2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mechanické a chemické hubení nežádoucí vegetace u správ tratí OŘ BNO 2026-2028
Beschreibung: Předmětem díla je provádění odborného hubení nežádoucí vegetace v okolí železničních tratí a vleček v určeném rozsahu zadavatele. Cílem je zajistit bezpečný a plynulý provoz železniční dopravy a současně chránit infrastrukturu před škodami způsobenými vegetací. Dodavatel provede práce tak, aby byla zajištěna dlouhodobá účinnost a minimalizovány následné náklady na údržbu. Součástí díla je pravidelná kontrola vegetačního stavu v jednotlivých regionech podle harmonogramu stanoveného zadavatelem. Na základě těchto informací dodavatel navrhne a provede nejvhodnější způsob zásahu. Použit bude selektivní postřik, kdy je herbicid aplikován pouze na místa výskytu plevele, nikoliv plošně. Tento postup zajistí šetrnější přístup k životnímu prostředí a zároveň vyšší účinnost zásahu. Dodavatel je povinen používat pouze schválené přípravky a technologie v souladu s právními předpisy a bezpečnostními normami. Součástí díla je i mechanické odstranění porostů tam, kde není vhodná chemická aplikace. Práce budou prováděny tak, aby nebyl narušen provoz na železničních tratích a vlečkách. Dodavatel zajistí koordinaci s provozovateli tratí a bude respektovat jejich provozní omezení. Po každém zásahu bude provedena kontrola účinnosti a dokumentace provedených prací. Zadavatel bude pravidelně informován o průběhu, rozsahu a výsledcích provedených zásahů. Rozsah díla zahrnuje všechny úseky tratí a vleček uvedené v příloze. Dodavatel zajistí dostatečné personální a technické kapacity, aby mohl provést práce v požadovaném termínu. Součástí díla je rovněž evidence použitých prostředků, pracovních postupů a výsledků zásahu. Při realizaci díla bude kladen důraz na minimalizaci chemické zátěže, ochranu vodních zdrojů a bezpečnost pracovníků. Dodavatel provede i následné vyhodnocení účinnosti a navrhne případná zlepšení pro příští období. Výsledkem díla bude dlouhodobě udržitelný stav tratí a vleček bez nežádoucí vegetace.
Interne Kennung: 63925110
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77312100 Unkrautvernichtung
5. Los
Los: LOT-0001