2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z terenu Gminy Byczyna
Beschreibung: Przedmiotem Zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych stałych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Byczyna, odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów oraz odpadów stałych z terenów użyteczności publicznej z terenu Gminy Byczyna, w tym w szczególności: a) Odbiór, transport do miejsca zagospodarowania oraz zagospodarowanie odpadów wytworzonych na terenie Gminy Byczyna pochodzących od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna); b) odbiór, transport do miejsca zagospodarowania oraz zagospodarowanie odpadów zgromadzonych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (zwanego PSZOK), zlokalizowanego w Polanowicach 94; c) odbiór, transport do miejsca zagospodarowania oraz zagospodarowanie odpadów stałych z terenów użyteczności publicznej, d) organizacja i obsługa objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, zużytych opon pochodzących z gospodarstw domowych, odpadów tekstylnych i odzieży; e) odbiór przeterminowanych lub zużytych leków dostarczonych przez mieszkańców do aptek oraz punktów odbioru przeterminowanych leków; f) zaopatrzenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych w worki LDPE do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, g) zaopatrzenie właścicieli nieruchomości zamieszkałych, na ich wniosek w pojemniki do gromadzenia odpadów – usługa świadczona na podstawie umowy wykonawcy z właścicielem nieruchomości na koszt właściciela nieruchomości; h) doposażenie PSZOKu w pojemniki, i) dostarczenie i ustawienie pojemników przeznaczonych na odpady niesegregowane (zmieszane) o pojemności 1100 l koloru grafitowego lub czarnego oznaczonych napisem „odpady zmieszane” w niezbędnej ilości na terenie użyteczności publicznej – CISPOL w Polanowicach (poz. 2 załącznika nr 1 OPZ). 2. Zbiórka odpadów komunalnych musi odbywać się z podziałem na następujące frakcje: odbierane bezpośrednio z nieruchomości: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, b) papier i tektura, c) tworzywa sztuczne, metale, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) szkło, e) odpady ulegające biodegradacji w tym odpady kuchenne ulegające biodegradacji, odpady zielone, w ramach zbiórki akcyjnej dodatkowo: f) odpady wielkogabarytowe, g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, h) zużyte opony, i) odzież i tekstylia, odbierane w PSZOK: a) papier i tektura, b) tworzywa sztuczne, c) odpady opakowaniowe wielomateriałowe, d) metale, e) szkło, f) odpady ulegające biodegradacji, g) gruz ceglany, h) odpady budowlane i rozbiórkowe, i) materiały izolacyjne, j) odpadowa papa, k) odpady wielkogabarytowe, l) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, m) zużyte baterie i akumulatory, n) zużyte opony, o) odpady tekstyliów i odzieży, p) przeterminowane leki, q) lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, r) oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, s) rozpuszczalniki, farby, tusze, kleje, lepiszcze i żywice, t) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstające w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek. W przypadku przeterminowanych leków, odbiór następuje z punktów usytuowanych na terenie miasta Byczyna, o których mowa w OPZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest do systematycznego odbierania oraz zagospodarowania każdej ilości odpadów komunalnych. Szacowana ilość odpadów, które będą podlegały zebraniu i zagospodarowaniu w trakcie umowy to 3 500 Mg, Jest to liczba szacowana na podstawie odpadów zebranych w roku 2024 i 2025. Liczba ta może ulec zmianie. Zamawiający określa minimalną ilość odpadów, które będą podlegały zebraniu i zagospodarowaniu w trakcie umowy na poziomie 2000 Mg. Planowany termin wykonania: od daty podpisania umowy do 30 czerwca 2027 r.
Interne Kennung: OŚ.271.11.2026
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden