369579-2026 - Wettbewerb
Polen – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Przełożenie koryta rowu PG-31 wraz z przebudową urządzeń drenarskich oraz budową suchego zbiornika przeciwpowodziowego na końcowym odcinku przebudowywanego rowu PG-3
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przełożenie koryta rowu PG-31 wraz z przebudową urządzeń drenarskich oraz budową suchego zbiornika przeciwpowodziowego na końcowym odcinku przebudowywanego rowu PG-3
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych, polegających na przełożeniu koryta rowu PG-31 w celu rozwiązania kolizji z terenem planowanego lotniska (Zadanie inwestycyjne 1) oraz planowanymi robotami związanymi z budową tunelu kolejowego (Zadanie inwestycyjne 2), a także świadczenie usług utrzymania i konserwacji oraz kontroli stanu technicznego wybudowanych obiektów w ramach Zadania Inwestycyjnego 1. Zakres Podstawowy zamówienia obejmuje: 1) opracowanie dokumentacji projektowej (wykonawczej) oraz wykonanie robót budowlanych dla zamierzenia pn.: „Budowa rowów PG-31 i PG-31A wraz z budową suchego zbiornika przeciwpowodziowego, rozbiórką koryt rowów PG-31 i PG-3, rozbiórką, przebudową i budową infrastruktury towarzyszącej oraz zagospodarowaniem terenu w ramach Inwestycji pod nazwą Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z urządzeniami i obiektami niezbędnymi do jego funkcjonowania” w ramach Zadania inwestycyjnego 1, 2) utrzymanie, konserwacja oraz prowadzenie działań kontrolnych dla obiektów wybudowanych w ramach Zadania inwestycyjnego 1. Szczegółowy zakres przedmiotu Zamówienia został zawarty w PFU. Sposób realizacji Zamówienia został zawarty w Projekcie Umowy.
Interne Kennung: FZA.2510.43.2025/IS/66
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren, 71356100 Technische Überwachung, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45112100 Grabenaushub, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45247000 Bauarbeiten für Dämme, Kanäle, Bewässerungskanäle und Aquädukte, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren, 71356100 Technische Überwachung, 45100000 Baureifmachung, 45110000 Abbruch von Gebäuden sowie allgemeine Abbruch- und Erdbewegungsarbeiten, 45112100 Grabenaushub, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45240000 Wasserbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45247000 Bauarbeiten für Dämme, Kanäle, Bewässerungskanäle und Aquädukte
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień w ramach prawa opcji. Zakres Zamówienia Opcjonalnego obejmuje: 1) Zamówienie Opcjonalne 1, polegające na opracowaniu projektu technicznego i wykonaniu robót budowlanych w ramach Zadania inwestycyjnego 2, polegających na przekierowaniu wód z górnej części zlewni rowu PG-31 do rowu P-31 w celu rozwiązania kolizji z budową tunelu kolejowego, 2) Zamówienie Opcjonalne 2, polegające na wydłużeniu usług utrzymania i eksploatacji obiektów i urządzeń wodnych, zrealizowanych w ramach Zadania inwestycyjnego 1, po zakończeniu podstawowego zakresu zamówienia przez okres jednego roku, z możliwością wydłużenia na kolejny rok do maksymalnie 5 lat. Zamawiający ma prawo do maksymalnie 5-cio krotnego uruchomienia zadania Opcjonalnego 2. 2. Szczegółowe informacje na temat zakresu Zamówienia Opcjonalnego zostały zawarte w PFU. 3. Zamawiający może skorzystać z Zamówienia Opcjonalnego na zasadach określonych w Projekcie Umowy.