See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg i chodników na drogach powiatowych Powiatu Kłodzkiego w sezonie zimowym 2025/2026
Beschreibung: Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego są: usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie powiatu kłodzkiego podczas sezonu zimowego 2025/2026. Niniejsze zamówienie zostało podzielone na: 19 CZĘŚCI. Szczegółowy opis zamówienia zawarty został w dokumentach zamówienia (SWZ i załącznikach). Zgodnie z art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie zakazuje się wykonywania zamówienia publicznego z udziałem podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektywy 2014/24/UE, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia.
Interne Kennung: ZDP.241.25.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie miasta Kłodzka, gminy Kłodzko i gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach zamówienia podstawowego: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 330 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 25,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 297,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 22,5 godzin
Los: LOT-0002
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Kłodzko, gminy Bystrzyca Kł., gminy Szczytna, gminy Duszniki - Zdrój, gminy Lewin Kł. i gminy Polanica-Zdrój oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 360,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcin-kach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 324,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0003
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie gminy Kłodzko, gminy Szczytna i gminy Duszniki-Zdrój oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) – 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 350,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcin-kach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) – 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 315,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0004
Titel: „Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej (ul. Bobrownicka 1, 57-330 Szczytna) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • załadunek materiałów uszorstniających - do 160,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 20,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym nr 1 - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 4
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej (ul. Bobrownicka 1, 57-330 Szczytna) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 144,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 18,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 36,0 godzin
Los: LOT-0005
Titel: „Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki – składowisko materiałów Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej w Kłodzku”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na składowisku w Kłodzku (ul. Objazdo-wa 20, 57-300 Kłodzko) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania prze-jezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamó-wienia: • załadunek materiałów uszorstniających - do 130,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 20,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 5
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na składowisku w Kłodzku (ul. Objazdo-wa 20, 57-300 Kłodzko) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania prze-jezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 117,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 18,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 36,0 godzin
Los: LOT-0006
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie miasta Lądek-Zdrój, Gminy Lądek-Zdrój, gminy Stronie Śląskie i Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 3 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 3 szt.; • pług średni - 3 szt.; • pług ciężki - 3 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 500,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 6
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 3 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 3 szt.; • pług średni - 3 szt.; • pług ciężki - 3 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 450,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0007
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 400,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 20,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 7
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcin-kach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 360,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 18,0 godzin
Los: LOT-0008
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie Gminy Międzylesie i Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 500,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 8
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 450,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 36,0 godzin
Los: LOT-0009
Titel: „Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • załadunek materiałów uszorstniających - do 250,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 10,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 9
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej (ul. Zamenhofa 41, 57-500 Bystrzyca Kłodzka) oraz interwencyj-ne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 225,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 9,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 36,0 godzin
Los: LOT-0010
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodzko i Gminy Nowa Ruda oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 300,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 10
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 270,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0011
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie miasta Nowa Ruda i Gminy Radków oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD, ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 250,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmos-ferycznych.
Interne Kennung: Część11
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcin-kach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 2 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 2 szt.; • pług średni - 2 szt.; • pług ciężki - 2 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD, ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 225,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0012
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych na terenie Gminy Radków i Gminy Nowa Ruda oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 220,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 30,0 godzin
Interne Kennung: Część 12
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. UWAGA: Sprzęt może być skierowany na inne zadanie w przypadku potrzeby zatrudnienia dodatkowego sprzętu dla zwiększenia intensywności usługi ZUD ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 198,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 27,0 godzin
Los: LOT-0013
Titel: „Załadunek materiałów uszorstniających na pługopiaskarko-solarki oraz pogotowie dyspozycyjno-sprzętowe na bazie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie (ul. Młyńska 10, 57-400 Nowa Ruda) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamó-wienia: • załadunek materiałów uszorstniających - do 160,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 6,0 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 48,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 13
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: załadunek materiałów do zwalczania śliskości, na sprzęt wykorzystywany przy Zimowym Utrzymaniu Dróg na bazie siedziby Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie (ul. Młyńska 10, 57-400 Nowa Ruda) oraz interwencyjne usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności na wezwanie Zamawiającego. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • ładowarka, sprawna technicznie o minimalnej pojemności łyżki: 1 Mg ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • załadunek materiałów uszorstniających - do 144,0 godzin • odśnieżanie interwencyjne - do 5,4 godzin • dyżur na Obwodzie Drogowym - do 43,2 godzin
Los: LOT-0014
Titel: „Odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych nr 3356D odcinek granica powiatu kłodzkiego-Sokolec-Jugów, nr 3016D granica powiatu kłodzkiego-Sokolec i nr 3315D Sokolec-Ludwikowice Kłodzkie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 80,0 godzin • posypywanie dróg - do 60,0 godzin • odśnieżanie dróg i usuwanie błota pośniegowego - do 40,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych
Interne Kennung: Część 14
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: odśnieżanie i posypywanie dróg powiatowych (zwalczanie śliskości zimowej, usuwanie śniegu z jezdni dla utrzymania przejezdności), materiałami wykorzystywanymi do ich posypywania w czasie zimowego utrzymania dróg - na ostrych łukach, skrzyżowaniach z drogami, zjazdach, podjazdach, nieregularnie na prostych odcinkach. WYMAGANIA SPRZĘTOWE: • nośnik samochodowy do piaskarko-solarki i pługa, sprawny technicznie, z napędem na minimum dwie osie (przednią i tylną) - 1 szt.; • piaskarko-solarka o ładowności co najmniej 4 Mg - 1 szt.; • pług średni - 1 szt.; • pług ciężki - 1 szt.; Pług odśnieżny powinien być w należytym stanie technicznym, mieć równomierny docisk na całej długości oraz gumę dociskową w dobrym stanie technicznym. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie dróg - do 72,0 godzin • posypywanie dróg - do 54,0 godzin • odśnieżanie dróg i usuwanie błota pośniegowego - do 36,0 godzin
Los: LOT-0015
Titel: „Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych na terenie miasta Kłodzka”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) zwalczanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez odśnieżanie nawierzchni chodników i pokrywanie ich całej szerokości i długości materiałami likwidującymi śliskość (materiałami uszorstniającymi). b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast jego waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA znajduje się w SWZ. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: DO 50 WYJAZDÓW Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 15
Los: LOT-0016
Titel: „Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych na terenie Obwodu Drogowego nr 1 w Szczytnej”.
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) zwalczanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez odśnieżanie nawierzchni chodników i pokrywanie ich całej szerokości i długości materiałami likwidującymi śliskość (materiałami uszorstniającymi). b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast je-go waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA, znajduje się w SWZ. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 130,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmos-ferycznych.
Interne Kennung: Część 16
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) zwalczanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez odśnieżanie nawierzchni chodników i pokrywanie ich całej szerokości i długości materiałami likwidującymi śliskość (materiałami uszorstniającymi). b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast je-go waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA, znajduje się w SWZ. ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 117,0 godzin
Los: LOT-0017
Titel: „Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania ul. Sobieskiego, ul. Wojska Polskiego i chodników przy drogach powiatowych na terenie miasta Międzylesie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) Utrzymanie chodników i jezdni w okresie zimowym, tj. odśnieżanie i posypywanie materiałami likwidującymi śliskość zimową (sól drogowa, piasek) przy drogach powiatowych na terenie miasta Międzylesie. b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstnia-jącymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast jego waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1251). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA, znajduje się w SWZ. CZAS TRWANIA: 4 miesiące (od 01.12.2025 r. do 31.03.2026 r.) - wynagrodzenie w formie ryczałtu miesięcznego
Interne Kennung: Część 17
Los: LOT-0018
Titel: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w granicach administracyjnych miasta Lądek - Zdrój”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) utrzymanie chodników i jezdni w okresie zimowym tj. odśnieżanie i posypywanie materiałami likwidującymi śliskość zimową (sól drogowa, piasek) przy drogach powiatowych na terenie miasta Lądek - Zdrój. b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zi-mowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast jego waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powi-nien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA zawarty został w SWZ. CZAS TRWANIA: 4 miesiące (od 01.12.2025 r. do 31.03.2026 r.) - wynagrodzenie w formie ryczałtu miesięcznego
Interne Kennung: Część 18
Los: LOT-0019
Titel: „Wykonanie usług w zakresie zimowego utrzymania chodników przy drogach powiatowych na terenie Obwodu Drogowego nr 3 w Nowej Rudzie”
Beschreibung: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) zwalczanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez odśnieżanie nawierzchni chodników i pokrywanie ich całej szerokości i długości materiałami likwidującymi śliskość (materiałami uszorstniającymi). b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast je-go waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA zawarty został w SWZ ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES PODSTWOWY: Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach w/w zamówienia: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 200,0 godzin Rzeczywista ilość jednostek obmiarowych wynikać będzie z panujących warunków atmosferycznych.
Interne Kennung: Część 19
Beschreibung der Optionen: ZAKRES ZADANIA OBEJMUJE: a) zwalczanie śliskości zimowej (gołoledzi, lodowicy, śliskości pośniegowej) poprzez odśnieżanie nawierzchni chodników i pokrywanie ich całej szerokości i długości materiałami likwidującymi śliskość (materiałami uszorstniającymi). b) zasady zimowego utrzymania chodników: • nawierzchnia chodnika powinna być odśnieżona i posypana materiałami uszorstniającymi na całej swej długości i szerokości; • odśnieżanie należy prowadzić poprzez zgarnięcie śniegu na chodniku wzdłuż krawężnika lub obrzeża pod warunkiem, że pozostawiony wolny pas chodnika umożliwia swobodny ruch pieszych i nie utrudnia spływu wody do kanalizacji deszczowej; • niedopuszczalne jest pozostawienie zalegającego śniegu na zejściach do przejść dla pieszych; • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu opadów, powinno nastąpić w czasie zapewniającym zachowanie drożności na chodniku (bezpiecznej komunikacji pieszych). • odśnieżanie i posypywanie nawierzchni chodnika po wystąpieniu nocnych opadów, powinno nastąpić w takim czasie, aby całkowite zakończenie prac zawiązanych z zimowym utrzymaniem nastąpiło najpóźniej do godziny 6:30 rano. • materiał do likwidacji śliskości zimowej jest po stronie Wykonawcy usługi. c) wymogi techniczne odnośnie pojazdów biorących udział w zimowym utrzymaniu chodników: • aby nie dopuścić do uszkodzenia chodnika przy wykonywaniu zimowego utrzymania dróg, szerokość pojazdu nie może być większa niż szerokość chodnika, natomiast je-go waga całkowita nie może przekraczać: 2,5 tony (nośność chodnika); • pojazd biorący udział przy wykonywaniu zimowego utrzymania chodników powinien być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjne zgodne z przepisami ustawy z dnia 20czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 z późn. zm.). SZCZEGÓŁOWY ZAKRES RZECZOWY ZADANIA zawarty został w SWZ ZAKŁADANA ILOŚĆ PRACY: ZAKRES OBJĘTY PRAWEM OPCJI Zestawienie rodzaju usług oraz ich planowana ilość do wykonania w ramach tzw. prawa opcji: • odśnieżanie i posypywanie chodników - do 180,0 godzin