See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-Udbud På indkøb af Forflytningshjælpemidler til et antal KomUdbud-kommuner - Delvist GENUDBUD
Beschreibung: EU-Udbud af Rammeaftale for forflytningshjælpemidler herunder: Delaftale 1: Loftlifte og fristående systemer UDEN længdeforskydning. Delaftale 2: Glidelagner og Vendesystemer
Interne Kennung: 720115
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33196200 Hilfsmittel für Behinderte, 33196100 Hilfsmittel für ältere Leute