369859-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen – EU-udbud på levering af måtter (vask og leje/køb)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud på levering af måtter (vask og leje/køb)
BeschreibungUdbuddet omfatter 4 delkontrakter, hvoraf én omhandler køb af måtter til et antal kommuner og de tre andre omhandler vask og leje af måtter for et antal kommuner.
Interne Kennung687288
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste, 98312000 Textilreinigung, 39532000 Matten
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelkontrakt 1 - køb af måtter
BeschreibungDelkontrakt 1 vedrører køb af éntremåtter.
Interne Kennung687289
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39532000 Matten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39532000 Matten
LosLOT-0002
TitelDelkontrakt 2 - Vask og leje af entrémåtter, børnemåtter og budskabsmåtter
BeschreibungDelkontrakt 2 vedrører en vaskeløsning, hvor leverandøren udskifter ordregivers måtter med rene med et aftalt interval.
Interne Kennung690435
LosLOT-0003
TitelDelkontrakt 3 - Vask og leje af børnemåtter
BeschreibungDelkontrakt 3 vedrører en vaskeløsning, hvor leverandøren udskifter ordregivers børnemåtter med rene med et aftalt interval.
Interne Kennung690437
LosLOT-0004
TitelDelkontrakt 4 - Vask og leje af børnemåtter og budskabsmåtter
BeschreibungDelkontrakt 4 vedrører en vaskeløsning, hvor leverandøren udskifter ordregivers børnemåtter og budskabsmåtter med rene med et aftalt interval.
Interne Kennung726850
Haupteinstufung (cpv): 98312000 Textilreinigung