2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa oraz wdrożenie infrastruktury techniczno-systemowej, sprzętu i oprogramowania wraz ze świadczeniem usług” w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz wdrożenie infrastruktury techniczno-systemowej, sprzętu i oprogramowania wraz ze świadczeniem usług w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa SP ZOZ Szpitala Powiatowego im. E. Biernackiego w Opocznie”. Zamówienie stanowiące przedmiot zamówienia realizowane jest w ramach Inwestycji D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia, ze środków pochodzących z europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności - KPO), na podstawie Umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0468/25/KPO/2049/2026/41 o objęcie wsparciem z planu rozwojowego przedsięwzięcia, o którym mowa w ust. 1, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a SP ZOZ Szpitalem Powiatowym im. E. Biernackiego w Opocznie. 2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 5 części (Zadania nr 1–5), zgodnie z opisem zamieszczonym w Rozdziale XXIII SWZ. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 7 do SWZ, odrębnie dla każdego zadania. 4.Pozostałe wymagania dotyczące realizacji zamówienia oraz zasady współpracy między zamawiającym, a wykonawcą określają projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiące Załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 343666-2026
Interne Kennung: DZP i PF.270.2.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z 2025 r. poz. 620, 769, 794, 1165, 1173, 1235), skraca termin składania ofert do 15 dni z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia finansowanego ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) D1.1.2 „Transformacja cyfrowa opieki zdrowotnej”. Przedmiot zamówienia jest w całości finansowany ze środków projektu pn. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia, ze środków pochodzących z europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności (Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności - KPO), na podstawie Umowy nr KPOD.07.03-IP.10-0468/25/KPO/2049/2026/41 o objęcie wsparciem z planu rozwojowego przedsięwzięcia, zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia a SP ZOZ Szpitalem Powiatowym im. E. Biernackiego w Opocznie. Zamawiający zobowiązany jest do rozliczenia środków finansowych w nieprzekraczalnym terminie do dnia kwalifikowalności wydatków, tj. 15 lipca 2026r. Z dokumentacji projektu wynika, że termin ten nie podlega przedłużeniu. Zachowanie podstawowego terminu, tj. co najmniej 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, uniemożliwiłoby przeprowadzenie postępowania, zawarcie umowy i zrealizowanie przedmiotu zamówienia przed upływem wskazanej daty rozliczenia finansowania. W konsekwencji, brak skrócenia terminu składania ofert będzie skutkować uznaniem wydatków za niekwalifikowalne oraz koniecznością zwrotu części lub całości dofinansowania. Podstawowy termin składania ofert (35 dni) w połączeniu z kolejnymi etapami postępowania powoduje przekroczenie daty końcowej kwalifikowalności wydatków. Dodatkowo należy uwzględnić czas niezbędny na przygotowanie i zatwierdzenie dokumentacji do rozliczenia wydatków, co jeszcze bardziej skraca Zamawiającemu dostępny harmonogram. W związku z tym zachodzi pilna i uzasadniona potrzeba udzielenia zamówienia w rozumieniu art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp, poprzez skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, aby zapewnić zawarcie umowy i zrealizowanie przedmiotu zamówienia w terminie umożliwiającym rozliczenie środków finansowych do dnia [15-07-2026]. Zamawiający wskazuje przy tym, że składanie ofert odbywać się będzie w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy PZP.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z zapisami zawartymi w SWZ i jej załącznikach. Znak sprawy: DZP i PF.270.2.2026. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem elektronicznej Platformy eZamawiający, która znajduje się pod adresem: https://szpitalopoczno.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 Dostawa systemu do elektronicznego zbierania zgód pacjentów i archiwizacji oraz sprzętu komputerowego
Beschreibung: Zadanie 1 Dostawa systemu do elektronicznego zbierania zgód pacjentów i archiwizacji oraz sprzętu komputerowego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48326100 Digitales Abbildungssystem, 30231300 Bildschirme
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 Przeprowadzenie audytu końcowego, przeglądu i aktualizacji dokumentacji SZBI oraz szkoleń pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa
Beschreibung: Zadanie 2 Przeprowadzenie audytu końcowego, przeglądu i aktualizacji dokumentacji SZBI oraz szkoleń pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72800000 Computerrevision und -prüfung
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 Świadczenie usług serwisowych oraz nadzoru autorskiego systemu PACS INFINITT na okres 36 miesięcy, integracja z PUI oraz endoskopią
Beschreibung: Zadanie 3 Świadczenie usług serwisowych oraz nadzoru autorskiego systemu PACS INFINITT na okres 36 miesięcy, integracja z PUI oraz endoskopią
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 72263000 Software-Implementierung
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 Rozbudowa oprogramowania szpitalnego HIS
Beschreibung: Zadanie 4 Rozbudowa oprogramowania szpitalnego HIS
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 48180000 Medizinsoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 79132000 Beglaubigungsdienste, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie 5 Dostawa i wdrożenie infrastruktury techniczno-systemowej.
Beschreibung: Zadanie 5 Dostawa i wdrożenie infrastruktury techniczno-systemowej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48780000 Softwarepaket für die System-, Speicher- und Inhaltsverwaltung, 72263000 Software-Implementierung, 79132000 Beglaubigungsdienste, 48600000 Datenbank- und -Betriebssoftwarepaket, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 32420000 Netzausrüstung, 30214000 Arbeitsplätze, 48180000 Medizinsoftwarepaket