See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Afereseudstyr AUH (32506, 32482)
Beschreibung: Blodbank og Immunologi samt Afdeling for Nyresygdomme på Aarhus Universitetshospital (AUH) udfører en række højt specialiserede aferesebehandlinger. For at opnå den højeste patientsikkerhed og sikre et ensartet og stringent arbejdsflow ønsker afdelingerne at gennemføre alle aferesebehandlinger på én og samme type udstyr.
Interne Kennung: -
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 4