See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Research Solutions Document Delivery Service og API integration
Beschreibung: For en 3 årig periode ønsker DTU at indgå en kontrakt, der dækker over følgende løsning: Dokumentleveringsservice der kan levere akademisk E-materiale (elektroniske artikler, bogkapitler m.m.). Servicen skal kunne levere akademisk E-materiale dækkende Science, Technology, Engineering og Mathematics (STEM). Servicen skal anvendes af DTUs forskere og studerende, og skal levere E-materiale som DTU ikke har licens til.
Interne Kennung: #11062 -
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22212000 Periodika
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22211000 Fachzeitschriften, 48311100 Dokumentenverwaltungssystem, 48810000 Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000