369753-2026 - Ergebnis
Polen – Bau von Kompostierungsanlagen – „Rozbudowa kompostowni odpadów na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. w Czarnówku”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Rozbudowa kompostowni odpadów na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” Sp. z o.o. w Czarnówku”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest drugi etap rozbudowy istniejącej kompostowni, który zwiększy przepustowość obecnej instalacji o kolejne 9500 Mg/rok. 2. W roku 2019/2020 wybudowano 4 spośród 6 projektowanych reaktorów kompostowni, 3 z nich uzbrojono w infrastrukturę. Aktualnie planuje się budowę 2 kolejnych reaktorów oraz dokończenie prac budowlanych i uzbrojenie wybudowanego (pustego) reaktora o łącznej mocy przerobowej 9500 Mg/rok. 3. Reaktory zrealizowane w ramach przedmiotowego projektu, będą służyły do przetwarzania bioodpadów selektywnie zebranych (odpady zielone i inne bioodpady, w szczególności odpady kuchenne) na kompost użytkowy. 4. Planowana do budowy w drugim etapie instalacja obejmie budowę 2 nowych reaktorów i wyposażenie technologiczne oraz dokończenie prac budowlanych 3 reaktora i obejmować będzie:  Budowa 2 bioreaktorów o konstrukcji żelbetowej odpornej na działanie agresywnego środowiska panującego wewnątrz bioreaktorów,  Budowę systemu napowietrzania, składającego się z wentylatorów oraz kanałów napowietrzania zapewniających odpowiednie napowietrzanie kompostowanych odpadów w 3 reaktorach,  Budowę systemu sterowania i monitoringu, który kontroluje oraz dokumentuje parametry procesu kompostowania w 3 reaktorach,  Budowę zabezpieczeń przed opadami atmosferycznymi oraz odorami w 3 reaktorach,  Budowę systemu zraszania zlokalizowanego wewnątrz bioreaktorów, oddzielnie dla każdego reaktora (w 3 reaktorach),  Budowę systemu odprowadzania i zawracania odcieków procesowych, w 3 reaktorach,  Budowę infrastruktury: wodociągowej, kanalizacji technologicznej, kanalizacji deszczowej, instalacji AKPiA w zakresie niezbędnym do przyłączenia 3 reaktorów. 5. Planowana do budowy w drugim etapie instalacja do kompostowania składać się będzie z następujących obiektów, urządzeń i infrastruktury: 1) Dwóch nowych bioreaktorów o konstrukcji żelbetowej odpornej na działanie agresywnego środowiska panującego wewnątrz bioreaktorów, każdy reaktor o wymiarach ok. 27,65 m długości, ok. 6 m szerokości, ok. 6,38 m wysokości w kalenicy i ok. 3,6 m wysokości w ścianach bocznych. Bioreaktory to obiekty jednokondygnacyjne na planie prostokąta, z których każdy przykryty jest dachem tunelowym. Konstrukcja dachu z łuków stalowych, pokrycie dachu plandeką z pasami doświetlającymi. 2) Każdy z bioreaktorów (2 nowe i 1 wymagający doposażenia) należy wyposażyć w instalację zraszaczową, instalację wentylacji technologicznej, instalację wentylacji napowietrzającej, instalację odciekową, instalację teletechniczną. 3) Bioreaktor wymagający doposażania w zakresie budowlanym trzeba oczyścić, zaimpregnować ściany reaktora, wykonać posadzki P-2 wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi i przeciwwodnymi oraz wykonać zadaszenie. 4) Dokumentacja projektowa obejmuje 6 bioreaktorów (3 zbudowane i uruchomione, 1 wybudowany w zakresie konstrukcyjnym, ale nie uzbrojony i 2 do wybudowania i uzbrojenia). 5) Rysunek dokumentacji powykonawczej (3 reaktory i 4 pusty) stanowi załącznik do SWZ. 6) Kontener wentylatorowni: jest to fabrycznie zmontowany kontener, zawierający komplet infrastruktury, niezbędnej do napowietrzania (wentylatory) i sterowania i wizualizacji procesem kompostowania dla 3 bioreaktorów, jest miejsce do montażu infrastruktury dla kolejnych 3 bioreaktorów. 7) Istniejący wentylator wyciągowy obsługujący obecne 3 reaktory maga wymiany na większy, zgodny z dokumentacją projektową, pozwalający na obsługę dodatkowych 3 reaktorów. 8) Zwraca się uwagę, że część prac przyłączeniowych będzie realizowana w obrębie i pod kontenerem wentylatorowi, co może stanowić utrudnienie i konieczność wykonywania prac ręcznie. 9) Zwraca się uwagę na konieczność utrzymania eksploatacji istniejących reaktorów w okresie robót budowalnych i wyposażenia, zatem wymagane prace montażowe, przyłączeniowe i inne nie mogą powodować wyłączenia istniejącej instalacji na czas dłuższy niż 24 godziny. 10) System sterowania, monitoringu i wizualizacji, który kontroluje oraz dokumentuje parametry procesu kompostowania. Zakłada się osobny system sterowania, wizualizacji i monitoringu dla planowanych, nowych bioreaktorów. Wymaga się dostawy, montażu i instalacji kompletnego systemu komputerowego wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprzyrządowaniem oraz oprogramowaniem w tym czujnikami temperatury i wilgotności w 3 bioreaktorach. Minimalny zakres systemu jest zbliżony do obecnie funkcjonującego na terenie zakładu tj.: zespół 6 lanc pomiarowych temperatury i wilgotności (po 2 lance na bioreaktor), urządzenie sterownicze (które kontroluje i zarządza napowietrzaniem i wentylatorami, analizuje odczytane temperatury i wilgotność, zapisuje istotne dane systemowe), panel obsługi (wpięcie w nowy dostarczony przez Wykonawcę komputer PC lub laptop) z wizualizacją procesu i gromadzeniem i przetwarzaniem danych. 11) Wymaga się by system umożliwiał zdalny podgląd procesów i zdalną możliwość sterowania procesami. 12) W odniesieniu do biofiltra należy zapewnić mierzenie i możliwość rejestracji temperatury i wilgotności złoża filtrującego oraz sterowania nawilżaniem i napowietrzaniem biofiltra. Lanca pomiarowa powinna być ze stali nierdzewnej, hermetycznie szczelna, z przedziałem pomiaru temperatury 2-102oC. 13) Inne instalacje (zewnętrzna instalacja kanalizacji napowietrzającej, zewnętrzna instalacja wody technologicznej na potrzeby zraszania, instalacja wentylacji technologicznej), 14) Instalacje aparatury kontrolno - pomiarowej i automatyki. 15) Instalacje elektryczne, w tym: złącza kablowe, linie zasilające urządzenia technologiczne, skrzynki przyłączeniowe, ogrzanie rynien i rur spustowych, ochronę przed porażeniem prądem elektrycznym. Obiekty zostaną zaopatrzone w energię elektryczną z istniejącej stacji transformatorowej. 16) Instalacja wentylacji napowietrzającej, instalacja odciekowa oraz pozostałe są zakończone zaworami odcinającymi i zaślepione za tunelem technologicznym nr 4. ciąg dalszy poniżej w ogłoszeniu
Vorherige Bekanntmachung150781-2026
Interne Kennung6/12/2025/kompostownia
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45253800 Bau von Kompostierungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45111291 Erschließungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungSzczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz warunki udziału zawarte są w SWZ oraz załączniku nr 2 (wzór umowy).