilbudsgivere kan vinde flere. Delaftale 2 er Ballerup Ejendomsselskab med 748 boliger. Opgaven omfatter: • Malerarbejde, ved fraflytning • Gulvarbejde, ved fraflytning • Rengøring, ved fraflytning • Tilkøbstimer og ydelser • Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3 - Lyngby Boligselskab (Fortunen 12-14)
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne. Udbuddet er opdelt i fem delaftaler, og tilbudsgivere kan vinde flere. Delaftale 3 er Lyngby Boligselskab (Fortunen 12-14) med 683 boliger. Opgaven omfatter: • Malerarbejde, ved fraflytning • Gulvarbejde, ved fraflytning • Rengøring, ved fraflytning • Tilkøbstimer og ydelser • Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4 - Hvidovre Boligselskab
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne. Udbuddet er opdelt i fem delaftaler, og tilbudsgivere kan vinde flere. Delaftale 4 er Hvidovre Boligselskab med 638 boliger. Opgaven omfatter: • Malerarbejde, ved fraflytning • Gulvarbejde, ved fraflytning • Rengøring, ved fraflytning • Tilkøbstimer og ydelser • Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5 - Lyngby Boligselskab
BeschreibungUdbuddet er et rammeudbud, hvor de bedste tilbud får tildelt delaftaler med KAB-Fællesskabet om istandsættelse af flytteboliger. Der vil være tre pladser på hver delaftale, hvor Tilbudsgiveren, der har indgivet det bedste tilbud på én delaftale, får den første prioritet, den Tilbudsgiver, der har givet det sekundære bedste tilbud på samme delaftale, vil få anden prioritet, og tredje bedste tilbud vil få tredje prioritet på delaftalen. Anden og Tredje prioritet er garanteret 10% af opgaverne. Udbuddet er opdelt i fem delaftaler, og tilbudsgivere kan vinde flere. Delaftale 5 er Lyngby Boligselskab med 635 boliger Opgaven omfatter: • Malerarbejde, ved fraflytning • Gulvarbejde, ved fraflytning • Rengøring, ved fraflytning • Tilkøbstimer og ydelser • Enkeltstående arbejdsopgaver, der kan tilkøbes.
LosLOT-0006