370553-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Zakupu mobilnego sprzętu komputerowego do obsługi egzaminów OSCE wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem dla jednostki organizacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakupu mobilnego sprzętu komputerowego do obsługi egzaminów OSCE wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem dla jednostki organizacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup mobilnego sprzętu komputerowego do obsługi egzaminów OSCE wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem dla jednostki organizacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 2. Przedmiot zamówienia należy zrealizować w oparciu o założenia określone w Specyfikacji asortymentowo-cenowej (załącznik nr 2 do SWZ), Specyfikacji technicznej (załącznik nr 3 do SWZ) oraz na zasadach i warunkach określonych we wzorze umowy obejmującym projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z § 9 projektowanych postanowień Umowy (załącznik nr 5 do SWZ)
Interne KennungRZP/PN/33/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp, skraca termin składania ofert do min. 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Podstawą skrócenia jest opublikowanie w dniu 16.01.2026 r. (co spełnia wymóg min. 35 dni przed wszczęciem postępowania) w Dzienniku Urzędowym UE wstępnych ogłoszeń informacyjnych dotyczących przedmiotowego zamówienia: 1) Komputery (urządzenia komputerowe) – nr 2026/S 11-32652, 2) System informacji klinicznej (pakiety oprogramowania) – nr 2026/S 11-31190, 3) Serwery (systemy i serwery informacyjne) – nr 2026/S 11-32441. Wstępne ogłoszenia zawierały wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji, i zostały również zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w dniu 16.01.2026 r
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 2. W związku z tym, że postępowanie prowadzone jest wg przepisów dla dostaw nie obowiązuje art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 12 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesyłania danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR) 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w Rozdziale 26 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen, 48517000 IT-Softwarepaket, 48820000 Server
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup mobilnego sprzętu komputerowego do obsługi egzaminów OSCE wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem dla jednostki organizacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Interne KennungZakup mobilnego sprzętu komputerowego do obsługi egzaminów OSCE wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem dla jednostki organizacyjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu o 10 sztuk mobilnych stanowisk OSCE przewidzianych w Specyfikacji asortymentowo-cenowej, również w sytuacji wyczerpania kwoty maksymalnej Umowy przeznaczonej na zrealizowanie zamówienia podstawowego. 3. Prawo opcji realizowane będzie na następujących zasadach: 1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; 2) cena jednostkowa za jedną sztukę mobilnego stanowiska OSCE w ramach prawa opcji, o którym mowa w ust. 2 (opcja ilościowa) będzie identyczna jak cena jednostkowa w ramach zamówienia podstawowego określona w Specyfikacji asortymentowo–cenowej dołączonej do oferty złożonej przez Wykonawcę (załącznik nr 2 do Umowy); 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem – opcja znajdzie zastosowanie i wiąże Strony na podstawie jednostronnej dyspozycji (oświadczenia woli Zamawiającego); 4) prawo opcji jest realizowane na podstawie Umowy podstawowej zawartej z Wykonawcą i skorzystanie z niego nie wymaga zawierania aneksu; 5) z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w terminie obowiązywania Umowy z Wykonawcą (zgodnie z treścią ust. 5). 4. W przypadku opcji ilościowej, o której mowa w ust. 2, Zamawiający określa maksymalną wartość opcji przez wskazanie ilościowego rozszerzenia zamówienia podstawowego. 5. Wykonawca nie może odmówić wykonania Umowy w zakresie objętym opcją, o ile tylko Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji (o którym mowa w ust. 3 pkt 4) w terminie obowiązywania Umowy.