See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af kontrakt vedrørende levering af fodtøj til politiet
Beschreibung: Rigspolitiet har udbudt en kontrakt med en varighed på 6 år. Kontrakten omfatter levering af følgende typer fodtøj (produkter) til dansk politi: Støvlet (vinter og sommer), patruljestøvle (vinter og sommer), terrænstøvle (vinter og sommer), patruljesko (let og kraftig), varm støvle, sikkerhedsstøvle, polarstøvle, støvle og støvlet til international tjeneste og fin uniformsko. Kunden er ikke forpligtet til at aftage en bestemt minimumsmængde af de af Kontrakten omfattede Produkter, og den anslåede værdi er således et skøn over det forventede forbrug i hele kontraktperioden.
Interne Kennung: 2025-178281
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18800000 Schuhwerk
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör, 18810000 Schuhwerk, ohne Sport- und Sicherheitsschuhe, 18811000 Wasserdichtes Schuhwerk, 18812000 Schuhe mit Teilen aus Gummi oder Kunststoff, 18812300 Straßenschuhe mit Oberteil aus Gummi oder Kunststoff, 18813000 Schuhe mit Oberteil aus Leder, 18813300 Straßenschuhe, 18814000 Schuhe mit Oberteil aus Textilien
5. Los
Los: LOT-0000