3709-2024 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – Udzielenie kredytu Gminie Lyski o łącznej wysokości 6 400 000,00 zł
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu Gminie Lyski o łącznej wysokości 6 400 000,00 zł
Beschreibung: 1) przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu Gminie Lyski w wysokości 6 400 000,00 zł na sfinansowanie deficytu budżetu Gminy w wysokości 5 902 595,64 zł oraz spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek w wysokości 497 404,36 zł; 2) oprocentowanie: zmienne; 3) stopa bazowa do ustalenia oprocentowania: a) do oferty: według stawki WIBOR 1M z 31.10.2023 r. + marża banku (w przypadku ustawowej likwidacji wskaźnika WIBOR, będzie to wskaźnik wskazany przez ustawodawcę); c.d. w sekcji II.2.4)
Interne Kennung: ZP.271.14.2023.RFN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: b) do umowy: kredyt jest oprocentowany wg stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy oraz stałej marży banku. Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy, powiększoną o marżę wykonawcy. Czyli np. odsetki od 1 listopada – WIBOR 1M – 31 października. Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca; 4) raty – płatne kwartalnie. 5) okres spłaty kredytu do dnia 31.12.2041 r., w tym okres karencji do dnia 31.12.2031 r. 6) odsetki od kredytu: spłata odsetek w okresach miesięcznych płatnych w miesiącu następnym po upływie miesiąca, za który są naliczane, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez bank kredytobiorcy, w terminie 3 dni od jego otrzymania. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. Do naliczenia odsetek należy przyjąć, że rok liczy 365 dni (w przypadku roku przestępnego 366 dni) a miesiąc rzeczywistą ilość dni; 7) kwota uruchomionego kredytu zostanie przelana na podstawie pisma Zamawiającego na konto wskazane przez Zamawiającego do 3 dni po złożeniu pisma; należy przyjąć możliwość niezaciągania kredytu lub uruchomienia kredytu w mniejszej kwocie niż wskazana w SWZ/ umowie oraz możliwość uruchomienia kredytu w transzach; minimalna kwota jaka zostanie uruchomienia to 497.404,36 zł. 8) zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów); zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową na których skarbnik złoży kontrasygnatę; 9) w celu porównania złożonych ofert należy przyjąć datę 30.12.2023 r., - jako najpóźniejszy termin wykorzystania kredytu przez Zamawiającego; 10) spłata kapitału w przypadku, gdy termin spłaty przypada w dniu ustawowo wolnym od pracy następować będzie w ostatnim dniu roboczym; 4. Na rachunkach bankowych Zamawiającego nie ciążą zajęcia egzekucyjne.