369197-2026 - Wettbewerb
Polen – Umhänge – Dostawa płaszczy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa płaszczy
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa : -w ramach zamówienia podstawowego w ilości 700 szt. płaszczy (damskich i męskich); -w ramach prawa opcji maksymalnie w ilości do 700 szt. płaszczy (damskich i męskich). 2.Przedmiot zamówienia określony został we Wspólnym Słowniku Zamówień i oznaczony kodem CPV: 18212000 -8- płaszcze. 3.W ramach realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w SWZ. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym. 4.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. W przedmiotowym postępowaniu podział zamówienia na części spowodowałby automatyczny wzrost ceny jednostkowej płaszcza (z uwagi na wzrost kosztów produkcji), co w konsekwencji doprowadziłoby do wzrostu kosztów realizacji całego zamówienia. Takie działanie byłoby sprzeczne z ustawą o finansach publicznych. 5.Ceny jednostkowe netto przedmiotu dostawy w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia w ramach opcji będą takie same. 6.Dostarczony w ramach realizacji zamówienia przedmiot musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz musi być nowy i musi pochodzić z bieżącej produkcji. 7.O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej odrębnym oświadczeniem, w terminie nie później niż w ciągu 30 dni liczonych od dnia podpisania umowy. W oświadczeniu Zamawiający poda ostateczną liczbę i rozmiary przedmiotu umowy zamawianego w ramach prawa opcji. 8.Wymagania Zamawiającego określono szczegółowo w Opisach przedmiotu zamówienia (Specyfikacjach Technicznych) stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 1 a oraz 1b do niniejszej SWZ oraz w Projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ . 9.Po podpisaniu umowy, przed uruchomieniem produkcji docelowej, Wykonawca dostarczy do Zamawiającego wzór przedmiotu umowy (2 egzemplarze) w rozmiarze określonym przez Zamawiającego wraz z wymaganymi dokumentami - w terminie do 45 dni, liczonych od dnia podpisania umowy. Szczegółowe informacje zawarto w § 2 Projektu umowy, stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ. 10.W związku z tym, iż autorem Opisu przedmiotu zamówienia (Specyfikacji Technicznej) płaszcza damskiego i męskiego jest Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi (90-505) przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 3, Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia z ww. instytutem odpłatnej, niewyłącznej umowy licencji zgodnie z § 3 ust. 2 projektu umowy określonym w Załączniku nr 3 do SWZ. 11.Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty wydania przedmiotu z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu do użytkowania po upływie okresu jej przechowywania gwarancja nie obowiązuje (wydłużenie okresu gwarancji udzielonej na przedmiot zamówienia stanowi jedno z kryteriów oceny ofert).
Interne KennungSprawa nr 54/BF/BTiZ/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ pn.: ”Kryteria kwalifikacji” dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji” i w związku z tym wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w Części IV JEDZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. [Edytowalna wersja formularza dostępna na stronie Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/baza-wiedzy/prawo-zamowien-publicznych-regulacje/prawo-krajowe/jednolity-europejski-dokument-zamowienia ] natomiast instrukcja przygotowania „JEDZ” w wersji elektronicznej (ESPD)znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/uzp/elektroniczne-narzedzie-do-wypelniania-jedzespd Na stronie prowadzonego postępowania Zamawiający umożliwia wykonawcom skorzystanie ze wstępnie wypełnionego JEDZ z nazwą postępowania i numerem ogłoszenia. 2. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą Oświadczenia dotyczącego przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L 2014.229.1 z późn. zm), które ustanawia ogólnounijny zakaz udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych w państwach członkowskich Unii Europejskiej – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców. W przypadku podmiotu udostępniającego zasoby, oświadczenie o którym mowa powyżej, składa podmiot udostępniający zasoby – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ. 3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby należy złożyć wraz z ofertą (w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby) do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego/tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, musi określać w szczególności: -zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego; -sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia – przykładowy wzór zobowiązania stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynikać będzie, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18212000 Umhänge
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennungczęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenWykonawca zrealizuje zamówienie podstawowe w terminie do 130 dni, liczonych od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 18.12.2026 r., a w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji – Wykonawca zrealizuje opcję do 130 dni, liczonych od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z opcji, lecz nie później niż do dnia 18.12.2026 r.