2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowy projekt Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo– OPL2 2025-2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z utrzymaniem siedlisk Natura 2000 w ramach działań ochrony czynnej na siedliskach Natura 2000, przewidzianych do wykonania na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne w roku 2025 i 2026. 2. Ww. usługi wykonywane są w ramach Projektu „Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo”, mające na celu realizację zadań, wyszczególnionych w Zarządzeniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 23 lutego 2018 r. zmieniającego zarządzenie w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Moczary PLH 180026 (Dz. Urz. Woj. Podk. z 2018r., poz. 832). 3. Realizacja usług, wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, będzie się odbywała na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne na obszarze leśnictwa Bandrów na siedliskach: 1) Siedlisko 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk, 2) Siedlisko 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska, 3) Siedlisko 6230 Górskie i niżowe murawy bliźniczkowe 4) Siedlisko 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie.
Interne Kennung: SA.270.1.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77211100 Holzfällung, 77211400 Fällen von Bäumen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są następujące usługi: 1. Siedlisko 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk: a. Ekstensywne koszenie, bez użycia ciężkiego sprzętu (ręcznie lub przy użyciu lekkich kosiarek listwowych) połączone z usuwaniem odrośli drzew i krzewów oraz nalotów na powierzchni 3,24 ha z ręcznym usunięciem biomasy poza granice siedliska (wg wskazań Zamawiającego) Termin wykonania prac: od dnia podpisania umowy do 15 grudnia 2025 i 2026 roku, z zastrzeżeniem wykonania koszenia w miesiącach wrzesień - październik. Biomasa powstała w wyniku skoszenia i wycięcia odrośli musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. b. Usuwanie drzew i krzewów na łącznej powierzchni 3,24 ha z ręcznym usunięciem biomasy poza granice siedliska (wg wskazania zamawiającego). Na powierzchni roboczej należy pozostawić pojedyncze drzewa będące siedliskiem gatunków chronionych, wskazane przez Zamawiającego. Termin wykonania prac: od 1 listopada do 15 grudnia 2025. Biomasa powstała w wyniku wycięcia drzew i krzewów musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. 2. Siedlisko 7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska. Ekstensywne koszenie, bez użycia ciężkiego sprzętu (ręcznie lub przy użyciu lekkich kosiarek listwowych) połączone z usuwaniem odrośli drzew i krzewów na powierzchni 0,96 ha, z ręcznym usunięciem biomasy poza granice siedliska (wg wskazań Zamawiającego). Termin wykonania prac: od dnia podpisania umowy do 15 grudnia 2025 i 2026 roku. Biomasa powstała w wyniku skoszenia i wycięcia odrośli musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. 3. Siedlisko 6230 Górskie i niżowe murawy bliźniczkowe: a. Ekstensywne koszenie, mechaniczne lub z użyciem narzędzi ręcznych połączone z usuwaniem odrośli drzew i krzewów na powierzchni 1,04 ha, z ręcznym usunięciem biomasy poza granice siedliska (wg wskazań Zamawiającego). Na powierzchni roboczej nie należy usuwać drzew i krzewów gatunków tj.: dąb i jałowiec. Termin wykonania prac: od dnia podpisania umowy do 15 grudnia 2025 i 2026 roku. Biomasa powstała w wyniku skoszenia i wycięcia odrośli musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. b. Usuwanie drzew i krzewów na powierzchni 1,04 ha z ręcznym usunięciem biomasy poza granice siedliska (wg wskazania Zamawiającego) Na powierzchni roboczej nie należy usuwać drzew krzewów gatunków tj.: dąb i jałowiec. Termin wykonania prac: od dnia podpisania umowy do 15 grudnia 2025 roku. Biomasa powstała w wyniku wycięcia drzew i krzewów musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. 4. Siedlisko 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie. Ekstensywne koszenie, mechaniczne lub z użyciem narzędzi ręcznych połączone z usuwaniem odrośli drzew i krzewów na powierzchni 2,84 ha (wg wskazań Zamawiającego). Termin wykonania prac: od dnia podpisania umowy do 15 grudnia 2025 i 2026 roku. Biomasa powstała w wyniku skoszenia i wycięcia odrośli musi być wyniesiona lub przetransportowana ręcznie poza obszar siedliska w terminie dwóch tygodni od wykonania zabiegu. 5. Prace związane z usunięciem drzew i krzewów należy wykonać we wskazanym okresie, poza głównym okresem lęgowym ptaków tj. po 1 listopada, za pomocą np.: maczet, siekier, pił ręcznych lub spalinowych (zastrzeżenie nie dotyczy usuwania drzew i krzewów na siedlisku 6230 Górskie i niżowe murawy bliźniczkowe). Sprzęt użyty do koszenia i wywozu biomasy nie może swoim ciężarem spowodować znacznego naruszania wierzchniej warstwy gleby. Powstałą biomasę: - z koszenia należy ułożyć w stogi, - z wycinki drzew i krzewów należy ułożyć w stosy. 6. Wykonawca i Zamawiający nie mogą wprowadzać powstałej biomasy do obrotu na rynek.
Interne Kennung: Pakiet
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 77211100 Holzfällung, 77211400 Fällen von Bäumen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego, stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego, stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. 2. Prace, będące przedmiotem Opcji, mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym, stanowiącym część Oferty. 3. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 4. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych.